نرم ‌افزار تحلیل تصاویر میکروسکوپ الکترونی

1395/10/04

نرم ‌افزار تحلیل تصاویر میکروسکوپ الکترونی

نرم افزار تحلیل تصاویر میکروسکوپ الکترونی

 تولید کنندگان فعال در حوزه فناوری‌ نانو بدنبال روش‌های اندازه ‌گیری و آنالیز نانو ذرات هستند از این رو یک شرکت نرم افزاری محصولی به نام «نانومت» (NanoMet) به بازار عرضه کرده است که یک ابزار دقیق و مقرون به صرفه برای اندازه‌گیری و آنالیز ذرات است.


نانومت یک برنامه ساده است که کاربر به سادگی می‌ تواند از آن استفاده کند، این ابزار جزئیات تحلیلی از نانو مواد را در کسری از ثانیه ارائه می ‌دهد، کاربر تصویر نانوذره مورد نظر خود را که با میکروسکوپ الکترونی گرفته است، وارد برنامه می ‌کند.


این کار در دو مرحله و به سادگی انجام می‌ شود، در قدم اول برنامه اجرا شده و در قدم دوم برنامه نانومت یک هیستوگرام، اندازه ‌گیری با جزئیات و تحلیلی از تصویر در قالب یک فایل «پی دی اف» - PDF - ارائه می ‌دهد.


نانومت برای اولین بار از طریق برنامه مبتنی بر ابر در دسترس قرار می‌ گیرد، به طوری که کاربر در هرکجا که باشد می ‌تواند از آن استفاده کند، شرکت فول‌ اسکل‌ نانو که در شهر تالاهاسس قرار دارد، این برنامه را ارائه کرده است و کاربران می‌ توانند نتایج تصاویر خود را به راحتی دریافت کنند.
این شرکت معتقد است که لیسانس این برنامه می ‌تواند در اختیار شرکت‌ های فناوری‌ نانو قرار گیرد تا این شرکت‌ها بتوانند خودشان نتایج کارهای تحقیقاتی خود را تحلیل کنند. با استفاده از این برنامه، اندازه ‌گیری نانوذرات، ساده‌تر، سریع‌تر و با هزینه‌ کمتر صورت می‌ گیرد.


جودی چیس، مدیرعامل شرکت فول ‌اسکن ‌نانو می‌ گوید: با اعطای لیسانس استفاده از این نرم‌افزار، به مشتریان خود در حوزه فناوری‌ نانو کمک می‌ کنیم تا به سادگی محصولات جدید خود را توسعه دهند. این شرکت می‌ تواند براساس نیاز خود گزارش‌ گیری کند.


فول ‌اسکل ‌نانو در سال 2012 به‌ صورت یک شرکت نوپای فناورانه تاسیس شد تا پیشرفت ‌هایی در حوزه فناوری‌ نانو ایجاد کند. این شرکت در حوزه نرم‌افزار فعالیت دارد و برای محصولات مختلفی از باتری گرفته تا شامپو و دارو خدماتی ارائه کرده است.
مجله اینترنتی آزمایشگاه آمثبت
منبع : ایرنا