تعیین جنسیت جنین با پتاسیم و سدیم

1393/08/21

تعیین جنسیت جنین با پتاسیم و سدیم


تعیین جنسیت جنین

يون هاي سديم، پتاسيم و كلسيم در تعيين جنسيت جنين نقش اساسي دارند و نسبت يون ها در مواد غذايي مهم تر از غلظت آنها است

زمان شروع رژيم غذايي براي تعيين جنسيت جنين حداقل دو ماه قبل از بارداري است، نقش تغذيه در تعيين جنسيت تا حدود 75 تا 80 درصد به اثبات رسيده است.

به نظر می­رسد که تغییر یونها موجب تغییر تمایل غشای اوول (تخمک) می­شود

رژیم غذایی باید حداقل دوماه و دو پریود قبل از بارداری آغازشود. براساس تحقیقاتی که در کانادا انجام شده اگربرنامه غذایی دقیق ودرست انجام شود شانس اینکه با رژیم بتوان جنسیت جنین را تعیین کرد تا 80 درصد امکان پذیر است. این مساله در تحقیقات حیوانی به جز خوک اثبات شده و نشان داده شده که با رژیم می توان روی یون ها اثر گذاشت.

رعايت رژيم به مدت شش ماه مجاز است. در صورتي كه در طي اين مدت بارداري اتفاق نيفتد رعايت رژيم غذايي مذكور بيش از مدت شش ما ه سبب ايجاد كمبود مواد مغذي خواهد شد.

مادري كه تمايل به داشتن فرزند پسر دارد بايد مصرف لبنيات را از رژيم غذايي خود حذف كند و ميوه جات و سبزيجات بيشتري مصرف كند. همچنين مصرف گروه نان و غلات، انواع گوشت ها و ميوه ها و حبوبات و دانه هاي روغني، كره، مايونز، انواع ادويه جات، انواع شيريني هاي فاقد شير و انواع شربت ها بلامانع است

مواد غذايي غيرمجاز در رژيم غذايي جنين پسر شامل ميگو و تخم مرغ و از گروه ميوه ها و سبزيجات كرفس و اسفناج، لوبياي سبز، كاهوي سبز، بيسكويت، كاكائو و شكلات مي باشد

در تعيين جنسيت جنين دختر : حذف نمك در غذاها از نكات مهم در اين رژيم مي باشد. از گروه ميوه ها و سبزيجات مادر مي تواند هويج، خيار، لوبيا سبز، ترب و سيب زميني و پياز مصرف كند ولي در مصرف انواع لبنيات هيچ گونه محدوديتي ندارد

مصرف انواع مواد غذايي غيرمجاز در تعيين جنسيت جنين : اين مواد غذايي شامل نان سفيد، ذرت، سبوس گندم، لوبياي خشك و عدس و از گروه سبزي و ميوه ها زردآلو، موز، چغندر، گيلاس، خيار، تره، خرما، شاهي، اسفناج، نارنگي، خربزه و زيتون مي باشد.

نوزاد پسر


اصول برای پسردارشدن:

لازم است موادغذایی انسان غنی از سدیم وپتاسیم و فقیر از کلسیم باشد.برای بالا بردن سدیم بدن هنگام تهیه غذا، به مقدار زیاد نمک اضافه کنید.ضمنا از مواد غذایی استفاده کنید که طبیعتا نمک زیادی دارند ویا درهنگام تهیه به آنها نمک زیادی اضافه شده است مانند: سوپ ها آماده، بیسکوییت های شور، زیتون شور و غیره.
برای بالا بردن پتاسیم از میوه های خشک (برگه زردآلو،آلوی خشک، انجیر، خرما وکشمش) و حبوبات ( عدس ، نخود، لوبیا و ...) که غنی از پتاسیم هستند، استفاده شود. متخصصان تغذیه وپزشکانی که در این زمینه فعالیت دارند، متقاعد شده اند که برای پسر دارشدن می توانند توصیه به مصرف پتاسیم نمایند و اینکه کلسیم به کمتر ین مقدار ممکن مصرف شود. بنابراین برای این اشخاص که پسر میخواهند، مصرف هر نوع فرآورده لبنی ممنوع است.

نکته : افراد مبتلا به بیماریهای فشارخون بالا، ناراحتی های قلبی وعروقی و نارسایی های کلیوی نباید این رژیم غذایی را رعایت کنند.

نوزاد دختر


اصول برای دختردارشدن:

لازم است رژیم غذایی فقیر از سدیم وپتاسیم و غنی از کلسیم باشد. افراد مبتلا به اختلالات عصبی، بالا بودن کلسیم خون و نارسایی های کلیوی نباید این رژیم را رعایت کنند. بدلیل آنکه باید در این دوره پتاسیم کاهش یابد پس هر نوع میوه خشک، حبوبات و موز نباید مصرف شود. نباید نمک رژیمی که غنی ازپتاسیم است به جای نمک معمولی استفاده شود. منابع کلسیم همانند شیرو پنیر بدون نمک ، به مقدارزیاد مصرف شود.برای دختردارشدن می توان کلسیم تجویز کرد.

باید توجه داشت که مصرف زیاد نمک و کمبود دریافت کلسیم می تواند برسلامت مادران آینده خطرناک باشد، لذا در استفاده از این چنین رژیم هایی ضمن مشاوره با متخصص تغذیه، بایدخطرات مربوطه را مدنظر قرارداد.

www.amosbat.com
منبع: روزنامه کیهان-دکتر محمدی-

   منبع خبر: گردآوری آمثبت

ارسال نظر

نام (اختیاری) :
*
ایمیل(اجباری):
نظر شما:
کد بالا :

نظرات کاربران