کنترل کیفی سیفتی باکس

1393/09/09

کنترل کیفی سیفتی باکس

 

 

کنترل کیفی سیفتی باکس

 

کنترل کیفی سیفتی باکس :

۱- مقاومت دمایی :

اگر سیفتی باکس پر شده تا حداکثر ظرفیت استاندارد به هر مدتی در دمای ۱۱۰ درجه سانتی گراد و فشار ۱/۵ اتمسفر اتوکلاو شود نباید هیچ یک از محتویات درون آن به بیرون سرایت کنند.

۲-مقاومت در برابر آب :

اگر سیفتی باکس پر شده تا حداکثر ظرفیت استاندارد در دمای ۴۳ درجه سانتی گراد و رطوبت نسبی ۹۰٪ و درون ارتفاع ۵mm آب قرار گیرد تا ۴۸ ساعت باید کاملا نفوذ ناپذیر باشد و آب به درون آن راه پیدا نکند.

۳- مقاومت در برابر ضربه و نشتی پس از سقوط عمودی :

باید ظروف را در دمای ۵±۲۰ درجه سلسیوس به مدت حداقل دو ساعت نگاه داشت و پس از آن آزمون را به شرح زیر انجام داد :

۵ درصد از حداکثر حجم اعلام شده ظرف را با آب دمای ۵±۲۰ درجه پر می کنیم و سپس تا ظرفیت ۴۰ درصد ظرف را به وسیله ماده ای غیر قابل جذب (مانند گرانول های پلی پروپیلن ) پر می کنیم . در پوش ظرف را می بندیم و محکم می کنیم ، سپس ظرف را به صورت ایستاده به مدت یک ساعت نگه داری می کنیم . سپس ظرف را در وضعیت عمودی و به صورتی که ارتفاع آن از پایین ترین سطح تا نزدیک ترین نقطه روی سطح برخورد ۰/۰۲±۱ متر باشد و حداکثر زاویه آن با سطح برخورد ۲ درجه باشد به صورت کاملا آزادانه رها می کنیم .

این کار می بایست حداقل ۵ بار به وسیله ۵ ظرف مجزا تکرار شود و پس از انجام آزمون نباید هیچ اثری از نشتی بر روی هیچ یک از قسمت های ظرف مشاهده شود و سیفتی باکس و درپوش آن می بایست کاملا سالم باشند.

سیفتی باکس هیچ گاه نباید پس از پر شدن ۴/۳ ظرفیت شان مورد استفاده قرار گیرند .

مجله اینترنتی آزمایشگاه آمثبت

منبع:iso4lab.com

 

   منبع خبر: گردآوری آمثبت

ارسال نظر

نام (اختیاری) :
*
ایمیل(اجباری):
نظر شما:
کد بالا :

نظرات کاربران