گروه ها
بانک اطلاعات
جستجوی بانک اطلاعاتی
عنوان :
گروه :
زیر گروه:
نظرسنجی
به نظر شما چه میزان" حقوق و مزایای پرسنل آزمایشگاه" نسبت به مقدار و شرایط کار در آن برابر است ؟
اتو آنالیزر متناسب با آزمایش های مختلف - 1392/01/19

مشخصات لازم برای یک اتوآنالایزر متناسب با آزمایش های مختلف

تمام اتوماتیك بودن سیستم

انعطاف پذیری برای اجرای مراحل آزمایش (از پی پت كردن نمونه تا تولید نتایج).

تعداد معرف های بیشتر در دستگاه قابل پذیرش باشد.

تعداد نمونه بیشتر در حالت دستیابی تصادفی اجرا شوند.

ظرفیت Cup یا جایگاه نمونه برداری همچنین تعداد تست ها بالا باشد(بلوك های یك بار مصرف كووت كه هر یك برای چند آزمایش طراحی شده باشند).

تمام جایگاه های بلوك كووت تحت كنترل دمایی باشند.

جایگاه های نگهداری معرف ها و محلول به راحتی قابل برداشت و نگهداری در یخچال باشند.

امكانات كنترل كامپیوتری (سیستم هوشمند كنترلی) برای اجرای عملیات وجود داشته باشد. (مانند كنترل سطح مایعات، كنترل وجود كووت و كنترل مراحل عملكرد موتور، اطمینان از اجرای صحیح عملیات در طی جریان آزمایش).

نرم افزار كه به كاربر امكان افزودن نمونه هایی جدید و برداشتن نمونه های انجام شده را در هر زمان بدهد در عین حال روی آزمایش فعال شده دخالتی نداشته باشد.

در هر زمان پس از افزودن نمونه برنامه سیستم قادر به تشخیص و برآوردن مراحل مورد نیاز برای آزمایش بوده و اطمینان دهد كه زمان ایده آل برای انجام آزمایش وجود دارد.

دو سرنگ مستقل از یكدیگر برای برداشت نمونه و معرف ها كه از نظر ایجاد صحت، اطمینان بخش است. همچنین احتمال آلودگی سطح خارجی سرنگ و آلودن معرف ها (carryover) را به صفر می رساند و سرعت پی پت را به حداكثر می رساند (افزایش می دهد).

سرنگ مربوط به نمونه قادر به برداشت حجم های مختلف نمونه از حداقل 3 الی 100 میكرولیتر باشد (مراحل 1 میكرولیتری) و سرنگ مربوط به معرف قادر به برداشت حجم 50 الی 900 میكرولیتری (در مراحل 5 میكرولیتری) باشد.

قابلیت استفاده از معرف های تولید تمام كارخانجات را داشته باشد (سیستم باز یا Open) و بتوان پروتكل های آزمایشات را با استفاده از معرف های مختلف از قبل برنامه ریزی کرد. (وارد كردن پارامتركیت های بیوشیمی)

موارد كاربردی خاصی كه استفاده از بیش از یك معرف مورد نیاز است توسط دستگاه قابل اجرا باشد.

دستگاه فاقد نیازهای نگهداری بوده (maintenance) و قدرت فوتومتری خطی به حد مطلوب باشد. هر چه كانال های اندازه گیری بیشتر باشند زمان خواندن كوتاه تر می شود. این عمل در عین حال حداكثر انعطاف پذیری و ایمنی اجرا را پدید خواهد آورد.

حداقل بازده سیستم 240 آزمایش در ساعت یا بیشتر باشد (برای آزمایشگاه‌های متوسط تا بزرگ).

آزمایشات قابل اجرای همزمان (On-board) زیاد بوده و ظروف محتوی معرف در هر زمان قابل سوار كردن باشد. افزایش تعداد معرف های (On-board) یا در حال اجرا باعث حذف نمونه برداری زیاد و كاهش زمان خواهد شد.

كاهش حجم معرف مصرفی باعث افزایش تعداد آزمایشات در هر Pack یا سینی خواهد شد.

استفاده از سیستم grating باعث اصلاح تفرق نوری و افزایش صحت فتومتر می شود.

كاربر امكان انتخاب بیش از 12 طول موج از حدود 340 نانومتر الی 750 نانومتر را داشته باشد

   منبع خبر: ماهنامه مهندسی پزشکی

مطالب مرتبط

انتخاب یك اتو آنالایزر بیوشیمی مهارت کارکنان، تجربه آنها، تعداد و تنوع تست های روزانه، خدمات پس از فروش توسط شركت سازنده و فروشنده از جمله فاكتورهای ضروری در انتخاب یك دستگاه اتو آنالایزر بیوشیمی مناسب، هستند
اتو آنالیزر متناسب با آزمایش های مختلف امكانات كنترل كامپیوتری (سیستم هوشمند كنترلی) برای اجرای عملیات وجود داشته باشد. (مانند كنترل سطح مایعات، كنترل وجود كووت و كنترل مراحل عملكرد موتور، اطمینان از اجرای صحیح عملیات در طی جریان آزمایش).
سل کانترها دستگاههای تمام اتوماتیکی هستند که برای اندازه گیری کمی پارامترهای خونی در آزمایشگاه های پزشکی مورد استفاده می گردند. وظیفه این دستگاهها گزارش سریع و دقیق به روش ساده از پارامترهای اصلی خون است.
میکروسکوپ - اقدامات احتیاطی از پاکسازي ابزارهاي نوري به وسيله اتانول دوري کنيد زيرا بر قسمت هاي نوري الکل تأثير مي گذارد. هم چنين پايه ميکروسکوپ را با دي اتيل بنزن و استون هيچگاه تميز نکنيد
میکروسکوپ- مراقبت در هوای گرم در آب و هواي گرم مانند آب و هواي خشک مهمترين عاملي که بر ميکروسکوپ اثر مي گذارد گرد و خاک است زيرا اين عامل اثر مستقيم بر قسمت هاي مکانيکي و نوري يک ميکروسکوپ مي گذارد.
میکروسکوپ - مراقبتهای ضد قارچی در آب و هواي مرطوب و به طور کلي گرم ميکروسکوپ ممکن است تحت تأثير قارچ ها به خصوص بر روي سطح عدسي ها و در بين شيارهاي پيچ ها و زير نقاط حفاظت کننده رنگ شده، قرار بگيرد.
میکروسکوپ- مراقبتهای روزانه در هر آزماشگاه یک یا چند میکروسکوپ وجود دارد که از آنها استفاده می شود و باید این میکروسکوپ ها روزانه تمیز شوند
میکروسکوپ-مراقبتهای ماهانه کيفيت سيستم الکتريکي اي که ميکروسکوپ را تغذيه مي کند به خوبي تست کنيد. درستي و بي نقصي رابط، فيوز و لامپ تابان را بررسي کنيدارسال نظر

 
نام (اجباری) :  
ایمیل(اختیاری):   
نظر شما:
نظرات کاربران

مطالب سایت را از دست ندهید

مجله اینترنتی آزمایشگاه آمثبت

مجله اینترنتی آزمایشگاه آمثبت

 

الایزا واشر

 

 

مجله اینترنتی آزمایشگاه آمثبت

 

انجمن آسیب شناسی ایران 

انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی 

انجمن متخصصین علوم آزمایشگاهی

 

انجمن فن آوران علوم آزمایشگاهی

 

جامعه آزمایشگاهیان بالینی کشور

 

وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی  

سازمان انتقال خون ایران 

سازمان سنجش اموزش کشور 

مرکز سنجش آموزش پزشکی

 

آموزش مداوم پزشکی کشور