پاک کردن جوهر از روی روپوش آزمایشگاه

1394/02/26

 

پاک کردن جوهر از روی روپوش آزمایشگاه

 

 

پاک کردن جوهر از روی روپوش آزمایشگاهحتما برای شما هم بارها پیش آمده که جوهر خودکار یا روان نویس هایتان روی لباس و روپوش خود پس داده باشد. در خیلی موارد هم اثر جوهر به صورت کامل از بین نرفته و جای ان روی روپوش مانده.به همین خاطر ما را بر آن داشت تا روش هایی برای حل این مشگل به شما یاد بدهیم.


اگر کیف یا وسایل چرمی خود با جوهر کثیف شده می توانید با تافت و یا الکل آن را از بین ببرید، البته باید سریع این عمل را انجام دهید قبل از آنکه لکه خشک شود.

پرسنل محترم آزمایشگاه دقت کنید که برای شستن لکه ها زمان را از دست ندهید و به محض متوجه شدن آن سریعا اقدام پاک کردنش کنید.

برای آقایان شاغل در آزمایشگاه پس دادن جوهر خودکار به جیب لباس و روپوش بسیار اتفاق می افتد.برای از بین بردن آن می توانید از شیر و یا دوغ استفاده کنید.به این صورت که قسمت جوهری روپوش خود را در داخل شیر یا دوغ قرار داده و بگذارید پنج دقیقه بماند و بعد آن را با آب ، آبکشی نمائید.اگر اثر لکه باقی ماند مجدد این عملیات را تکرار کنید.

اگر لکه جوهر روی صندلی آزمایشگاه افتاده باشد ، محل جوهر را خیس کنید و روی آن نمک بریزید و با پارچه یا گاز تمیز روی محل بمالید.البته اگر یک آزمایشگاهی آگاه هستید می توانید مخلوط گلیسرین و آمونیاک را درست کرده و روی لکه بمالید و سپس با آب و پودر بشوئید.

اگر خسته از کار در آزمایشگاه به خانه رفته اید و متوجه شدید که فرزندتان روی فرش جوهر ریخته عصبانی نشوید ، با آرامش به سمت یخچال بروید و سطل ماست را برداشته و روی محل کثیف بریزید و سپس ماست را با قاشق بردارید، این کار را چند بار تکرار کنید.البته با زهم فراموش نکنید این دستور برای لکه تازه می باشد نه اینکه صبح در یک آزمایشگاه بوده اید و عصر و شب در یک آزمایشگاه دیگر کار کرده اید و صبح مجدد به آزمایشگاه اولی رفته اید و بعد ازظهر به خانه آمدید و با این صحنه روبرو شده اید، بهترین کار برای شما در این حالت رفتن به روی تخت و خوابیدن است.

بعد از بیدار شدن فرمول از بین بردن لکه های قدیمی را انجام بده و آن بدین صورت است که پنج سی سی سرکه را با پنج سی سی مایع ظرفشویی مخلوط کرده و در یک فنجان آب گرم بریزید و با یک دستمال تمیز و یا یک اسفنج روی لکه جوهر بکشید تا محلول جذب فرش شود ، دوباره دستمال را درون محلول بزنید و روی لکه جوهر بکشید تا لکه از بین برود.در آخر یک پارچه تمیز دیگر را با آب سرد خیس کنید و محل لکه را تمیز و سپس خشک کنیدمنبع:بازنویسی آمثبت از همشهری آنلاین

مجله اینترنتی آزمایشگاه آمثبت

 

 

   منبع خبر: گردآوری آمثبت

ارسال نظر

نام (اختیاری) :
*
ایمیل(اجباری):
نظر شما:
کد بالا :

نظرات کاربران