تعریف بیماری

1392/01/24

تعریف بیماری

ما بيشتر اوقات سلامت و تندرست هستيم امّا بعضي روزها احساس ناراحتي مي كنيم مثلا دچار سر درد مي شويم يا اينكه فقط احساس خستگي و سستي مي كنيم گاهي شديدتر شده و به همراه خود يك درد و ناراحتي ديگرظاهر مي كند.اگر گوشمان درد بگيرد يا دانه اي روي پوست ما ظاهرشود ما احتمالا بيمار هستيم.

بدين ترتيب هر بيماري نشانه هاي مخصوص خود را دارد اين نشانه ها اغلب به ما كمك مي كند تا بيماري ها را تشخيص دهيم پس از تشخيص مي توانيم بيماري را در مراحل مختلف آن مهاركنيم و از طول مدت بيماري آگاه شويم.

هر بيماري نشانه هاي خود را دارد و فقط پزشكان و متخصصان به کمک آزمایشگاه مي دانند كه عامل بيماري چيست و براي مقابله با بيماري بايد فقط به پزشك مخصوص آن بيماري مراجعه كرد. در مواقعي كه دفاع بدن ضعيف باشد بايد به داروها روي آورد. در بعضي بيماريها فقط داروها ميتوانند دربهبودي موثر واقع شوند امّا بعضي وقتها دارو فقط نشانه هاي بيماري را از بين ببرد و ما را كمي آرام مي كند در اين مواقع بايد صبر كرد تا بهبودي خود به خود صورت گيرد.

آزمایشگاه ها یکی از مهمترین ابزار برای تشخیص بیماری می باشند و با کمک یک آزمایش صحیح و درست می توان در مدت زمان کمی بهبودی را برای بیمار مهیا کرد.

   منبع خبر: وبلاگهای آزمایشگاه

ارسال نظر

نام (اختیاری) :
*
ایمیل(اجباری):
نظر شما:
کد بالا :

نظرات کاربران