طراحی عجیب سئوالات کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

1394/03/24

طراحی عجیب سئوالات کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت


کنکور ارشد وزارت بهداشت

 

 

جمشيد حاجتي با بيان اينکه همکاران سازمان سنجش قريب‌به 5 روز درگير بررسي علل و عوامل مختلف وهمچنين وضعيت داوطلبان شرکت کننده بودند، تصريح کرد: «بعد از اينکه کاملا و از هرجهت مشخص شد که مشکلي وجود ندارد، کليد آزمون اعلام شد. بحث اين بود که آيا در جريان اين مساله مورد خاصي اتفاق افتاده است يا نه که طبق بررسي‌هاي مرکز تحقيق با هيچ مساله مشکوکي مواجه نشديم.»

حاجتي با بيان اينکه در قريب به 60 رشته‌اي که آزمون برگزار شد، در چند رشته اين حالت پيش آمد، خاطرنشان کرد: «علت آن از نظر سازمان سنجش مشخص است و آن يک مساله فني داخل فرايند آزمون‌سازي است و دوستان علت را پيدا کرده‌اند، اما آن علت به هيچ‌عنوان پاتولوژيک نيست.»

وي در پايان تاکيد کرد: «همه زوايا بررسي و اين جمع‌بندي حاصل شده که هيچ مشکل خاصي در اين زمينه وجود ندارد.»

گفتنی است روز گذشته یکی از شرکت کنندگان این آزمون با ارسال نامه ای به سلامت نیوز خواستار روشن شدن برخی ابهامات موجود در این آزمون شد.

در این نامه آمده است: درپی اعلام کلید اولیه کنکور کارشناسی ارشد اردیبهشت ۹۴ ما دانشجویان رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی شاهد اتفاقات جالبی بودیم که از 120 سوال مربوط به این رشته 84 سوال آن گزینه الف پاسخ صحیح بود.

نکته جالب 18 سوال اول پیاپی گزینه الف و 100 درصد یکی از درس های این رشته به نام مدیریت بهداشت و درمان که شامل 36 سوال بود هر 36 سوال آن گزینه الف بود .


این شرایط مخالف استاندارد بودن طراحی سوالات و از طرفی احتمال زیر سوال رفتن سلامت برگزاری این آزمون میرود .منبع:طبنا

مجله اینترنتی آزمایشگاه آمثبت
   منبع خبر: گردآوری آمثبت

ارسال نظر

نام (اختیاری) :
*
ایمیل(اجباری):
نظر شما:
کد بالا :

نظرات کاربران