رایج‌ترین موضوعات بیوشیمی

1394/04/03

معمول‌ترین موضوعات بیوشیمی

رایج‌ترین موضوعات بیوشیمی به طور کلی در دسته‌های زیر قرار می‌گیرند: بیوشیمی سلول زنده، متابولیسم، بیوشیمی مولکولی و ژنتیک. در بین این شاخه‌ها بیوشیمی‌دان‌ها بر روی مطالعه مواد شیمیایی و فرایندهای بیوشیمیایی تمرکز کرده‌اند که در موجودات زنده رخ می‌دهد. مطالعه سلول زنده فرد معمولا یکی از رایج‌ترین موضوعات بیوشیمی است.
 

علم بیوشیمی و موضوعات آن

مطالعه بیوشیمی‌دان‌ها بر روی مواد شیمیایی و فرایندهای بیوشیمیایی موجود در موجودات زنده

یک دلیل عمده که تحقیقات بیوشیمی در اغلب موارد بر روی شیمی سلول زنده تمرکز دارد این است که انواع مختلفی از فرایندهای شیمیایی در سلول‌های زنده طیف گسترده‌ای از موجودات مختلف اعم از حیوان و گیاه مشترک است. زیست سلولی که به عنوان سیتولوژی شناخته می‌شود و درک بیوشیمی پایه سلول بخش بسیار بزرگی از موضوعات بیوشیمی است. درک شباهت‌ها و تفاوت‌هایی که در بین انواع مختلف سلول‌ها وجود دارد موضوع بسیار مهم و معمول بیوشیمی‌دان‌هایی است که ژنتیک، متابولیسم و برای مثال بخش‌های مختلف بیوشیمی حیوان را مطالعه می‌کنند.
برخی بیوشیمی‌دان‌ها ترجیح می‌دهند که موضوعات بیوشیمی را بر اساس شیمی پایه طبقه‌بندی کنند. چنین طبقه‌بندی ممکن است برای مثال با موضوعات اساسی از جمله ساختار چربی‌ها، ساختار پروتئین‌ها و ساختار کربوهیدارت‌ها شروع ‌شود. هنگامی‌که ساختار اساسی مولکول‌های اصلی دخیل در فرایندهای بیوشیمیایی درک شود، در مرحله بعد مطالعات پیشرفته‌تر بیشتر بر روی توضیح عملکردهای مولکول‌های مختلف در سلول‌های زنده انجام می‌شود.
موضوعات بیوشیمی کاربردی می‌تواند بر روی بیوشیمی ساختاری یا موضوعات زیست سلولی باشد. این موضوعات می‌تواند شامل بخش‌هایی مانند پیوندها یا چگونگی واکنش مولکول‌های مختلف با یکدیگر، انتقال باشد که می‌گوید چگونه مولکول‌ها انتقال به داخل و بیرون سلول‌های زنده می‌کنند، کینتیک یا ترانسفورماسیون شیمیایی و سیگنال‌دهی یا چگونگی ارتباط سلول‌های زنده با یکدیگر باشد.
 

بیوشیمی زیست مولوکولی

همپوشانی قابل توجهی در بین رشته‌های بیوشیمی، زیست مولکولی و دیگر رشته‌های زیست‌شناسی وجود دارد

موضوعات مختلف مورد مطالعه در آزمایشگاه بیوشیمی می‌تواند بسیار گسترده باشد. با توجه به موضوعات مختلف بیوشیمی، همپوشانی قابل توجهی بین بیوشیمی، زیست مولکولی و رشته‌های دیگر مطالعه زیستی وجود دارد.

   منبع خبر: گردآوری آمثبت

ارسال نظر

نام (اختیاری) :
*
ایمیل(اجباری):
نظر شما:
کد بالا :

نظرات کاربران