آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک فردا

1394/04/20

آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک فردا

آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک فرداآزمایشگاه پاتوبیولوژی فردا از دی ماه 1391 با هدف خدمت رسانی برتر و بکارگیری دانش روز دنیا در زمینه پزشکی و آزمایشگاهی،فعالیت خود را آغاز نموده است.

مسئولین و مدیران این آزمایشگاه با بکارگیری تجارب و موفقیت های خود در آزمایشگاه های داخل و خارخ از کشور از یک سو، و همچنین ایجاد فضایی متفاوت،آرامش بخش و خاطره انگیز از سوی دیگر، همواره سعی در رضایتمندی هرچه بیشتر مراجعین محترم را داشته اند.

آزمایشگاه فردا مفتخر است بدینوسیله به اطلاع برساند که بدلیل دارا بودن تجهیزات پیشرفته و دقیق،بهره گیری از متخصصین مجرب و همچنین برخورداری مستمر از کنترل کیفی در انجام آزمایشات،موفق به دریافت گواهینامه مدیریت کیفیت از شرکتBSI انگلستان(قبل از تحریم) و Dimitto سوئیس شده است و هم اکنون دارای گواهینامه 10002 و ISO 9001-2008 در رضایتمندی مشتری می باشد.

این مرکز ضمن دعوت از کلیه عزیزان متخصص و کارشناس جهت بازدید از آزمایشگاه و سیستم های فنی ،آماده پذیرش نظرات و پیشنهادات شما عزیزان می باشد.


متخصصین آزمایشگاه

1)خانم دکتر خندان زارع

متخصص آسیب شناسی بالینی و تشریحی، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

مسئول فنی آزمایشگاه

2)آقای دکتر محمد ابراهیمی

متخصصص ژنتیک پزشکی، اوکراین

مسئول فنی ژنتیک آزمایشگاه

3)خانم دکتر سیما آقابابازاده

متخصص آسیب شناسی بالینی و تشریحی، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

همکار مسئول فنی

4)آقای دکتر ایمان سلحشوری فر

متخصص ژنتیک پزشکی، مالزی

مسئول بخش ژنتیک

5)آقای محمدرضا رضی

علوم آزمایشگاهی ، دانشگاه علوم پزشکی تهران

مدیریت آزمایشگاه

6)آقای دکتر جزایری

دکترای ایمونولوژی ، دانشگاه تربیت مدرس

مسئول بخش ایمونوژنتیک
پاتوبیولوژی فردا

آزمایشگاه پاتوبیولوژی فردا از بخش های تخصصی زیر تشکیل شده است:

1. بیوشیمی: این بخش با دارا بودن سیستم های پیشرفته، توانایی ارائه آزمایشات روتین و تخصصی بیوشیمی را با کیفیتی بالا داراست.

2. هورمون شناسی : این بخش آزمایشگاه با دارا بودن سیستم های Chemiluminescence و Elisa آزمایشات مربوط به هورمون های تیروئیدی، جنسی، تومورمارکرها را در کمترین زمان و با حساسیت بالا انجام می دهد.

3. ایمونولوژی : این بخش از بخش های تخصصی این مرکز بوده و آزمایشات آن شامل موارد زیر می باشد:
آزمایشاتی که جهت تشخیص بیماری های اتوایمیون بوده و با روش ایمونوفلورسانس انجام می شود. همچنین تشخیص بیماری های عفونی،ویروسی و باکتریال به روش الایزا انجام می گیرد.

4. ایمونولوژی پیوند: در این بخش HLA Typing Class I به روش سرولوژی انجام می شود. همچنین تعیین بعضی آل ها مانند B27،B51،B8،B7،B5 برای بیماران مبتلا به دیابت جوانی و Celiac ........قابل انجام است.

5. الکتروفورز : در این بخش آزمایشات تخصصی زیر انجام پذیر می باشد:
الکتروفورز هموگلوبین و پروتئین های سرم، الکتروفورز پروتئین های ادرار، ایمونوالکتروفورز پروتئین های سرم و ادرار، ایمونوفیکسیشن و ایزوالکتریک فوکوسینگ مایع نخاع و سرم.

6.هماتولوژی و انعقادی: در حال حاضر کارشناسان مجرب این بخش با بکارگیری تجهیزات مدرن ، روزانه آزمایشات روتین و انعقادی هماتولوژی مانند(CBC،PT،PTT،آزمایشات پروتئین C و S ،فاکتور V لیدن ، آنتی ترومبین III ، لوپوس آنتی کوآگولانت ) را انجام می دهد .


7. تشخیص مولکولی (PCR) : این بخش پنل های مختلف می باشد که عبارتند از :HPV پنل،پنل هپاتیت، پنل تشخیصی میکروارگانیسم های مؤثر در نازایی مردان وزنان، پنل ارزیابی فاکتورهای خونی و ترومبوفیلی، HLA Typing Class I & II ،پنل تشخیص عفونت هی بعد از پیوند عضو و....... تستهای عفونی این بخش بصورت کیفی و کمی انجام می گیرد.

8.پاتولوژی : در این بخش که زیر نظر اساتید پاتولوژی و هیئت علمی سابق دانشگاه می باشد، آزمایشات سیتوولوژی ،پاپ اسمیر، FNA، پاتولوزی بافت ها انجام می گیرد.

9.میکروب شناسی : انجام آزمایشات مستقیم و کشت نمونه ای باکتریال کلینیکی روتین و اختصاصی، شناسایی انگل های دستگاه گوارشی، تنفسی و خونی ، آزمایش مستقیم قارچ جلدی ،زیر جلدی و احشایی در این بخش قابل انجام است.

10. سم شناسی: آزمایش های مربوط به شناسایی داردها ، مواد مخدر ،سموم فلزی و الکل در این بخش انجام می گیرد.

11.نمونه برداری : شامل دو بخش مجزا برای بانوان وآقایان می باشد. داشتن پرسنل مجرب و رعایت کلیه اصول ایمنی و بهداشتی از دیگر شاخصه های این بخش می باشد.

12.تضمین کیفیت : از مهمترین وظایف این بخش مستند سازی برنامه ها، روش های اجرایی دستورالعمل های آزمایشگاه می باشد.وظیفه اطلاع رسانی و آموزش بهره برداری بهینه از این مستندات را در آزمایشگاه را نیز بر عهده دارد.

13.ایمنی و بهداشت : وظیفه کمیته ایمنی و بهداشت که تحت نظر مدیریت آزمایشگاه و با همکاری کارشناس روانشناسی بالینی و مسئول کنترل کیفی آزمایشگاه می باشد،مصون نگه داشتن پرسنل از بیماری ها و حفظ سلامت جسمی و روحی و همچنین محافظت از کارمندان در برابر آسیب های شغلی می باشد.

ژنتیک بالینی ،ژنتیک مولکولی ،ایمونوژنتیک ،فلوسایتومتری ،سیتوژنتیک

عفونی - مولکولی ،ایمونوژنتیک و پیوند ،ایمونکلوسپذیرش بیمه ها در پاتوبیولوژی فردا

تامین اجتماعی

خدمات درمانی

ارتش

شهرداری

باک صادرات

بانک سپه

بانک پاسارگاد

بانک تجارت

بیمه ایران

بیمه مرکزی

شرکت نفت

بیمه SOS

هواپیمایی جمهوری اسلامی

آدرس پاتوبیولوژی فردا

تهران-پاسداران-ابتدای لواسانی ( فرمانیه )-شماره 241

تلفن

26122613

www.fardalab.com

   منبع خبر: گردآوری آمثبت

ارسال نظر

نام (اختیاری) :
*
ایمیل(اجباری):
نظر شما:
کد بالا :

نظرات کاربران

علی/ب 1395/05/18
سلام-شهزستانها هم آز ژنتیک دارند؟