تاثیرات نوشیدن آب چغندر

1394/04/23

تحقیقات آزمایشگاهی نشان می‌دهد نوشیدن آب چغندر باعث کاهش فشار خون می‌شود


چغندر دارای مقادیر بسیار بالایی از نیترات معدنی است. سایر سبزیجات برگدار از جمله کاهو و کلم نیز دارای مقادیر بالایی از این ترکیب هستند که از خاک توسط ریشه جذب می‌کنند. در بدن انسان نیترات معدنی تبدیل به نیتریک اکسید می‌شود که آزاد می‌شود و باعث اتساع رگ‌های خونی می‌شود.

خواص آب چغندر، خواص آب لبو


برای انجام آزمایش، Amrita Ahluwalia پروفسور داروشناس عروق و همکارانش 64 بیمار بین سن 18 تا 85 را انتخاب کردند؛ نیمی از بیماران داروهای تجویز شده برای فشار خون بالا را مصرف می‌کردند، اما به فشار خون مورد نظر نمی‌رسید و بقیه افراد دارای فشار خون بالا بودند و هیچ دارویی هنوز آنها مصرف نمی‌کردند. بیماران به صورت تصادفی در یکی از دو گروه قرار گرفتند. یک گروه روزانه یک لیوان از آب چغندر (250 میلی لیتر) و گروه دیگر مانند همان گروه آب چغندر اما بدون نیترات معدنی را مصرف می‌کردند. بیماران آب چغندر را در هر روز به مدت 4 هفته مصرف کردند. آنها همچنین به مدت 2 هفته قبل و بعد از مطالعه تحت نظارت قرار گرفته بودند و کل دوره آزمایش 8 هفته طول کشید. این آزمایش انجام شده بدین گونه بود که بیماران نمی‌دانستند آب چغندر دارای مکمل فعال و یا بدون آن می‌باشد.
نتایج مطالعات نشان داد در طی 4 هفته گروهی که از آب چغندر حاوی نیترات معدنی استفاده کرده بودند کاهش در فشار خون  را تا 8،4 میلیمتر جیوه را تجربه کردند. اولین علامت آن کاهش در فشار سیستولی (در زمان انقباظ قلب) و علامت بعدی کاهش در فشار دیاستولی ( در زمان انبساط یا استراحت قلب) می‌باشد. برای بسیاری از بیماران کاهش 8،4 میلیمتر جیوه باعث شده بود فشار خون به حالت طبیعی برگردد. دو هفته پس از اینکه مصرف آب چغندر را متوقف کردند، فشار خون به مقدار بالای قبلی خود بازگشت.
این تیم اشاره می‌کند اولین بار است که شواهدی را برای کاهش طولانی مدت در فشار خون با توجه به مکمل نیترات غذایی در گروه بیماران با فشار خون بالا مصرف می‌کردند. همچنین بیماران در گروهی که این مکمل غذایی را مصرف کردند 20% بهبود در ظرفیت  اتساع رگ‌های خونی تجربه کردند و سختی شریان‌ها حدود 10% کاهش یافت. مطالعات نشان می‌دهد این تغییرات به کاهش خطر بیماری قلبی مرتبط است. در طول دوره مطالعه هیچ گونه تغییری در فشار خون، عملکرد رگ‌های خونی یا سفتی عروق در گروهی که آب چغندر بدون نیترات معدنی را مصرف کرده بودند وجود نداشت. همچنین باید توجه داشت کاهش به دست آمده در فشار خون با مصرف آب چغندر قابل مقایسه با دارو است؛ متوسط کاهش در فشار خون با داروی ضد فشار 9،5 میلیمتر جیوه است. نتایج مطالعات اینگونه بود که:
« نیترات غذایی به عنوان یک درمان مقرون به صرفه و با دسترسی آسان در مدیریت بیماران مبتلا به فشار خون بالا می‌باشد».

   منبع خبر: 0

ارسال نظر

نام (اختیاری) :
*
ایمیل(اجباری):
نظر شما:
کد بالا :

نظرات کاربران