مصرف قهوه بیشتر، کاهش خطر سرطان پوست

1394/04/23

تحقیقات آزمایشگاهی نشان می‌دهد مصرف قهوه با کاهش خطر سرطان پوست (ملانوم) مرتبط است

قهوه بخوردید از سرطان پوست جلوگیری کنید


این مطالعه در مجله ملی سرطان منتشر شده است. در سال گذشته، اخبار پزشکی مطالعاتی را در مورد  ارتباط مصرف قهوه با کاهش خطر مرگ ناشی از سیروز کبد، کاهش خطر دیابت نوع 2 و کاهش خطر وزوز گوش در میان سایر فواید سلامتی قهوه گزارش کرد.
در مطالعات جدید، Erikka Loftfield از بخش اپیدمیولوژی سرطان و ژنتیک در مؤسسه سرطان ملی و همکارانش با هدف تعیین تأثیر قهوه بر خطر سرطان پوست (ملانوم)، مرگبارترین نوع سرطان شروع به کار کرد.
به گفته محققان، مطالعات اخیر نشان داد که مصرف قهوه ممکن است باعث حفاظت در برابر سرطان پوست شود، اما واضح نیست که چگونه مصرف قهوه سرطان پوست را تحت تأثیر قرار می‌دهد.


مصرف قهوه بیشتر، کاهش خطر سرطان پوست

تیم داده‌ها را از رژیم غذایی NIH-AARP شامل 447357 شرکت کننده غیر اسپانیایی سفید که فاقد سرطان بودند، ارزیابی کرد. شرکت‌کنندگان پرسشنامه‌ای را در مورد مصرف قهوه در شروع مطالعه کامل کردند که در مورد جزئیات مصرف قهوه و میزان بروز سرطان پوست در میان افراد در طی متوسط 10،5 سال بررسی شد. محققان یافتند شرکت‌کنندگانی که قهوه بیشتری را در هر روز مصرف می‌کردند کمتر سرطان پوست در طی این دوره گسترش یافت. نوشیدن 4 فنجان قهوه در روز، به طور مثال، با 20% خطر کمتر ملانوم در گزارش تیم همراه بود.
این نتایج حتی پس از محاسبه سن، جنس، شاخص توده بدنی (BMI)، مصرف الکل، سابقه مصرف سیگار و قرار گرفتن در معرض اشعه ماورای بنفش (UV) عامل اصلی خطر برای سرطان پوست در نظر گرفته شد. تیم یادداشت کرد که تنها در میان شرکت‌کنندگانی که قهوه کافئین دار و نه غیر کافئین‌د‌ار را مصرف کرده بودند مشاهده شد.
طبق یافته‌ها، محققان اظهارنظر می‌کنند که:
«مصرف بالای قهوه با کاهش خطر ابتلا به سرطان پوست در این مطالعه گروهی در ایالت متحده همراه بود. تحقیقات دیگر در مورد مصرف قهوه و ترکیبات آن به خصوص کافئین، اثر آن را بر روی سرطان پوست تضمین می‌کند».
Loftfield می‌گوید یافته‌های آنها نشان نمی‌دهد که افراد باید مصرف قهوه را برای کاهش ابتلا به سرطان پوست افزایش دهند؛ مورد مهم آن است که افراد می‌توانند خطر ابتلا به ملانوم را با کاهش در معرض قرار گرفتن در برابر خورشید و اشعه UV کاهش دهند. در حالیکه بسیاری از مطالعات اثر درمانی مثبت قهوه را نشان می‌دهند، مهم است که توجه داشه باشیم دارای مضرات بالقوه‌ای هم می‌باشد. ماده تشکیل دهنده موجود در قهوه کافئین می‌باشد که محرک شناخته می‌شود. بنابراین مصرف بیش از حد کافئین می‌تواند منجر به بی‌خوابی، عصبانیت، بی‌قراری، تپش قلب، لرزش عضلانی و ناراحتی معده شود.
در سال 2013 طبق گزارشات منتشر شده در مجله‌ای محققان ادعا می‌کنند که نوشیدن 4 فنجان قهوه در روز خطر مرگ زودرس را افزایش می‌دهد. در مطالعه دیگری نشان داده شده که مصرف تنها دو فنجان قهوه در روز  می‌تواند منجر به بی‌اختیاری ادرار در مردان شود. 

   منبع خبر: 0

ارسال نظر

نام (اختیاری) :
*
ایمیل(اجباری):
نظر شما:
کد بالا :

نظرات کاربران