ازدواج فامیلی و بروز نقص سیستم ایمنی

1394/05/23

 

ازدواج فامیلی و بروز نقص سیستم ایمنی

 

ازدواج فامیلی و نقص سیستم ایمنی هم اکنون 2000 بیمار مبتلا به "نقص سیستم ایمنی" در سطح کشور وجود دارند،  ازدواج‌های خویشاوندی مهم‌ترین عامل افزایش شمار مبتلایان به نقص ایمنی است که به علت درمان‌های بسیارگران قیمت، بیماران نیازمند حمایت مددکاران اجتماعی هستند.

نقص ایمنی بیماری ژنتیکی، دارای سابقه 60 ساله تشخیص و درمان است و به عنوان بیماری جدید درعلم پزشکی به شمار می‌آید، گفت: در این مشکل به دلیل نقص دستگاه ایمنی، بدن دچار عفونت‌های پیاپی می‌شود.

  این بیماری اگر در سال اول تولد تشخیص داده نشود، منجر به بروز عوارض پایدار ازجمله از کار افتادگی گوارشی یا مرگ می‌شود، اما اگر مبتلایان به موقع تشخیص و درمان شوند، می‌توانند مانند افراد طبیعی جامعه طول عمر خوب داشته باشند.

 تشخیص به هنگام این بیماری به افزایش آگاهی پزشکان و اصلاح سیستم ارجاع بستگی دارد که اگر در سطح کشور، شبکه تشخیصی - درمانی ایجاد شود و ارتباط مناسبی میان مراکز درمانی و مردم ایجاد شود، می‌تواند در روند پیشگیری از عوارض پایدار بیماری نقص ایمنی کمک کننده باشد.

  هزینه‌های درمانی بیماران نقص ایمنی به رغم وجود بیمه‌های درمانی، گران قیمت است  این بیماران نیازمند یاری مددکاران اجتماعی و خیرین در این زمینه هستند.

هم اکنون 2000 بیمار مبتلا به نقص ایمنی در سطح کشور وجود دارند، : ازدواج‌های خویشاوندی مهم‌ترین عامل افزایش بیماران مبتلا به نقص ایمنی است که درصدد راه‌اندازی کلینیک تشخیص بیماری‌های نقص ایمنی قبل از تولد هستیم.

 

مجله اینترنتی آزمایشگاه امثبت

دکتر اصغر آقامحمدی ، فوق تخصص ایمونولوژی

منبع:ایسنا

 

 

   منبع خبر: گردآوری آمثبت

ارسال نظر

نام (اختیاری) :
*
ایمیل(اجباری):
نظر شما:
کد بالا :

نظرات کاربران