تغذیه مناسب دارندگان گروه خونی O

1394/10/13

تغذیه مناسب دارندگان گروه خونی O


تغذیه مناسب گروه خونی O

 
این گروه خونی قدیمی‌ ترین گروه خونی محسوب می‌شود و ظهورش در سال 40000 قبل از میلاد بوده است. عملکرد سیستم گوارشی در افراد با گروه خونی O بسیار مطلوب است.

افراد دارای گروه خون O به دلیل دارا بودن اسید معده ی زیاد قادر به هضم آسان گوشت هستند و گوشت در بدنشان مستقیما تبدیل به انرژی می شود. بنابراین موفقیت تغذیه ای گروه خون O در استفاده از انواع گوشت های قرمز سالم و همچنین گوشت سفید مانند ماهی است.

افراد دارای گروه خون O قادر به استفاده مثبت از لبنیات و غلات به استثنای جو دو سر و برنج نمی باشند و مصرف لبنیات به استثنای پنیر بز و کره برای آنها مضر است ، زیرا سیستم گوارشی آنان قادر به هضم اینگونه مواد نبوده و با این اقلام غذایی سازگاری ندارد.


مهمترین عامل اضافه وزن در این گروه افراد " گلوتن " موجود در گندم و محصولات تهیه شده از گندم، مانند انواع نان ، کیک و شیرینی می باشد که از سوخت و ساز انسولین در بدن جلوگیری کرده و در تولید انرژی اختلال بوجود می آورد. علاوه بر گندم، عوامل اضافه وزن در این افراد عبارتند از: ذرت ، لوبیا قرمز ، انواع عدس ، بعضی از کلم ها و خردل ( کلم ها و خردل، کارغده تیروئید را مختل می سازند).


دسته ای از خوراکی ها که باعث کاهش وزن در این افراد می شوند به شرح زیر می باشند :

گیاه دریایی کلپ Kelp ( نوعی جلبک دریایی که حاوی ید طبیعی است)، غذاهای دریایی، نمک ید دار، جگر، گوشت قرمز، کاهو، اسفناج و بروکلی.

استفاده از انواع ادویه جات و چاشنی ها قادر است سیستم ایمنی و گوارشی این افراد را بهبود بخشد.

علاوه بر تغذیه مناسب، انجام تمرینات بدنی و ورزش برای این افراد مفید و ضروری است و نه تنها باعث غلبه بر فشارهای روحی است بلکه به کم کردن وزن و تعادل روحی - روانی کمک شایانی می نماید.


منبع:سایت جام نور طلایی

مجله اینترنتی آزمایشگاه آمثبت 

   منبع خبر: گردآوری آمثبت

ارسال نظر

نام (اختیاری) :
*
ایمیل(اجباری):
نظر شما:
کد بالا :

نظرات کاربران