آزمایشگاه پاتوبیولوژی و فوق تخصصی ولیعصر

1394/12/21

آزمایشگاه پاتوبیولوژی ولیعصر آبیک

 

 

 آزمایشگاه پپاتوبیولوژی آبیک قزوین

آزمایشگاه پاتوبیولوژی و فوق تخصصی ولی عصر فعالیت خود را از سال ۱۳۸۶ در شهرستان آبیک آغاز نموده است. این آزمایشگاه عضوی از انجمن آزمایشگاه های کشور است که صلاحیت آن توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مورد تأیید قرار گرفته است و با بهره گیری از سیستم مدیریت کارآمد، تکنولوژی پیشرفته آزمایشگاهی و پرسنل مجرب و کارآزموده موفق به دریافت گواهینامه DIMMITO ) – ISO 9001:2008 ) گردید. همچنین این مرکز تنها آزمایشگاه دارنده لوح کیفیت از وزارت بهداشت و درمان در سطح استان قزوین می¬باشد. لازم به ذکر است این مرکز تحت نظارت مستمر کنترل کیفی Biosysyems اسپانیا و Asqualab فرانسه می¬باشد.

مسوول فنی آزمایشگاه:
  دکتر آزیتا رضایی، متخصص پاتولوژی تشریحی و بالینی ، بورد تخصصیهمچنین این آزمایشگاه مجهز به سیستم های پیشرفته ذیل می باشد:

کمی لومینسانس تمام اتوماتیک LIASON

وایداس

الایزا ریدر

الکتروفورز

کروماتوگرافی (TLC)

دستگاه UBT

سل کانتر (Sysmex kx21N)

اتو آنالایزر بیوشیمی BT 3500

اتوآنالایزر بیوشیمی RA-XT

فتومتر

سدیمان آنالایزر

کوآگلومتر

HLA TYPING

نفلومتری

اسپرم آنالیزر

دستگاه اندازه گیری بیلی روبین بدون نیاز به خونگیری

و….بخش پذیرش آزمایشگاه ولیعصر با برخورداری از جدیدترین و بهترین متدهای پاسخ دهی توانسته رضایت مشتریان را جلب نماید. سالن انتظارات این آزمایشگاه با برخورداری از امکانات رفاهی مناسب مکانی است جهت ارائه ی بهترین خدمات به مراجعین محترم.

بخش نمونه گیری یکی از مهم ترین بخش های آزمایشگاه است که در این بخش انواع نمونه گیری از نوزادان، اطفال و بزرگسالان صورت می گیرد.

همچنین این بخش مجهز به سیستم رگ یاب است تا در مواردی که مراجعین رگ های عمقی و نامشخص دارند با استفاده از این دستگاه رگ آنها مشخص شود.

بخش هماتولوژی آزمایشگاه ولیعصر مجهز به امکانات ویژه برای بررسی نمونه های گرفته شده می باشد، در صورت نیاز به دریافت آزمایش های دقیق برای خون می توانید به این آزمایشگاه مراجعه نمایید و از خدمات این مرکز بهره مند شوید .بخش میکروبیولوژی به صورت خلاصه به تشخیص و بررسی موارد زیر می پردازد:

انجام تست های افتراقی و آنتی بیوگرام به صورت صحیح و اصولی در این بخش میسر خواهد بود

نگهداری و مراقبت از محیط های کشت و دیسک های آنتی بیوگرام (نگهداری این موارد به صورت صحیح قابل انجام است )

بررسی کنترل کیفی محیط های کشت

بررسی و کنترل کیفیت دیسک های آنتی بیوگرام

بررسی معرف های میکروب شناسی و رنگ آمیزی گرم

کنترل صحت کاراتوکلا به طور مداوم

نگهداری و ساب کالچر به موقع سوش های میکروبی

بررسی و تشخیص نمونه های بالینی بیماران

پایش دمای یخچال, فریزر و انکوباتوردر بخش بیوشیمی ،خون و ادرار توسط دستگاههای تمام خودکار BT3500 با تکنولوژی ۲۰۱۰ انجام می گیرد که این دستگاه نیز مستقیما به بخش جوابدهی متصل بوده و امکان ایجاد خطاهای تایپی به حداقل می رسد. دستگاه اتو آنالایزر بیوشیمی BT3500 محصول شرکت Biotechnica ایتالیا بوده که قابلیت انجام تست های بیوشیمی، ایمونولوژی ، سرولوژی، سطح دارویی و تست های ، CO2 Na، Cl ،K و … را دارا می باشد .

از جمله تست هایی که در بخش سرولوژی برای تشخیص صورت می گیرد تست Widal ، تست RF، تست CRP، تست VDRL، مونو تست، Wirght و… می باشد که به ترتیب برای تشخیص حصبه، آرتریت روماتوئید، نوعی پروتئین مهم که در زمان عفونت ها بالا می رود و تشخیص سیفلیس ومونو نوکلئوز عفونی و تب مالت و… می باشد.

آزمایشگاه پاتوبیولوژی و فوق تخصصی ولی عصر در بخش هورمون شناسی خود از روش کمی لومینسانس که از جدیدترین و پیشرفته ترین متدهای آزمایشگاهی در دنیا می باشد ، بهره می برد . در این بخش هورمون های تخصصی ، فوق تخصصی ، انواع تومورمارکرها و … توسط دستگاه تمام خودکار LIAISON از کمپانی Diasorin آلمان و با استفاده از روش کمی لومینسانس (CLIA) که حساسترین روش سنجش ایمنی در دنیاست مورد سنجش قرار می گیرد .

آزمایشگاه فوق تخصصی و پاتولوژی ولی عصر آبیک مفتخر است که به عنوان اولین و تنها آزمایشگاه در سطح شهرستان آبیک و بیمارستانهای استان قزوین، آزمایشات غربالگری پیش از تولد ، جهت بیماری ژنیکی ، مادر زادی و ارثی ( مثل سندرم داون، نقیص لوله عصبی( NTDs) ، سندرم SOL ، تریزومی ۱۳، تریزومی ۱۸) را انجام می دهد.

این مرکز مفتخر است در راستای خدمت رسانی هرچه بیشتر به مردم عزیز شهرستان آبیک و حومه , با تجهیز و راه اندازی بخش آسیب شناسی به عنوان اولین و تنها آزمایشگاه پاتولوژی و سیتولوژی در سطح شهرستان آبیک فعالیت نموده و بیماران و مراجعین را از ارسال نمونه های بافتی مانند نمونه ها و تومورهای خارج شده در طی عمل جراحی , نمونه های سیتولوژی (مثل پاپ اسمیر , FNA و )برای تشخیص بیماریها و بویژه سرطانها به شهرستانهای مجاور بی نیاز نموده است .آدرس: آبیک، شهرک قدس، فاز اول، آزمایشگاه بیمارستان تخصصی ولی عصر ( عج)
تلفن: 2-32898940-028
نمابر: 32898941-028

valiyeasrlab.com


   منبع خبر: گردآوری آمثبت

ارسال نظر

نام (اختیاری) :
*
ایمیل(اجباری):
نظر شما:
کد بالا :

نظرات کاربران