رتبه بندی دانشگاه های جهان از وب سایت تایمز هایر

1395/02/17

رتبه بندی دانشگاه های جهان از وب سایت تایمز هایر

 

 

 دانشگاه های برتر جهان

 در رتبه بندی وب سایت Times Higher Education دو دانشگاه آمریكایی هاروارد و MIT مقام اول و دوم را به خود اختصاص دادند.در بین 100 دانشگاه برتر جهان، 17 دانشگاه آسیایی وجود دارد؛ در حالی كه در سال 2015 شمار این دانشگاه ها فقط 10 عدد بود.


دانشگاه توكیو ژاپن كه مقام دوازدهم این رتبه بندی را دارد، بالاترین رتبه دانشگاه های آسیایی محسوب می شود. پس از آن دو دانشگاه چینی سینگ هوا و دانشگاه پكینگ به ترتیب در رتبه های هجدهم و بیست و یكم قرار گرفته اند. دانشگاه ملی سنگاپور نیز رتبه بیست و ششم را به خود اختصاص داده است.


این رتبه بندی بر اساس سوابق و وضعیت تثبیت شده دانشگاه ها از دیدگاه یك گروه بین المللی از اساتید انجام گرفته است و با رتبه بندی دانشگاه ها بر اساس كیفیت تحقیقات و تدریس متفاوت است. فهرست 10 دانشگاه برتر این رتبه بندی به شرح زیر است:


1- دانشگاه هاروارد، آمریكا
2- انستیتوی فنی ماساچوست، آمریكا
3- دانشگاه استنفورد، آمریكا
4- دانشگاه كمبریج، انگیلس
5- دانشگاه آكسفورد، انگلیس
6- دانشگاه بركلی كالیفرنیا، آمریكا
7- دانشگاه پرینستون، آمریكا
8- دانشگاه ییل، آمریكا
9- دانشگاه كلمبیا، آمریكا
10- انستیتوی فنی كالیفرنیا، آمریكا


همچنین بر اساس رتبه بندی اعلام شده در وب سایت Times Higher Education دانشگاه های علم وصنعت وشریف دربین رتبه های 401 تا 500 ، دانشگاه های امیركبیر ، صنعتی اصفهان و علوم پزشكی تهران در بین رتبه های 501 تا 600 و دانشگاههای تهران، خواجه نصیرالدین طوسی و بهشتی در بین رتبه های 601 تا 800 قرار دارند.

مجله اینترنتی آزمایشگاه آمثبت

منبع:ایرنا   منبع خبر: گردآوری آمثبت

ارسال نظر

نام (اختیاری) :
*
ایمیل(اجباری):
نظر شما:
کد بالا :

نظرات کاربران