نمک را در ظروف تیره نگهداری نمائید

1395/07/24

نمک را در ظروف تیره نگهداری نمائید

 

 

ظروف نمک

 

 

 با توجه به اینکه ید نسبت به حرارت، رطوبت و نور حساس است، باید نمک را پس از باز کردن کیسه آن در ظروف شیشه ای تیره، چوبی، پلاستیکی یا سرامیکی درب دار نگهداری کنیم.


بیشترین میزان ید مواد غذایی مربوط به ماهی و به میزان کمتر در شیر، تخم مرغ و گوشت است؛ میزان ید در میوه ها و سبزی ها بسیار پایین بوده، همچنین میزان ید موجود در آنها نیز بسته به محل، فصل و روش پخت متفاوت است.

 میزان ید در آب و خاک کشور ما کم است و به همین علت محصولات غذایی حیوانی و گیاهی، ید کافی ندارند؛ دلیل عمده اهمیت ید، نقش مؤثر آن در ساخت هورمون های غده تیروئید و تأثیر این هورمون ها در اعمال حیاتی انسان در دوران جنینی، کودکی و بلوغ است.

 کمبود ید را در بروز گواتر، کم کاری تیروئید، اختلال رشد فیزیکی، کاهش ضریب هوشی، افزایش میزان سقط جنین، افزایش مرگ و میر نوزادان، تأخیر رشد کودک و عقب افتادگی ذهنی و زیان های اقتصادی و اجتماعی در جامعه موثر است  به دلیل میزان ید پایین موجود در مواد غذایی در مقایسه با میزان ید موردنیاز روزانه بدن، باید از روش های دیگر مانند مکمل یاری، استفاده از مواد غذایی غنی شده با ید و تغییر در عادت های غذایی مانند مصرف بیشتر غذاهای دریایی برای تأمین آن استفاده کرد.

  استفاده از نمک تصفیه شده ید دار یکی از ساده ترین و مؤثرترین روش ها برای دریافت ید است، البته میزان مصرف نمک باید در حد مناسب باشد و از مصرف بیش از حد مجاز آن خودداری شود.

  توصیه به نگهداری ید در جای خشک، خنک و به دور از نور و حرارت و افزودن آن در پایان پخت در هنگام خرید بسته های نمک، ضرورت دارد برچسب آن با دقت بررسی شود که عنوان "نمک تصفیه شده یددار " بر روی آن قید شده باشد و از مصرف نمک های دیگر از جمله نمک دریا، نمک زبر و نمک برای مصارف صنعتی که بدون ید بوده و تصفیه نشده اند، پرهیز شود.

مجله اینترنتی آزمایشگاه آمثبت
منبع : دانشگاه علوم پزشکی شیراز

 

 

   منبع خبر: گردآوری آمثبت

ارسال نظر

نام (اختیاری) :
*
ایمیل(اجباری):
نظر شما:
کد بالا :

نظرات کاربران