وجود میکروب‌های خطرناک در هوای آلوده پکن

1395/09/06

وجود میکروب‌های خطرناک در هوای آلوده پکن

 

 میکروب در هوای پکن

 

 این کشف نه فقط در چین بلکه در جهان باعث بروز نگرانی هایی شده است و از این پس مخاطرات بیشتری برای مردم در پایتخت چین در هوای آلوده وجود خواهد داشت.
گزارش های دریافتی حاکی است، از این میکروب ها زمانی که هوای پکن بسیار آلوده و سمی بوده نمونه برداری شده و مقاومت آنها در برابر آنتی بوتیک‌ها ثابت شده است.


این کشف را دانشمندان سوئدی پس از نمونه برداری از هوای پکن و آزمایش آن در آزمایشگاه گوتنبرگ به ثبت رسانده اند و آن را مایه نگرانی جهانی دانسته اند.


نزدیک به ۶۴ مورد باکتری و ژن میکروب در هوای پکن کشف و بررسی شده است که نشان می دهد این هوا بسیار سمی است و بیشتر این باکتری ها در برابر آنتی بیوتیک ها مقاوم هستند.
روزنامه «ساوت چاینا» می نویسد، دانشمندان سوئدی در باره نوع پیشرفت این باکتری ها اظهار نظری نکرده اما گفته اند که این باکتری ها به طور زنده و مرده در هوای پکن وجود دارد.
چنانچه این میکروب‌ها به صورت زنده در هوای پایتخت چین باشند آن زمان می توانند تکثیر شوند و این سطح خطر را چندین برابر خواهد کرد.
با این حال دانشمندان گفته اند که این نمونه ها را در ژانویه (دی - بهمن) سال ۲۰۱۳ میلادی زمانی که پنج روز هوای شهر به شدت آلوده بود، مورد آزمایش قرار داده اند اما مشخص نیست که کل شهر دارای چنین وضعیتی بوده است یا خیر.
گزارش روزنامه هنگ کنگی حاکی است که اگر با این پدیده ها مقابله نشود آن زمان ممکن است شمار مرگ و میر در چین بر اثر بیماری های ناشی از هوای بد و مقاومت باکتری در برابر آنتی بیوتیک به یک میلیون نفر در سال تا سال ۲۰۵۰ میلادی برسد.

مجله اینترنتی آزمایشگاه آمثبت
منبع : ایرنا
 

   منبع خبر: گردآوری آمثبت

جستجوهای مرتبط

کلید واژه ها

میکروب در هوای پکن

ارسال نظر

نام (اختیاری) :
*
ایمیل(اجباری):
نظر شما:
کد بالا :

نظرات کاربران