راه‌اندازی خودرو سیار آزمایش تشخیص ایدز در گناوه

1395/09/24

راه‌اندازی خودرو سیار آزمایش تشخیص ایدز در گناوه

 

 

 آزمایشگاه سیار

 کارشناس بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: با هماهنگی‌های به‌عمل‌آمده میان معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و بهزیستی استان بوشهر، خودرو سیار آزمایش تشخیص ایدز (اچ آی وی) در این شهرستان راه‌اندازی شد. 


سعید غلامعلی زاده افزود:
این برنامه یکی از راهبردهای اساسی وزارت بهداشت است که باهدف فراهم شدن شرایط لازم برای دسترسی بیشتر و گسترده‌تر به تشخیص آزمایش این نوع بیماری با همکاری و به‌کارگیری خودرو اورژانس اجتماعی اداره بهزیستی شهرستان انجام می‌شود.


وی اضافه کرد: در این برنامه کارشناسان مبارزه با بیماری‌ها به مناطق مختلف شهر عزیمت و به‌صورت محرمانه آزمایش اچ آی وی از داوطلبان به‌صورت رایگان انجام می‌دهند.


این کارشناس افزود:
آزمایش تست تشخیص سریع ایدز به‌صورت ثابت در طول سال نیز در مراکز سلامت جامعه امام محمدتقی (ع) در جوار اداره ثبت‌احوال و حضرت سیدالشهدا (ع) در شبکه بهداشت و درمان شهرستان برای تمامی اقشار مردم انجام می‌شود.


وی گفت: مراجعه‌کنندگان از طریق استفاده از کیت‌های تشخیص سریع اچ آی وی در کمتر از 30 دقیقه از وضعیت ابتلا خود به این بیماری اطلاع می‌یابند.


غلامعلی زاده اظهار کرد: آزمایش تشخیص این بیماری ساده و تنها با استفاده از یک قطره خون از سرانگشت دست، همراه با مشاوره به‌صورت کامل محرمانه و رایگان انجام می‌شود.

مجله اینترنتی آزمایشگاه آمثبت
منبع : دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

   منبع خبر: گردآوری آمثبت

ارسال نظر

نام (اختیاری) :
*
ایمیل(اجباری):
نظر شما:
کد بالا :

نظرات کاربران