خانم ها در این زمان ها آرایش ممنوع

1395/10/19

خانم ها در این زمان ها آرایش ممنوع

 

بعد از ورزش آرایش ممنوع

 بعضي بانوان براي شاداب نگه داشتن پوستشان از لوازم آرايشي استفاده مي کنند، اما زمان هايي هست که خانمها نبايد آرايش کنند.
دکتر رحيم نادري متخصص پوست و مو،با تاکيد بر مراقبت هاي پوستي گفت: پوست خود را براي جلوگيري از هرگونه آسيب مرطوب نگه داريد. وي همچنين استفاده از کرم هاي ضد آفتاب را ضروري دانست و اظهار داشت: استفاده از کرم ضدآفتاب مانع خشکي، سوختگي و بروز اشعه خورشيد به پوست مي شود که البته به دليل کاهش اثرات آن نبايد بيش از 5 ساعت بر روي پوست بماند.

اين متخصص پوست و مو با بيان اينکه نرمش کردن يکي ديگر از عوامل تاثير گذار بر پوست است، بيان کرد: انجام نرمش هاي منقبض کننده و آزاد سازي عضلات باعث ورود اکسيژن به پوست مي شود.

بعضي بانوان براي شاداب نگه داشتن پوستشان از لوازم آرايشي استفاده مي کنند، سولفات موجود در لوازم آرايشي باعث چروک و پيري زودرس پوست مي شود.

اين متخصص پوست و مو با تاکيد بر اينکه يکي از راه هاي تعريق زياد انجام ورزش است، افزود: در اين زمان استفاده از لوازم آرايشي، باعث نفوذ مواد به پوست و ايجاد نقطه هاي سياه بر روي آن مي شود.

دکتر نادري با بيان اينکه استفاده از مواد آرايشي مانع تنفس پوست مي شود، تاکيد کرد: جهت سلامت و جلوگيري از آسيب به پوست در حين انجام نرمش و ورزش از لوازم آرايشي استفاده نکنيد. قبل از ورزش صورتتان را با استفاده از مواد تميز کننده از آرايش پاکسازي کنيد.

مجله اینترنتی آزمایشگاه امثبت
منبع : آریا

   منبع خبر: گردآوری آمثبت

ارسال نظر

نام (اختیاری) :
*
ایمیل(اجباری):
نظر شما:
کد بالا :

نظرات کاربران