پیام مدیر کل درمان تامین اجتماعی استان تهران به مناسبت روز آزمایشگاه

1396/01/29

پیام مدیر کل درمان تامین اجتماعی استان تهران به مناسبت روز آزمایشگاه


پیام تبریک مدیر درمان تامین اجتماعی به مناسبت روز آزمایشگاه

 دکتر محمد تقی خسروانی مقدم مدیر کل درمان استان تهران ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن سالروز گرامیداشت « روز آزمایشگاهیان» اظهار داشت:

امروزه درصد قابل توجهی از تصمیمات پزشکی بر اساس نتایج آزمایش های انجام شده در آزمایشگاه صورت می پذیرد که این خود نقش آزمایشگاه را در تشخیص ، پیگیری و درمان بیماری ها جلوه گر می سازد .
مدیر کل درمان استان تهران با بیان اینکه هم اکنون از آزمایشگاه های تشخیص پزشکی به عنوان  یکی از سه رکن اصلی سامانه بهداشت و درمان ملی یاد می شود، اظهار داشت: اطبا با تکیه بر آزمایشگاه و تشخیص پزشکی ، بیماری و روش درمان را تشخیص داده و طبابت می کنند و در نتیجه ی تعامل پزشک و آزمایشگاه ، بیمار سلامت دوباره ی خود را بدست آورده و بهبودی حاصل می گردد.
این مقام مسئول همچنین با بیان اینکه اداره کل درمان تامین اجتماعی استان تهران با در اختیار داشتن ٣٥ واحد آزمایشگاه تشخیص طبی و ٧ واحد پاتولوژی به ارائه خدمات درمانی مطلوب می پردازد خاطر نشان کرد :مراکز درمانی تابعه این اداره کل در سال گذشته به بیش از ٥٠٠٠ بیمار در روز خدمات آزمایشگاهی ارائه نموده است.
وی با تاکید بر اینکه سهم این اداره کل از مجموع مراجعین به آزمایشگاه های تامین اجتماعی در سطح کشور به بیش از ٢٠ درصد می رسد . اظهار داشت :

  اداره کل درمان استان تهران  روزانه بالای ٣٠ هزار تست آزمایشگاهی را در سطح مراکز درمانی خود  انجام می دهد .
دکتر خسروانی مقدم ادامه داد:  در راستای بروز رسانی و نوسازی تجهیزات آزمایشگاهی و استفاده از تجهیزات با تکنیک مدرن تر  و با سرعت و دقت بالاتر در سال گذشته تعداد ٨ واحد آزمایشگاهی به دستگاه اتوآنالیزر بیوشیمی ، ٢ واحد آزمایشگاهی به دستگاه سل کانتر خون شناسی و یک واحد آزمایشگاهی به دستگاه الایزا پروسسور هورمون شناسی مجهز شدند.


مدیرکل درمان استان تهران به برگزاری  ٥ دوره آموزش متمرکز در حوزه های مختلف آزمایشگاه در راستای افزایش مهارت و دانش تخصصی کارکنان آزمایشگاه اشاره و خاطرنشان کرد: انجام اقدامات و پیش بینی برنامه های مختلف در حوزه آزمایشگاهی به منظور ارتقای سطح کمی و کیفی خدمات در این حوزه در سال ٩٦ نیز ادامه دارد.

   منبع خبر: گردآوری آمثبت

ارسال نظر

نام (اختیاری) :
*
ایمیل(اجباری):
نظر شما:
کد بالا :

نظرات کاربران