واحد درسی سوانح و بلایا برای دانشجویان علوم پزشکی

1399/08/28

واحد درسی سوانح و بلایا برای دانشجویان علوم پزشکی

واحد درسی سوانح و بلایا

 

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت از اجباری شدن گذراندن واحد "مدیریت سوانح و بلایا" برای دانشجویان علوم پزشکی خبر داد و گفت: این واحد از سال آینده برای همه دانشجویان ارائه خواهد شد.

بر اساس بند الف ماده ۱۴ قانون مدیریت بحران که در جلسه علنی مرداد ماه سال ۹۸ در مجلس تصویب و از سوی رییس جمهور ابلاغ شد، وزارت خانه های علوم، بهداشت و آموزش و پرورش موظف هستند با همکاری جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و سازمان فنی و حرفه ای کشور و بر اساس استانداردهای سازمان نسبت به طراحی و ارائه  واحد درسی " آمادگی در مقابل حوادث و سوانح" در قالب برنامه آموزشی مدارس، دانشگاه ها و موسسات پژوهشی اقدام کنند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه گذراندن واحد درسی " آمادگی در مقابل حوادث و سوانح" برای تمامی دانش آموزان و دانشجویان الزامی است؛ تصریح کرد: در همین راستا یکی از مصوبات جلسه  اخیر دبیرخانه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی وزارت بهداشت ارائه یک واحد درسی تحت عنوان  "مدیریت سوانح و بلایا" در دانشگاه های علوم پزشکی است.

مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد: قرار است از نیم سال اول ۱۴۰۰-۱۴۰۱ گذراندن درسی تحت عنوان  "مدیریت سوانح و بلایا" برای تمام دانشجویان علوم پزشکی اجباری باشد.

منبع : ایسنا

مجله اینترنتی آزمایشگاه آمثبت

   منبع خبر: گردآوری آمثبت

ارسال نظر

نام (اختیاری) :
*
ایمیل(اجباری):
نظر شما:
کد بالا :

نظرات کاربران