آزمایش گروه خون برای ازدواج

1392/02/27

آزمایش گروه خون برای ازدواج

رابطه بین گروه خونی و ازدواج افراد با هم سوالی است که بسیاری از زوج های جوان به دنبال پاسخ آن هستند. اینکه آیا افراد با گروه های خونی مشابه می توانند با هم عقد کنند؟ و یا اینکه ازدواج با چه گروه های خونی مناسب تر است؟ در اینجا سعی می کنیم پاسخ این سوالات را ارایه دهیم.

گروه خونی چیست؟

به طور خلاصه گروه های خونی یک روش برای تقسیم بندی خون افراد است. این تقسیم بندی بر اساس وجود یا عدم وجود پادگن (آنتی ژن) های موروثی خواصی روی سطح گلبول های قرمز انجام می شود. براساس مهمترین این تقسیمات، خون همه انسانها به چهار دسته A,B,AB و Oو بر اساس یک تقسیم بندی دیگر به گروه های مثبت و منفی تقسیم می شود.
گروه خون,آزمایش گروه خون,آمثبت,آزمایش,آزمایشگاه,تالاسمی مینور,
مثلا کسی که آنتی ژن A را بروی گلبولهای قرمز خود بروز می دهد، گروه خونش A است و یا فردی که هردو پادگن A و B را دارد گروه خونش AB و فردی که هیچکدام از این آنتی ژن ها را ندارد خون او از گروه O است.

ارتباط بین گروه خونی افراد و ازدواج چیست؟

بعد از طی مراحل خواستگاری و بله برون، هنگامی که برای جاری شدن خطبه عقد به دفاتر ثبت ازدواج مراجعه می کنید، یک معرفی نامه عکس دار به شما داده می شود تا به مراکز آزمایش خون جهت انجام آزمایشات قبل از ازدواج مراجعه کنید. اما این آزمایشات هیچ ارتباطی به گروه خونی شما ندارد. چراکه گروه های خونی هیچ مانعی برای وصلت افراد ایجاد نمی کنند و افراد با هر گروه خونی که داشته باشند می توانند با یکدیگر عروسی کنند. مگر اینکه پای عوامل دیگری مثل خطر ابتلای جنین به تالاسمی و یابیماری های ژنتیکی در میان باشد. برای پیشگیری تالاسمی، زوجین می بایست پیش از عقد آزمایش خون انجام دهند. اما برای پیشگیری از بیماری های ژنتیکی در جنین، توصیه می شود که تمام افراد قبل از ازدواج نسبت به انجام آزمایشات ژنتیک اقدام کنند.
آزمایش,آزمایش گروه خون,گروه خون,تالاسمی مینور,آمثبت,
آزمایشات قبل از عقد نه ربطی به گروه خون افراد دارند و نه شامل آزمایش ژنتیک می شوند. اما در برخی از موارد و برای بعضی از زوجین در همان مراکز انجام آزمایشات پیش از عقد، متخصصان به عروس و داماد توصیه می کنند که با توجه به شرایطی که دارند نسبت به انجام مشاوره ژنتیکی اقدام کنند. این موارد عبارتند از:

1 – زوج هایی که باهم نسبت فامیلی دارند. این شامل هر نسبتی می شود. ( هر گونه ازدواج فامیلی )

2 – زوج جوانی که یکی از آنها دچار اختلالات ژنتیکی است.

3 – زوج جوانی که یکی از اعضای درجه یک فامیل آنها دچار اختلالات ژنتیکی است.

4 – خانم هایی که قصد ازدواج دارند و سن آنها کمتر از 18 سال یا بیشتر از 33 است.

5 – زوج جوانی که در مراکز حساس و پرخطر فعالیت می کنند و با مواد شیمیایی و یا هسته ای سر و کار دارند.

بنابراین آنچه که در ازدواج افراد می تواند مشکل ساز باشد، یکسان بودن گروه خونی نیست بلکه ارتباط خونی ( مثلا در ازدواج فامیلی ) است که می تواند باعث مشکلات ژنتیکی شود.

به جز احتمال بروز بیماری های ژنتیکی و همچنین تالاسمی، خوشبختانه سایر اختلالاتی که ممکن است در جنین ایجاد شود، در همان دوران بارداری قابل تشخیص و پیشگیری است. بنابراین لازم نیست در زمان عروسی نگران آنها باشید.

آزمایش,آزمایش گروه خون,آمثبت,تالاسمی مینور,
گروه خونی عروس و داماد به هم نخورده است، یعنی چه؟

گفتیم که گروه خونی هیچ ربطی به ازدواج ندارد. اما ممکن است برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که منظور از اینکه می گویند "گروه خونعروس و داماد به هم نخورده" چیست؟ باید گفت این اصطلاح، اشاره به برخی نتایج که در آزمایشات قبل از عقد مشخص شود، دارد. وقتی یکی از طرفین در سوابق خود و یا اقوام خود یکی از بیماری هایی که از طریق ژن منتقل می شود ( مثل تالاسمی ) وجود داشته باشد با انجام آزمایشات خونی بررسی می کنند که چقدر احتمال ابتلای فرزند آنها به آن بیماری ها وجود دارد. چنانچه این احتمال بالا باشد به آنها توصیه می شود که عقد نکنند و به آنها درباره عواقب بچه دار شدنشان هشدار می دهند.

علاوه براین کسانی که دارای تالاسمی مینور هستند چنانچه با فرد دیگری که او هم مبتلا به تالاسمی مینور است عروسی کنند 25 درصد احتمال دارد که فرزندان آنها مبتلا به تالاسمی ماژور بشود. تالاسمی مینور دارای هیچ علامت خاصی نیست و نیاز به درمان ندارد. فرد مبتلا به تالاسمی مینور نیز از نظر ظاهری کاملا سالم است و وصلت او با افراد سالم هیچ عواقبی ندارد. اما تالاسمی ماژور یک بیماری حاد است و نیاز به درمان دارد و مشکلات و هزینه های زیادی را به دنبال خواهد داشت. لذا چنانچه در آزمایش خون قبل از عقد معلوم شود که هردو طرف تالاسمی مینور دارند، آزمایشات تکمیلی دیگر به همراه مشاوره ژنتیکی برای آنها انجام خواهد شد و به آنها در باره عواقب بچه دار شدنشان هشدار داده می شود.

جدول گروه خون پدر و مادر و فرزند

 

آزمایشگاه فرین :

میدان چیذر میدان ندا پلاک 4

22244497

22244498

 

   منبع خبر: جمع آوری آمثبت

ارسال نظر

نام (اختیاری) :
*
ایمیل(اجباری):
نظر شما:
کد بالا :

نظرات کاربران

مدیر علمی سابت 1400/05/27
سلام، ببینید فرقی ندارد چه با غریبه و چه با فامیل بایستی آزمایش را داد، مورد داشتیم آقای از شمال با خانمی از شیراز ازدواج کردند و هر دو تالاسمی مینور بودند.پس بهتر است ابتدا آزمایش های اولیه را انجام دهید و در صورت نیاز مشاوره ژنتیک انجام شود.اما بعنوان آگاهی خودتان برای اینچنین مواردی ، در صورت نبود بچه های عقب افتاده یا دارای بیماری خاص ، معمولا جای نگرانی نیست و در آزمایش های اولیه مهم نبودن تالاسمی مینور و عدم اعتیاد است.

سلاله خدری 1400/05/24
سلام خسته نباشید ببخشید یه سوال داشتم از شما اگر با پسر عمو پدرم ازدواج کنم باز هم باید آزمایش بدیم؟ چون پدربزرگ من که پدر پدرم میشود با عمو بابام برادرند . من و پسر عمو پدرم باهم ازدواج میتونیم بکنیم؟

مدیر علمی سابت 1400/05/14
سلام، جای نگرانی نیست و پیگیری های لازم جهت کم خونی را انجام دهید.بهتر است همین اول نوع کم خونی معلوم گردد و پیشگیری هایی که برای فرد مهم و مفید است انجام بگیرد تا در صورت ازدواج و بچه دار شدن باآگاهی بیشتری صورت گیرد.

Moon 1400/05/14
سلام من کم خونی داسی شکل دارم بعد رفتیم ازمایش واس ازدواج.طرفم cbc خونش 89 هست هیچ مشکل کم خونی هم نداره ولی بهمون گفتن بیاین باید باهاتون حرف بزنیم.بعد رفتیم یجای شخصی اونجام بهمون گفتن هیچ مشکلی نیس فقط هموگلبین خون پسره بالاس باید پسره بیاد خودش تنها یه ازمایش بده واس هموگلبین.حالا ما هی نگرانیم که نکنه چیزی بگن یا نشه؟ ممکنه بخاطر هموگلبین خونمون بهم نخوره؟ لطفا زودی جواب بدین من دارم دیونه میشم😭😭

مدیر علمی سایت 1399/08/25
سلام ، ببینید ما معمولا به همه دوستان عرض می کنیم سه تا چهار روز داروهایی از این قبیل را مصرف نکنید.مگر داروهایی که برای درمان بیماری باشد که قطع شدن آن باعث عود بیماری یا ایجاد نقص در درمان شود.

محمد امین 1399/08/24
سلام. خسته نباشید بنده ده روز دیگه برای ازداواج قراره برم خون آزمایش و مدتی هست قرص چاقی فت فیس استفاده میکنم خواستم ببینم قرص چاقی تاثیر بدی روی جواب ازمایش دارد یا خیر و اگه تاثیر بدی دارد چند روز قبل از ازمایش نباید مصرف کر

مدیر علمی سایت 1399/08/20
سلام،سایت ما در جهت افزایش اطلاعات علمی برای ازدواج می باشد و نمی توانیم راهنمایی هایی اینچنینی انجام دهیم.لذا استدعا دارم با منطق به این مسئله نگاه کنید و چاره ای نیست که متوسل به بزرگان فامیل شوید شاید آنها بتوانند ککمکتان کنند تا مبادا مشکل بیشتری بوجود نیاید.

محدقه 1399/08/18
سلام من می خوام با پسر دایی م ازدواج کنم هیچ مشکل ژنتیکی هم تو فامیل نداریم ولی از ته قلب دوسش ندارم هیچ به ونه ای هم برای اینکه جواب منفی بدم ندارم می خواستم بگم اگه می دو نزد بهم بگید چی کار کنم چی بخورم جواب ازمایش خون منفی بیاد نمی خوام باهاش ازدواج کنم؟ ممنون میشم اگه جواب بدید

admin 1399/04/07
سلام، از نظر علمی در صورت وجود بیماری خاص در خانواده شما و یا نامزدتان بهتر است ازدواج فامیلی انجام نشود.معمولا در ازدواج های فامیلی این اتفاق می افتد.

رویا 1399/04/06
سلام،من(خانم)نامزدم و قراره چند وقت دیگه عقد کنیم میخواستم بدونم باید چکار کنیم که آزمایش هامون منفی بشه؟،چون فامیلیم نمیشه الکی بهم بزنیم

admin 1398/05/08
سلام،خیر معمولا آزمایش هپاتیت انجام نمیشود.اما قبل از ازدواج یا بک متخصص عقونی مشورت تمایید تا راهنمایی ها لازم را به شما یدهد.هستند کسانی که هپاتیت دارند و بچه دار هم شده اند.

Minilady 1398/05/05
سلام.نامزدم هپاتیت ب داره و درحال درمانه، نمیخوام خانوادم بفهمن و مانع ازدواجمون بشن.در ازمایش ازدواج هپاتیت مشخص میشه؟یابه چیزی مشکوک میشن که درخواست ازمایش هپاتیت کنن؟

admin 1398/04/27
سلام،منظورتان از منفی شدن چیست؟اگر منطورتان عدم تایید برای ازدواج است ، هر دو تالاسمی مینور داشته باشید.یا یکی از زوجین آزمایش اعتیاد مثبت باشد.

admin 1398/04/27
سلام،بله این دو آزمایش در غربالگری استفاده می شود.البته شما می توانید به طور اختصاصی به آزمایشگاه مراجعه نموده و آزمایش های کامل تری انجام دهید

Mohsen 1398/04/24
توی ازمایش ازدواج فقط تالاسمی و عدم اعتیاددگرفته میشود لطفا جواب بدین

محسن 1398/04/24
در چه صورتی ازمایش ازدواج منفی میشود در کل ازمایش

admin 1398/04/09
سلام.بله بهتر است که مجدد آزمایش انجام شود.جای نگرانی نیست.

زیبا 1398/04/08
سلام منوپسرعموم چندسال پیش نامزد کردیم ازمایش خونه داوطلبانه هم دادیم جوابش خوب بود الان میخایم عقد کنیم بازدوباره باید ازمایش بدیم امکان داره که الان منفی بشه خیلی نگرانم

admin 1398/04/08
سلام دوست عزیز؛فقط MCH پایین دلیل بر تالاسمی نیست.مقدار گلبول قرمز بالا و پایین بودن MCV بهتر راهنمایی می کند. بهرین کار آزمایش الکتروفورز می باشد.

نفس 1398/04/06
سلام من و نامزدم آزمایش قبل از ازدواج دادیم و دو تامونم کم خون بودیم و یک ماه ب من قرص آهن تجویز کردن بعد از خوردن قرص آهن mch من همچنان ۲۶/۵ بود و آزمایش تکمیلی فرستادنمون و همه چی واسم نرمال بود ب جز mch آیا احتمال دارد من تالاسمی داشته باشم چون همه چی نرمال بود واسم فقط mch ک باید ۲۷ باشد واسم ۲۶/۵ بود

امین 1398/03/04
سلام،من با یه خانوم نامزد هستم و قراره بزودی برای عقد بریم آزمایش بدیم،من از انتخاب این خانم پشیمون شدم و به خانوادشونم ارادت زیادی دارم و نمیتونم رک بهشون بگم پشیمون شدم و از طرفی هم دوست ندارم خود دخترخانم رو هم ناراحت کنم،من واقعا نمیتونم این خانم رو خوشبخت کنم چون علاقه ای بهش ندارم،خواهش میکنم بغیر از مصرف مواد مخدر اگه راه حل دیگه ای هست که جواب ازمایشمونو منفی کنه بهم بگید،خواهشا کمکم کنید

مهر 1398/02/08
سلام. من میخواستم از مطالبتان تشکر کنم و ممنون از اینکه وقت میذارید و جواب سوالات رو هم میدید. واقعا آموزنده هستن.

مدیر علمی سایت 1397/09/04
سلام ْ این MCV مرزی می باشد و احتمال تالاسمی مینور کم است با اینحال راحت ترین کار خوردن قرص آهن و مکل های تقویتی و انجام آزمایش بعد از یک ماه می باشد و مطمئین ترین کار برای شما انجام آزمایش هموگلوبین الکتروفورز است که خیالتان را تا آخر عمر راحت می کند و محرز می شود که آیا دارای ›ن تالاسمی هستید یا نه

1397/09/03
سلام خسته نباشید و ممنون از پاسخگویی شما Mcv ایشون ( اقا)۸۱ و ۶دهم و Mcv ( خانم) ۸۱ و ۵ دهم بوده که فرمودین اطلاع ندادم با این وجود نتیجه رو چطور ارزیابی میکنید؟

مدیر علمی سایت 1397/09/03
سلام بهترین ایتم برای چک اندازه MCV می باشد که شما اطلاع نداده اید.در هر صورت نگران نباشید معمولا در اینگونه موارد به زوجین قرص آهن می دهند و بعد از یک ماه آزمایش را تکرار می کنند.

مدیر علمی سایت 1397/09/03
سلام بهترین ایتم برای چک اندازه MCV می باشد که شما اطلاع نداده اید.در هر صورت نگران نباشید معمولا در اینگونه موارد به زوجین قرص آهن می دهند و بعد از یک ماه آزمایش را تکرار می کنند.

1397/09/01
سلام با عرض عذر خواهی ما فامیل هستیم ایشون ( اقا) نوهی عمه ی پدر من هستن

1397/09/01
سلام با عرض عذر خواهی ایشون ( اقا) فامیل هستن

1397/09/01
سلام خسته نباشید من(خانم) و نامزدم رفتیم ازمایش خون بهمون گفتن هر دو کم خونی دارید و گفتن مجددا ازمایش بدین ؟ایا با این وجود میتونیم با هم ازدواج کنیم mch ایشونو زده ۲۶ و ۲ دهم که پایین بوده و wbc ایشونم کم بوده ۳ و ۴۰ صدم اما hb من ۱۱و ۹ دهم و MCH (من) ۲۵ و یک دهم و MCHC من۳۰ و هفت دهم و RDW من ۱۴ و پنج دهم است و بقیه موارد برای جفتمون نرمال بوده

مدیر علمی سایت 1397/06/22
سلام،خیر آزمایشات فوق برای ازدواج انجام نمی گیرد مگر اینکه خودتان به یک آزمایشگاه مراجعه کرده و درخواست آنها را نمائید.ترجیحا یکی دو روز قبل از آزمایش مصرف نکنید بهتر است.

طاها 1397/06/21
با سلام و خسته نباشید.ببخشید من میخواستم بدونم دقیقا چه آزمایشاتی برای پیش از ازدواج انجام میشه? آیا آزمایش هپاتیتB و بیماری سیفلیس هم انجام میشه ب صورت اجباری یا باید خودمون درخواست کنیم? و یه سوال دیگه اینکه آیا مصرف قرص آهن قبل آزمایش در نتیجه آزمایش تاثیر داره.

مدیر علمی سایت 1397/06/01
سلام، به نظر من هردو آزمایش الکتروفورز بدهید تا خیالتان راحت شود.جای نگرانی نیست چراکه آزمایش را برای کاهش استرس و نگرانی انجام می دهند.

حسن 1397/05/30
سلام آقای دکتر خواهش میکنم جواب بدین من و خونمم آزمایش دادیم و جوابی ک واسه خانمم اومد ظاهرا دچار کم خونی اند و جوابی ک واسه من اومد ظاهرا کم خونی ندارم ولی چرا از من آزمایش الکتروفورز و CBC و A2 خواستند؟؟؟ حالا شاید خانمم تالاسمی داشته باشه ولی خودمو بعید میدونم نظر شمارو میخوام بدونم دو روزه استرس هوش و حواس رو ازم گرفته اینم جواب آزمایش cbc من : RBC 5.34 HGB 15.9 HCT 44.7 MCV 83.7 MCH 29.8 MCHC 35.6 RDWCV 11.5 ke low zade jolosh RDWSD 35.8 ke high zade jolosh توروخدا خیالمو راحت کنید اگرم واقعا چیزی هست ک جای نگرانی داره بگین

مدیر علمی سایت 1397/05/30
سلام،کار خوبی کرده اید و اگر مورد خاصی باشد در ازمایش هایی که انجام داده اید معلوم می شود.موفق باشید.

ستاره 1397/05/27
سلام من قراره چند روز دیگه برم آزمایش خون برای ازدواج! می خوام قبل از آزمایش خون برای ازدواج از سلامت خون خودم باخبر بشم برای همین تصمیم گرفتم چند روز قبلش برم آزمایش خون بدم ... بنظر شما در اون آزمایش اگه مشکلی و کم خونی داشتم نشون میده؟! یا اون آزمایش خون با آزمایش خون برای ازدواج فرقی نداره؟! من فقط می خوام از سلامت خونم با خبر بشم

شهین 1397/05/27
یعنی در آزمایش های خونی که انجام میشه فقط کم خونی از نوع مینور با مینور نمی توانند باهم ازدواج کنند؟! و اینکه فقط مینور با مینور جواب منفی میاد؟؟ یا نه در اون موردهایی که نام بردم ممکنه منفی بیاد؟!

مدیر علمی سایت 1397/05/27
سلام، تمام موارد گفته شده درمان دارد بجز مورد اول که هردو نفر مینور هستند و نمی توانند ازدواج کنند و یا بهتر بگوئیم در صورت بچه دار شدن زوجه احتمال اینکه فرزند تالاسمی ماژورباشد زیاد است.همانطور که فرمودبد تالاسمی مینور درمان ندارد.در مورد کم خونی فقر آهن ، درمان با مصرف آهن انجام می گیرد.کم خونی های مختلفی داریم که بایستی پس از بررسی ، نتیجه گیری کرد و شاید یک جزوه شود که در این مقوله نمی گنجد.

شهین 1397/05/27
سلام ببخشید من چندتا سوال دارم که ممنون میشم کامل جواب بدید؛ جواب آزمایش های زیر چی میاد اگه دختر و پسر مشکلشون یکی از اینا باشه؛ 1_مینور+مینور 2_مینور+کم خونی 3_مینور+فقر آهن 4_کم خونی+کم خونی 5_کم خونی+فقرآهن 6_فقر آهن+فقرآهن ممنون میشم همه رو جواب بدید و یه سوال دیگه ؛ 7_آزمایش خون فقط بخاطر تالاسمی گرفته میشه؟! 8_میدونم تالاسمی مینور درمان نداره ولی به طور مثال عرض میکنم اگه یکی از طرفین مینورش رو درمان کنه بعد برن آزمایش بدن ممنکه جواب آزمایش بیاد خون بهم بخوره؟! خواهش میکنم به تمام سوالاتم کامل پاسخ بدید خیلی برام ضروریه که بدونم

مدیر علمی سایت 1397/05/26
سلام، بابت این اتفاق متاسفم، اما در مورد پیگیری ارتباط با دستگاه قضایی می کند و باید شکایتی تنظیم نمائید که اثبات آن هم کار مشکلی است.اما در هر صورت چنانچه زوجه زیان و آسیب بسیاری دیده می توانید این موضوع را دنبال کنید.

ناشناس 1397/05/25
سلام با عرض سلام و درود دو نفر ازمایش قبل ازدواج دادن ولی بعدا معلوم شد که مرد قبل از ازمایش به مسئول مربوطه رشوه داده و ازمایشش رو مثبت اعلام کرده در حالی مرد زوجه رو فریب داده حالا اگه زن بخواد شکایت کنه مرجع صالح کجاست؟

1397/05/18
سلام من و نامزدم رفتیم آزمایش خون دادیم و مسئول آزمایشگاه گفت خون بهم نمی خوره ... همین مسئول آزمایشگاه گفتن بهم نمی خوره کافیه یا باید حتما به متخصص و مشاور مراجعه کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خیلی نگرانم و دلیل بهم نخوردن خون رو هم نمی فهمم بخاطر چیه؟؟؟ :(((((((((

احسان 1397/05/18
اگه جواب منفی در آزمایش یعنی مشکل نداشتن در ازدواج است پس جواب مثبت در آزمایش به چه معناست؟؟؟؟

مدیر علمی سایت 1397/05/17
بطور معمول، اصطلاح منفی بودن به معنی مشکل نداشتن برای ازدواج است.اما گاهی این لغت بعنوان عدم سازگاری برای ازدواج می باشد.ملاک برای ما نتیجه آزمایش می باشد برای همین بهتر است که پزشک بعد از بررسی ، نتیجه نهایی را اعلام نماید.

مدیر علمی سایت 1397/05/17
سلام، بعید است که مشکلات حاملگی اول به خاطر گروه خون باشد.اگر آزمایشات و سونوگرافی مورد خاصی را نشان نداده، نگران نباشید.

مدیر علمی سایت 1397/05/17
سلام، تالاسمی مینور بصورت ؤنوتابپ بوده و معمولا نیازی به درمان ندارد.فقط بایستی در موقع ازدواج با فردی که او هم تالاسمی مینور هست صورت نگیرد.

احسان 1397/05/16
سلام . وقت بخیر ببخشید یه سوال وقتی میگن جواب آزمایش منفی هست یعنی چی؟؟؟؟ یعنی چی که منفی است؟؟؟چی باعث شده که جواب منفی بیاد ؟؟؟ کامل برام توضیح بدید منفی بودن جواب بخاطر چی هست ممنون میشم

حسینا 1397/05/16
سلام!وقت بخیر. من با پسر عموام مدت چهار سال میشه ازدواج کردم و دفعه اول باردار شدم و تو هفت ماهگی جنین ناقص بود و بعد از آزمایشات صدق کردم. گروپ خونی من b+ و از شوهرم BRH+ است و الان دوباره حامله شدم. لطفا کمکم کنید.

مرضیه 1397/05/16
ممنون .... تالاسمی مینور درمان نداره ؟! خواهش می کنم جواب بدید 😭😭😭😭

مدیر علمی سایت 1397/05/15
سلام ، معمولا در ازمایشات قبل از ازدواج بررسی بیماری تالاسمی مینور و عدم اعتیاد انجام می شود که اگر هر دو فرد دارای ژن تالاسمی مینور هستند نمی توانند ازدواج کنند.

مرضیه 1397/05/14
سلام وقت بخیر! من چندتا سوال دارم و واقعا گیج شدم ... 1_آزمازیش خون قبل از ازدواج دقیقا برای تشخیص چی هست؟؟؟؟؟؟ آخه من و نامزدم رفتیم آزمایش دادیم و با اینکه غریب هستیم اما مادر نامزدم که جواب آزمایش رو گرفته بود گفت جواب منفی بوده ... یعنی چی منفی بوده ؟؟؟؟ 2_ اصلا چی باعث میشه که جواب منفی بیاد؟؟؟؟ 3_وقتی جواب آزمایش خون میاد منفی هست یعنی دیگه همه چی تموم شده اس؟؟؟دیگه آزمایشی دیگری نباید رفت؟؟؟؟ 4_چی تو این آزمایش لعنتی نشون داده میشه ؟؟؟؟ البته اینم بگم من روز اول پریودیم بود که رفته بودم آزمایش بعد شب قبلش از استرس خواب نرفته بودم و کلا شب و روز پراسترسی رو داشتم این باعث میشه که تو جواب آزمایش تاثیر داشته باشه؟؟؟؟؟ تو رو خدا جواب بدید دارم دیوونه میشم

مدیر علمی سایت 1397/05/06
سلام، هزینه آزمایش الکتروفورز آنقدر زیاد نیست، اندیش های ارسالی از جواب شما ، مشکوک به تالاسمی مینور هست اما برای تائید بایستی الکتروفورز و آزمایشات تخصصی انجام گیرد.

س 1397/05/05
سلام وقت بخیر من و نامزدم آزمایش قبل ازدواج انجام دادیم امکانش هست براتون ارسال کنم و نظرتوت رو بفرمایید؟

مرتضی 1397/05/04
سلام ممنون از جوابتون یه چند تا سوال داشتم هزینه آزمایش الکتروفورز که گفتین چقدره اسم دقیقش که مربوط به ما میشه چیه؟ این جواب برگ آزمایش منه از این میشه فهمید چ مینوری هستم؟ W.b.c 6.1 R.b.c 6.2 HB 12.2 H.c.t 37.8 Mcv 60.7 Mch 19.6 Mchc 32.3 Pelatelt 255 اگ ممکن هسش یه تفسیر کلی بدین من برگ آزمایش خانوم هم میفرستم راهنمایی کنین بعد شنیدم میگن دوتا مینور فقط 25% احتمال ماژور هست شما میگین مطهنا میشه واقعا گیج شدم

مدیر علمی سایت 1397/05/02
سلام،آزمایش CBC برای ازدواج در مرحله اول انجام می گیرد.برای آزمایشات تکمیلی و اطمینان کامل از مینور بودن بایستی الکتروفورز خون انجام شود.بهترین حالت اینست که هر دو آزمایشات تکمیلی را گرفته و بعد با یک مشاوره تصمیم نهایی را بگیرید.معمولا اگر زوج و زوجه تالاسمی مینور داشته باشند احتمال زیاد فرزند انها مبتلا به تالاسمی ماژور خواهد شد.مگر درگیر بچه دار شدن نباشید.

مرتضی 1397/05/01
سلام خدمت شما مدیر عزیز والا منو یه خانومی سه سال همو میشناسیم کلی تلاش کردم بعد دو سال متوجه مینور بودنش شدم بعد هر دو آزمایش cbc انجام دادیم دکتر عمومی و متخصص گفته ما مینوریم من واقعا فشار زیادی تحمل کردم شاید باورتون نشه من روزی 14 ساعت براش کار کردم چون واقعا علاقه مندم بهش الان که با خانواده صحبت کردیم گفتن اگه تو آزمایش گروه خون مشکلی پیش بیاد اجازه نمیدن حتی آزمایش دیگه انجام بدیم حالا سوالی من از شما 1_از آزمایش cbc میشه مینوری تشخیص داد؟ 2_از یه جا شنیدم که دوتا مینور که بدنشون فقط ژن مینور داره کم خونی نداره اصلا گیری نمیدن برا ازدواج تو زمان آزمایش گروه خون چون اگه بگن برین آزمایشات دیگه یا مشاوره واقعا کارمون تمومه 3_راهیی نداره که انجام بدیم تو گروه خون نتایج جوری باشه که چندان مهم نباشه خواهش میکنم کمک کنین یعنی نمیدونم چه شانسیه من دارم وقتی موصوع مینور بودن فهمیدیم موقعی بود که خیلی به هم وابسته شده بودیم این برامون سنگین بود سعی کردیم 1 ماه خواستیم همو ول کنیم ولی باز هم نشد دیگه بریدم خواهش میکنم کمک کنین

مدیر علمی سایت 1397/04/18
سلام، بله حتما بایستی مشاوره ژنتیک انجام شود و آزمایشات لازم جهت تائید های نهایی صورت گیرد.ممکن است ارتیاطی با ازدواج فامیلی نداشته باشد و مشکلات ژنتیکی در آن دخالت داشته باشد.

a 1397/04/17
سلام من آقایی که قصد ازدواج باهم‌داریم ازدواج فامیلی داشتن که حاصل بعضی هاشون بچه ناسالم بوده آیا این موضوع مانع ازدواج‌ماست؟

مدیر علمی سایت 1397/03/13
سلام، معمولا برای آزمایش ازدواج از هر دو نفر آزمایش خون جهت غربالگری بیماری تالاسمی و مواد مخدر بررسی می گردد.در صورت نداشتن ژن پدر و مادر بعنوان تالاسمی مینور ، قطعا شما هم این ژن را نخواهید داشت.

مدیر علمی سایت 1397/03/13
سلام، خیر نیازی به ناشتا بودن ندارد ولی خوردن شام سبک و عدم مصرف سیگار و داروهای مسکن توصیه می شود.

مدیر علمی سایت 1397/03/13
سلام، فرتین علاوه بر ذخیره آهن ، به دلایل مختلف از جمله بیماریهایی که در فاز حاد هستند و دیابت کنترل نشده و بیماریهای مزمن گوناگون بالا می رود.به تنهایی کمک زیادی به پزشک نمی کند و بایستی در کنار آن آزمایشات دیگری نیز باشد.در بعضی از بیماریهای ویروسی نیز ممکن است بالا برود.

مدیر علمی سایت 1397/03/13
سلام، با توجه به اندیس های آزمایش که نشان داده اید مشکل خاصی دیده نمی شود.

1397/02/31
باسلام و تشکر از سایت فوق العادتون.... یه سوال داشتم اونم اینکه ازمایش فقط برای تالاسمی هست یا خیر؟ یکی دیگه هم اینکه اگه پدر و مادر من مینور نباشند احتمال داره من مینور باشم؟ با سپاس فراوان ✌👍

Mkh 1397/02/30
سلام.وقتتون بخیر برای آزمایش خون ازدواج باید ناشتا بود ؟

ناشناس 1397/02/23
سلام خسته نباشید علت فریتین بالا میتونه ب علت بیماری ویروسی باشه؟من تو ازمایشاتم نوتروفیلم پایین بوده ومونوسیت هم بالا علت فریتین بالا هم میتونه بخاطر ویروس باشه؟اخه خوندم ب علت عفونت ممکنه بالا بره باتشکر

مرجان 1397/02/15
با سلام و خسته نباشید، یک ماه پیش من و نامزدم برای ازمایش خون قبل از ازدواج مراجعه کردیم ب ما گفتن کم خون هستید. و دکتر ازمایش A2 درخواست داد. بعد از نشون دادن جواب ازمایش گفتن یک ماه باید قرص اهن بخوریم و مجددا بریم ازمایش. ولی نتیجه ازمایش A2 برای هر دومون نرمال بود. لطفا بگید جای نگرانی هست یا نه؟ MCV:83.7 MCH: 26.1 A2: 1.9 ازمایش نامزدم هم این بود: MCV: 76.6 MCH:24.1 A2: 2.7

شیوا 1397/02/04
سلام.من و همسر ایندم ک فامیل هم نیسیم امروز برای ازمایشخون رفتیم و ب ما گفتن ک فاکتور خون هردوتون پایین هست و گفتن ک دوروز دیگه باید بازم ازمایش بدیم .من مینور هستم ولی همسر مینور نیست.دلیل پایین بودن فاکتور خونی همسرم چیه ؟ ایا مشکل جدیه؟ در ضمن سابقه تالاسمی و بیماری های زنتیکی هم در خونواده هامون نیست

مدیر علمی سایت 1397/01/31
سلام،به نظر من خودتان را درگیر اعداد دستگاه های خون شناسی نکنید.این آزمایش در ابتدا انجام شده و برای غربالگری می باشدو در صورت شک کردن به تالاسمی و از این قبیل موارد بایستی آزمایشات تخصصی انجام گیرد.لذا با توجه به حتمی بودن مینور نامزدتان بهترین کار برای شما مشاوره و انجام آزمایشات اختصاصی می باشد. جواب آن آزمایش ها بهترین فاکتور برای تصمیم گیری می باشد.

ناشناس 1397/01/28
سلام خسته نباشید میخواستم بدونم چرا رنج نرمال mcvو mchخون در ازمایشگاهای مختلف متفاوته ؟و خوندم ک تو مراکز بهداشت برای ازدواج رنج 80ب بالای mcvرو نرمال میدونن وmchبالای 27میخواستم بدونم تو تمام مراکز بهداشت ازدولج کل کشور یعنی از ی نوع دستگاه استفاده میشه که رنج برابر دارند؟من توی ازمایش چند روز پیشم رنج mcv78بود ک تو رنج اون ازمایشگاه نرمال بود و mchمن 26بود که بازم تو رنج ازمایشگاه خوب بود اما برای ازدواج استرس دارم چون خواستگارم مینور هست لطفا راهنمایی کنید

مدیر علمی سایت 1397/01/25
سلام،چون هر دو طرف دارای اندیس های پائین هستید ، بهتر است که آزمایشات تکمیلی انجام شود.نمی توان پیش داروی کرد تا آزمایش های تکمیلی از نداشتن ژن تالاسمی مینور و این قبیل را تائید کند. جای نگرانی نیست، اگر که آزمایشات و مشاوره مشکلی نسبت به ازدواجتان نداشت که مبارک و اگر هر دوی شما دارای زن تالاسمی و موارد مشابه باشید چقدر خوب که قبل از ازدواج متوجه شدید و آینده خود را تضمین کردید.

میلاد 1397/01/24
سلام من و به دختر غریبه قصد داریم ازدواج کنیم آزمایش دادیم ولی مشکل اینجاست که کم هردومان کم خون هستیم mch و MCv هردومون منفى در اومد مارو معرفى كردن كه آزمايش ژنتیک بدیم آیا این موضوع مانع ازدواجمون میشه؟

مدیر علمی سایت 1397/01/19
سلام، با آرزوی خوشبختی برای شما، معمولا ازدواج های فامیلی با مشاوره مطمئن تر خواهد بود اما با توجه به نبود مشکلات و بیماریهای خاص ، نگرانی کمتری دیده می شود.در مورد آزمایش جهت ازدواج هم بعید است مشکل خاصی باشد.

Farima 1397/01/18
سلام. خسته نباشید. من و پسر عمم میخوایم ازمایش ازدواج بدیم ب زودی و خیلی استرس داریم. دو تا از عمه های من با پسر عموهاشون ازدواج کردن و بچه هاشونم کاملا سالم هستن. منم با پسر یکی از همین عمه هام میخوام ازدواج کنم ک علاوه بر اینکه پسر عمه دختر دایی هستیم نوه ی عمو هم هستیم. همونطور ک گفتم تو ازدواج بچه ی عموها مشکلی پیش نیومده ولی ب نظر شما احتمال اینکه ازمایش ما جور نباشه چقدره؟ لطفا راهنمایی کنید خیلی ممنون

مدیر علمی سایت 1396/11/25
سلام، هیچ مشکلی برای فرزند شما با داشتن گروه خونی مورد نظر نیست.

محسنی 1396/11/23
سلام میخاستم بدونم مادر ک گروه خونی a+هست و پدری ک گروه خونی o+هست میتونه بچه داربشه ؟بچش ناقص میشه یا نه؟؟؟

مدیر علمی سایت 1396/11/04
سلام، من تا بحال نشنیدم که به خاطر RDW کسی نتواند ازدواج کند.ممکن است پارامترهای دیگر حاکی از تالاسمی مینور در هر دوی شما باشد.به صرف پارامتر RDW ازدواج تائید و یا رد نمی شود.

لنا 1396/11/04
سلام،جواب آزمایش ازدواجمون منفی بود ولی فاکتور RDW_SD هر دومون بالاست ۳۹/۵ هست، گفتن مشکل ژنتیکیه و نمیتونیم ازدواج کنیم با اینکه فامیل هم نیستیم، لطفا جواب بدید.

مدیر علمی سایت 1396/10/18
سلام، برای اطمینان بهتر است آزمایش هموگلوبین الکتروفورز بدهید.با این کار خیالتان راحت می شودو نگرانی بی جهت نخواهید داشت.

Fati 1396/10/18
سلام نامزد من مینور است اما دکتر به من گفت ازمایش خونم بیستو شیشو نیمه و نیم درصد کم دارم ایا با قرص این نیم درصد رفع میشود؟ منونم

مدیر علمی سایت 1396/10/13
سلام ،جواب های که ارسال کردید نیاز به آزمایشات تخصصی تر می باشد.لذا خواهشمندم که حتما قبل از ازدواج پیگیر آن باشید.البته مشاوره ژنتیک برای شما از همه چیز مهمتر است.

آرش 1396/10/13
سلام من و نامزدم ازمایش خون دادیم نتیجه اولیه رو میزارم لطفا راهنماییم کنید اقا wbc 6.6 rbc6.69 hgb14.6 hct44.7 mcv66.8 mch 21.8 mchc32.7 plt235 خانم wbc7.5 rbc 5.81 hgb11.8 hct36.4 mcv62.7 mch20.3 mchc32.4 plt349 لطفا راهنماییم کنید درضمن دختر عمو پسر عموییم تشکر

مدیر علمی سایت 1396/10/01
سلام ، دقیقا منظورتان از آزمایش عفونت خون نفهمیدم اما آزمایشات قبل از ازدواج درباره تالاسمی و عدم اعتیاد می باشد که در مورد اول سابقه زنتیک بررسی می شود و در مورد دوم عدم مصرف مواد مخدر.منتها اگر پزشک معالج تجویز دارو کردند در صورت نیاز به مسکن ، چند روز قبل از ازمایش ازدواج مصرف نفرمائید.و اگر آنتی بیوتیک مصرف می کنید بهتر است تا پایان داروها صبر کنید.

مدیر علمی سایت 1396/10/01
سلام،در مورد ازدواج بایستی صبور و شکیبا باشید و با اطمینان تمام تصمیماتتون را بگیرید همچنین در بحث آزمایش .جای نگرانی نیست شما بعد از مصرف کامل آهن و یک رژیم غذایی متعادل و مناسب آزمایش خود را تکرار نمائید.امیدوارم ایتم های مورد نیاز تغییر کرده باشد و نرمال شده باشد و یک زندگی خوب با بچه های سالم و با هوش داشته باشید.

شهروز 1396/10/01
سلام تو رو خدا راهنماییم کنین ما رفتیم ازمایش ازدواج گفتن کم.خونی دارین هر دو تاتون فرستادن ازمایش تکمیلی ازمایش تکمیلی جوابش این بود نوع ازمایش Hb A2 2.3 2.9 بعدش گفتن ۱ماه باید قرص اهن بخورین حالا راهنماییمون کنین مشکلمون چیه من اداره ای که کار میکنممم ۶سال ازمون ازمایش خون میگیرن نگفته بودن کم خونین ایا صد در صد قابل حله

زهرا 1396/09/29
سلام.با تشکر از راهنمایی های مفیدتون من به درخواست دکترم قراره چند روز دیگه آزمایشی در مورد عفونت خونم بدم.چند وقت دیگه هم قراره آزمایش قبل از ازدواج بدیم اگه جواب عفونت خونم.مثبت باشه رو جواب آزمایش ازدواج تأثیری میذاره؟ این مشکل تو آزمایش ازدواج مشخص میشه؟تو رو خدا منو کامل راهنمایی کنید

مدیر علمی سایت 1396/09/29
بهترین کار برای شما اینست که به کلینیک های مشاوره ژنتیک مراجعه کرده و بعد از مشاوره آزمایشات لازم که کمک خوبی به شما خواهد کرد انجام دهید.حتما قبل از تصمیم به ازدواج پیگیر مشاوره باشید.

مدیر علمی سایت 1396/09/29
لیست آزمایشات لازم جهت ازدواج و مراکزی که انجام می دهند در دفترخانه های ثبت ازدواج وجود دارد.اگر بخواهید آزمایشهای بیشتر و دقیق تر از جمله آزمایش های ژنتیک انجام دهید بایستی خودتان به آزمایشگاه مراجعه نمائید.

محمد 1396/09/28
سلام خدمت مدیر محترم سایت پدر و مادر بنده دختر خاله و پسر خاله هستند و 2 خواهر و یک برادر من دچار معلولیت ذهنی و بینایی هستند. بنده سالم هستم و قصد ازدواج با دختری را دارم که پدر بزرگ و مادربزرگ مادریش دختر عمو و پسر عمو بودند و چند فرزند مبتلا به بیماری فلج هم در خانواده داشته اند. سوال بنده این است که آزمایش خون چه مواردی را مشخص می کند. برای آزمایش و مشاوره ژنتیک هم اگر توضیح بفرمایید ممنون می شم.

سارا 1396/09/28
سلام خسته نباشید...ببخشید میخواستم بدونم این آزمایش های قبل از ازدواج شامل چه آزمایش هایق میشه؟من باید برم آزمایش برای اینکه ببینیم گروه خونی هامون به هم میخوره یا خیر

مدیر علمی سایت 1396/09/17
سلام ، خیر در آزمایش های لازم برای ازدواج این مورد چک نمی شود

1396/09/17
سلام توی آزمایش ازدواج بارداری مشخص میشه؟؟؟لطفا سریع جواب بدین ممنون

مدیر علمی سایت 1396/08/30
سلام ، معمولا در مورد بیماری تالاسمی باید هر دو نفر مینور باشند که خوشبختانه شما این ژن را ندارید.اما در مورد بیماری سایکل سل ، بهترین کار اینست که ابتدا مطمئن شوید که واقعا مبتلا هستید و بعد از آن با یک انکولوژیست مشورت فرمائید.

عباس 1396/08/24
باعرض سلام .من ونامزدم چند روز پیش ازمایش دادیم نامزدم مینور بوده ومن کم خونی سیکل سل بوده؟اقا میشه درمورد این قضیه توضیح کامل بدید یعنی بعدا مشکل سازه برامون یانه؟؟؟تشکر میکنم

مدیر علمی سایت 1396/08/12
سلام،سایت ما در جهت افزایش اطلاعات علمی برای ازدواج می باشد و نمی توانیم راهنمایی هایی اینچنینی انجام دهیم.لذا استدعا دارم با منطق به این مسئله نگاه کنید و اگر طرف مقابل شما فرد منطقی نیست چاره ای نیست که متوسل به بزرگان فامیل شوید شاید آنها بتوانند ککمکتان کنند تا مبادا مشکل بیشتری بوجود نیاید.

سمانه 1396/08/11
سلام.ببخشید میخواستم بدونم اگه یکی ب زور بخواد ازدواج کنه باید چی کار کنه ک خونشون ب هم نخوره؟نظر اول هم همین سوال پرسیده شده اما جوابی ندادین....

1396/08/09
میخوام بدونم اگه ی نفر ب زور باید ازدواج کنه باید چیکار کنه ک خونشون ب هم نخوره ؟؟

مدیر علمی سایت 1396/06/26
سلام، آزمایش ازدواج بطور معمول شامل جستجوی مواد مخدر می باشد که روی ادرار انجام می گردد.آزمایشات تخصصی که افراد برای پیش بینی بیماریهای دیگر انجام می دهند از جمله آزمایش ژنتیک ، به بررسی بیماریهایی ژنتیکی می پردازد.اما اساس و استحکام زندگی با شروع سالم می باشد لذا در صورت استفاده مخدر بهتر است مشکل را به صورت دیگری حل کنید.

مدیر علمی سایت 1396/06/26
سلام، گاهی به اندیکس های آزمایش شمارش گلبول های خون شک می کنند و برای اطمینان آزمایشات تخصصی انجام می دهند.نمی توانم بدون مشاهده آزمایش جواب شما را بدهم.چاره ای نیست باید صبر کرد تا جواب نهایی بدستتان بیاید تا نتیجه گیری کنیم.

رها 1396/06/26
سلام....وقتتون بخیر....یک سوال داشتم...ببخشید من دیروز رفتم ازمایش خون بهمون گفتن یکیتون کم خون هستین و باید سه روزدیگه بیایین برای جوابش توروخدا بگین کار ما درست میشه ؟

محمد همایونی 1396/06/25
سلام، آیا مصرف مواد مخدر در آزمایش خون برای ازدواج و آزمایش ژنتیک اثر دارد یا مشخص می شود؟منظورم آزمایش ادرار نیست، فقط خون و ژنتیک.

مدیر علمی سایت 1396/06/03
سلام ، همانطور که در مطالب بالا ملاحظه فرمودید ، گروه خونی تاثیری در ازدواج نداردو این آزمایش تالاسمی است که در صورت داشتن ژن آن در هر دو ممکن است مشکلاتی پیش بیاورد.آرزوی خوشبختی برای شما دارم

راضیه 1396/06/03
سلام ...من و همسرم هر دو گروه خونیمون oمثبت هست خاستم بدونم برای ازدواجمون مشکلی پیش میاد؟ ممنون میشم اگه پاسخگو باشید

مدیر علمی سایت 1396/05/29
سلام ، با این MCV احتمال داشتن ژن تالاسمی بسیار کم است

مهران 1396/05/27
Mcv83/3هست

مدیر علمی سایت 1396/05/26
سلام ، بهترین حالت برای اطمینان انجام آزمایش هموگلوبین الکتروفورز برای شما می باشد اما اگر در بصورت ساده بررسی نماییم مقدار MCV مفید است اگر امکان دارد میزان هموگلوبین و MCV را اطلاع دهید

مدیر علمی سایت 1396/05/26
سلام ، معمولا در هر ارتباط سلامت بالاترین درجه اهمیت را دارد لذا آزمایشات هپاتیت و ایدز تاکید می شود.در صورت احتمال بچه دار شدن آزمایش تالاسمی نیز ضروری می باشد.آزمایش عدم اعتیاد برای پیشگیری از مشکلات اخلاقی نیز مفید است.

مهران 1396/05/25
سلام من نامزدم تالاسمی مینور داره بعد خودم هم mch26/4هست آیا مشکلی هست یا خیر؟

یلدا 1396/05/25
سلام.من صیغه کردم فعلا مشکلات اجازه عقد به ما نمیده من میخوام قبل از وابستگی آزمایش بدم ولی همونطور که گفتم مشکلات اجازه نمیدن من باید کدوم آزمایش باهمسرم بدم که یکم خیالم راحت بشه

مدیر علمی سایت 1396/05/22
سلام،تا به حال به این برخورد نکردم،باید از مراکز آزمایش سوال بفرمایید

یاس 1396/05/22
سلام.آیا برای انجام آزمایشات لازم ازدواج میتونیم به صورت جداگانه ازمایش بدیم؟ اخه خاستگارم شهر دیگه ای هستش.واسه اطمینان قبل از صحبت های اولیه میتونیم جدا ازمایش بدیم بعد به آشنایی بپردازیم؟

Mina 1396/02/31
سلام.من آزمایش خون برای ازدواج دادم از من 79/2 درصد بود و از اون اقایی ک قراره باهاش ازدواج کنم 76درصد بود ایا ما میتونیم ازدواج کنیم یا کم خونی داریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟زود جواب بدین لطفا

1396/02/30
سلام. میخاستم بدونم قرص ترازدون در ازمایش ازدواج تاثیر داره؟؟؟ لطفا جواب بدین

ستاره 1396/02/28
سلام. میخواستم بدونم تست اعتیاد قبل از ازدواج متادون رو هم شامل میشه؟اگه پاسخ بدین ممنون میشم

زهرا 1396/02/26
سلام چرا بیماری های مقاربتی جزو آزمایشات پیش از ادواج نیستند؟ بیماری هایی مثل زگیل و تبخال تناسلی، ایدز و هپاتیت، سوزاک و عفونت های کلامیدیایی و حتی عفونت های قارچی زنان. به این دلیل که روابط ناسالم و خارج از خانواده در بین جوانان رواج بیشتری پیدا کرده و به دلیل مشکلات مالی سن ازدواج هم بالا رفته و خیلی جوانان متاسفانه بسیاری روابط جنسی را قبل ازدواج تجربه می کنند و بعد بدون اینکه این مساله تشخیص داده بشه ازدواج می کنند و طرف مقابل هم مبتلا می کنند! خیلی وقتها بعد از آزمایشات روتین پیش از ازدواج، خانواده پسر درخواست گواهی عروس و سلامت بکارت برای دختر می کنند در حالی که هیچ آزمایشی برای پسر درخواست نمیشه، و بعد از ازدواج مشخص میشه پسر فرضا به زگیل تناسلی مبتلا است!!!! زگیل تناسلی عامل بروز سرطان رحم و مقعد در زنان هست و در خود آقایان کمتر سرطانزاست! حالا این سوال پیش میاد که آیا تاوان گذشته آقا پسر رو باید دختر خانم در آینده بدن؟؟؟؟؟ دختر بیماری رو از همسرش می گیره و چند سال بعد به دلیل سرطان دهانه رحم باید رحمش رو خارج کنند، حالا مرد ادعا می کنه این زن ناقص هست و میتونم طبق شرع زنی سالم و کامل بگیرم!!!! واقعا آیا این منصفانه است؟! خیلی وقتها ممکنه بعد بازه زمانی مرد ادعا کنه زگیل رو از همسرش گرفته!!!! حتی تا این حد! لطفا مسولین رسیدگی کنند که ازمایشات بیماری های مقاربتی هم به صورت آزمایش از نمونه خون و هم به صورت معاینه فیزیکی برای هر دو جنس اجباری بشه. در این صورت طی مراحل معاینه فیزیکی هم بکارت دختر تشخیص داده میشه و هم احتمالا ضایعه یا عفونتی وجود داشته باشه مشخص خواهد شد و هم برای مرد ضایعات و عفونت های تناسلی مشخص میشه. داده های آزمایشگاهی به تکمیل اطلاعات کمک می کنند و در نهایت یا طرفین با هم ازدواج نمی کنند و یا درمان و واکسیناسیون و روش های پیشگیری بهشون آموزش داده میشه و در هر صورت اگر ارتباط زناشویی منجر به بروز بیماری مثل سرطان در طرف مقابل بشه، فردی که از ابتدا مبتلا بوده دیگه ادعایی نمی تونه داشته باشه. لطفا این مساله رو مسولین وزارت بهداشت مورد بررسی قرار بدن! تا حقوق افراد ضایع نشه و بیماری هایی مثل زگیل تناسلی و تبخال تناسلی به جای زیاد شدن کمتر بشن و حتی روزی ریشه کن بشن. درضمن با آگاهی به این مطلب که قبل ازدواج این آزمایشات هم انجام خواهند شد، بسیاری جوانان در ارتباط های خودشون بیشتر دقت خواهند کرد و احتمال ارتباط های جنسی پیش از ازدواج تا حدی کاهش پیدا می کنه. با آگاهی دادن به نوجوانان و جوانان در این زمینه که بسیاری از این بیماری ها هرگز از بدن پاک نمیشن و درمان قطعی ندارند و ممکنه منجر به سرطان بشن، خیلی مسایل بیشتر رعایت خواهد شد. لطفا مسولین وزارت بهداشت رسیدگی کنند.

مدیر علمی سایت 1396/02/19
سلام ، بهتر است جواب آزمایش را به یک متخصص خون نشان دهید.مطمئنا ایشان راهنمایی های لازم را که باعث آرامش خیال شما باشد خواهد داد

مدیر علمی سایت 1396/02/19
سلام ، تا بحال اثر منفی در مورد قرص سرتالین روی آزمایش اعتیاد شنیده نشده است.بعید می دانم تاثیر داشته باشد

محمد 1396/02/19
سلام،من آ زمایش ازدواج دادم،نتیجه آ زمایش اولیه و الکتروفورز خودم و نامزدم رو میزارم!خواهش میکنم راهنمایی کنید و نظرتون رو بگید! خودم:مرد29ساله Wbc=5.3,Rbc=6.14,Hgb=15.2Hct=47, Mcv=76.5,Mch=24.8,Mchc=32.3,Plt=204 Lym=26.8,mxd7.3,neut=65.9,lym#=1.4 Mxd#=.4,neut#=3.5,Rdw-sd=44, Rdw-cv=14.9,Pdw15.2,mpv=10.9 P-lcr=34.5 الکتروفورز HbA=97.5,HbA2=2.5,Hb f<.1 نامزدم=زن 25 Wbc=5.7,rbc=4.77,hgb=11.3,hct=35.8 Mcv=75.1mch=23.7,mchc=31.6,plt=231 Lym=39.6,mxd=5,neut=55.4,lym#=2.3 Mxd#=.3,neut#=55.4,Rdw-sd=36.9 Rdw-cv=12.7,Pdw=12.8,mpv=10 P-lcr=26.5 الکتروفورز HGA=97.3,HgbA2=2,Hg f<.1 Hb cs=.7

h 1396/02/19
سلام. من قرص سرترالین مصرف میکنم ایا تاثیری در جواب آزمایش ازدواج دارد؟؟؟؟

مدیر علمی سایت 1396/02/18
سلام ،خیر ، جای نگرانی نیست ، مشکلی برای آزمایش شما پیش نمی آید.آرزوی شادکامی و موفقیت برای شما و همسر آینده تان دارم

سلامم 1396/02/18
سلام خسته نباشید . من یه روز قبل از ازمایش قبل ازدواج قرص آهن مصرف کردم.آیا نباید مصرف میکردم؟

مدیر علمی سایت 1396/02/17
سلام ، متاسفم از اینکه تمایل به ازدواج ندارید و اجباری هست.کمی صبور باشید از این ستون تا اون ستون فرج است . شاید در مراحل بعدی موردی پیش آید تا خود ایشان منصرف شوند.در این سایت راهنمایی جهت کمتر شدن مشکلات پیش روی ازدواج می باشد.

م... 1396/02/17
سلام چیزی هس آزمایش ازدواج کلا منفی کنه؟؟؟؟ آخه دوستش ندارم. تورو خدا جواب بدید

م... 1396/02/17
چیکار کنم آزمایش ازدواج کلا منفی بشه؟ اخه دوستش ندارم. تورو خدا جواب بدید

مدیر علمی سایت 1396/02/16
سلام ، ژنتیک هرفرد تغییر نمی کند.به عبارتدیگر اگر کسی مینور باشد تا پایان عمر همان است و اگر کسی مینور نباشد تا پایان عمر سالم می ماند

محمد 1396/02/16
آ یا نتیجه آ زمایش الکتروفورز همیشه ثابت هست؟یا ممکنه تغییر کنه؟مثلا بعد از چند سال تغییر میکنه یا همیشه ثابت هست؟ ممنون که وقت میزارید و جواب میدید!

مدیر علمی سایت 1396/02/16
سلام ، اعدادی که من مشاهده می کنم مشکلی برای ازدواج ندارید و احتمال مینوری نیست

مدیر علمی سایت 1396/02/16
سلام ،البته منظور شما را از رابطه متوجه نشدم ، اما در هر حال آنچه که من فکر می کنم ، جواب خیر است

محمد 1396/02/16
سلام و خسته نباشید!نتیجه الکتروفورز من این بوده: Hb A=97.5 Hb A2=2.5 0.1% Hb F less than Detected آ یا من مینور هستم؟برای ازدواج مشکلی دارم؟یا نامزدم هم باید همین آ زمایش رو بده؟ نتیجه الکترو فورز با گذشت زمان تغییر میکنه؟ لطفا راهنماییم کنید چون تو شرایط خوبی نیستم؟؟؟؟؟

مهسا 1396/02/15
سلا.آیا آزمایشdna ای هست که قبل از ازدواج داشتن هر نوع رابطه ای از طرف دختر رو مشخص کنه

محمد 1396/02/14
آ یا منظور از الکترو فروز همان اندازه گیری هموگولبین A2 است؟مال من 2.5بوده؟

مدیر علمی سایت 1396/02/13
سلام ، با آرزوی خوشبختی برای شما ،ابتدا عرض کنم مقدار MCV برای غربالگری اولیه می باشد و در صورت بالا بودن میزان آن بیماری مینور رد می شود و پائین بودن میزان آن نیاز به بررسی بیماریهای مختلف می باشد از جمله کم خونی آهن و تالاسمی مینور.برای اطمینان از بیماری تالاسمی مینور فقط الکتروفورز جواب قطعی را خواهد داد.پس اگر یکی از زوجین مینور باشد بهترین و مطمئن ترین حالت آزمایش الکتروفورز می باشد.در موارد خیلی نادر نیاز به آزمایشات تخصصی تر می شود.استدعای بنده از شما اینست که با انجام آزمایش الکتروفورز خیال خودتان و خانواده را راحت نمائید.

محمد 1396/02/13
سلام،آیابا mch=25.6وmcv=80.7وmchc=31.8 من مینور هستم؟وبا یک خانم مینور نمی تونم ازدواج کنم؟ممنون میشم اگه جوابم رو بدین!

مدیر علمی سایت 1396/02/06
با سلام و آرزوی خوشبختی برای شما.به هیچ وجه جای نگرانی نیست.آزمایش عدم اعتیاد می باشد که برای هردوی شما مفید است که در ابتدا اطمینان از سلامت روانی داشته باشید.پیگیری بیماری ژنتیک همانند تالاسمی می باشد که اگر معلوم شود ناقل نیستید که جای خوشحالی است و اگر ناقل باشید که باز جای خوشحالی است که از ابتدای زندگی به این موضوع اگاهی پیدا می کنید و پیشگیری های لازم را انجام می دهید.

s.h 1396/02/05
سلام من و نامزدم میخواهیم برویم برای ازدواج قبل از عقد ولی من یکم نگرانم میخواستم ببینم این آزمایش همانند ازمایش خون معمولی که میدهیم میباشد؟؟؟و اینکه تابحال از تالاسمی و هپاتیت خبری نبوده در ازمایشات هر دوی ما ک برای چک کاپ میگرفتیم!لطفا منو از نگرانی در بیارید

1396/02/05
سلام خوب هستید من و نامزدم میخواهیم بردیم آزمایش قبل ازدواج ولی من خیلی میترسم ... تاحالا توی آزمایشاتمون از تالاسمی و هپاتیت خبری نبوده آیا این آزمایشات فرق میکنه یا مثل همون معمولیاس؟؟؟

مدیر علمی سایت 1396/01/23
سلام ، بله یکی از زوج ها اگر ناقل هپاتیت باشند مشکلی برای ازدواج ندارند.معمولا در آزمایش برای ازدواج آزمایش بارداری انجام نمی دهند.

baran 1396/01/23
با سلام, میخوام بدونم آیا مردی که فقط ناقل ویروس هپاتیت بی هست میتونه با یک زن سالم ازدواج کنه? و سوال دیگه ای دارم که آیا باردار بودن در آزمایش ادرار یا خون ازدواج مشخص میشه?

مدیر علمی سایت 1396/01/11
سلام ، این داروها معمولا پایه هورمونی دارند ، اگرچه در خانواده دوپینگ محسوب می شوند اما اثر مخدری ندارند.لذا بعید می دانم که تاثیری روی آزمایش عدم اعتیاد برای ازدواج بگذارد

Abbas 1396/01/09
سلام ببخشید من تقریبا دوماه پیش برای پرورش اندام هورمون های پرمابولان و وینسترول استفاده کردم ایا تو ازمایشام ب مشکل میخورم اکه میشه زود جواب بدین راه حلی داره اگه مشکل هست یا نه اگه جوابم زود باشه عالیه چون همین روزاس که بریم ازمایش

مدیر علمی سایت 1395/12/23
سلام ، خیر معمولا از زوج سوال می پرسند که سابقه هپاتیت دارید ؟ بیماری هپاتیت از طریق خون و جنسی منتقل می گردد ، لذا در صورت ناقل بودن یکی از زوجین ، طرف مقابل نیز آلوده می شود.بهتر است قبل از ازدواج فرد سالم واکسن هپاتیت بی زده و از ایمن بودن او مطمئن شد. تمام مطالب در مورد هپاتیت بی است ، در مورد هپاتیت سی قضیه فرق کرده و حتما وسواس بیشتری باید داشت.

محسن 1395/12/23
با سلام میخاستم بدونم .من قبلا خون دادم و هپاتیت داشتم.اما تحت درمان هستم .میخاستم بدونم تو ازمایش ازدواج مشخص میشه یا ن.چون اسمم توی اهدای خون هست ک هپاتیت داشتم.میخاستم بدونم سیستم کامپیوتریشون ب هم متصله یا ن

مدیر علمی سایت 1395/12/14
سلام ، گاهی جواب آزمایش بصورتی است که تشخیص را مشکل می کند.چون اینگونه آزمایشات باید دقیق باشد احتمالا نیاز به آزمایشات تکمیلی و یا انجام با تجهیزات پیشرفته تر دارد.به نظر اینجانب جای نگرانی نیست و چه بسا بهتر که در ابتدای زندگی تشخیص صحیح داده شود تا در آینده مشکلات پیش نیاید.

Nahid 1395/12/14
سلام خسته نباشید ببخشید منونامزدم ازمایش دادیم برای جواب گفتن که خون یکی ضعیف بوده فرستاده شده مرکز تا ۱۰ روز جواب میاد ولی احتمال ۹۰% خونشون بهم میخوره میشه بگید خون ضعیفه یعنی چه

مدیر علمی سایت 1395/11/14
سلام ، احساس من اینست که میزان MCH در خون شما 26.8 می باشد ، اگر اینطور باشد جای نگرانی نیست و همانطور که پزشکتان گفته با کمی مصرف دارو این مشکل برطرف خواهد شد.

مدیر علمی سایت 1395/11/14
سلام ، معمولا خون تداخلی در آزمایش عدم اعتیاد در آزمایش ازدواج ایجاد نمی کند.اما اگر چند روز از این زمان بگذرد شما با خیال راحت و آرامش آزمایشتان را می دهید.در هر حال جای نگرانی نیست

الماسی 1395/11/14
سلام.منظورم از26/8همون کم خونی هستش.نمیدونم انگلیسی چی میشه.یه ماه قرص خوردم شد26/9.دکتر اجازه داد ازدواج کنیم.اما گفت دو ماه دیگه قرص بخوریم.

ساره 1395/11/14
سلام.من تازه نامزد کردم وقرار شده که دوروز دیگه به ازمایش خون بریم الم اینه که باتوجه به اینکه تاریخه مشخص شده برای آزمایش خون چهارمین روز قاعدگیه من میباشد,وبطورطبیعی قاعدگی بنده پنج تا هفت روز طول میکشد,آیا عادت ماهیانه بودن درجواب ازمایش تأثیری دارد؟!یابهتراست قرار ازمایش را به تعویق بیندازم؟!

مدیر علمی سایت 1395/10/12
سلام ، ابتدا تبریک می گویم و آرزوی خوشبختی برایتان دارم ، احتمالا منظور آقای دکتر این بوده که هموگلوبین ایشان بالاست و خون غلیظی دارند.جای نگرانی بایت ازدواج نیست . با مصرف مناسب آب در روز می توان غلظت را پائین آورد.

zeinab 1395/10/12
سلام من یک ماه دیگ قراره عقد کنم نامزدم آزمایش کلی دادن ب دکتر گفتم از رو این آزمایش مینور بودن مشخص میشه گفت خون ایشون خیلی غلیظه مینور نیستن آیا مینور بودن یا نبودن ب غلیظ بودن خون ربطی داره؟؟

مدیر علمی سایت 1395/10/10
سلام ، نگران نباشید اگر او بیماریخاصی داشته بود بعد از سه سال اثراتش را در فرد مقابل نشان می داد.اما چکاپ آزمایش چه برای این مورد و چه برای سلامتی خوب است.می توانید آزمایش چکاپ بدهید تا خیالتان از بایت تیروئید و کمبود ویتامین و آهن و همینطور بیماریهایی چون هپاتیت و ایدز راحت شود.

مدیر علمی سایت 1395/10/10
سلام ، در حال حاضر آزمایش از نظر تالاسمی و آزمایش عدم اعتیاد انجام می گیرد.ممکن است آزمایش الکتروفورز هموگلوبین جهت تشخیص نهایی از نظر تالاسمی توصیه گردد.

N . A 1395/10/10
دختری دارم که سه سال پیش عقد کرده بوده و یکبار با هم رابطه جنسی داشتن البته کامل نبوده بصورت طبیعی جلوگیری طبیعی داشتن که حاملهگی صورت نگیرد که خیلی زودبه طلاق انجامید و الان دوباره دخترم ازدواج کرده و جواب آزمایشش نیز خوب بوده حالا من همش نگرانم و وسواس گرفتم چون اون طرف قبلی رابطه های زیادی داشته خدای نکرده دخترم رو مبتلا نکرده باشد البته هیچگاه هیچ علامتی یا سرماخوردگی بعد از رابطه نداشته بوده البته در مورد اینکه همسر قبلی بیماری داشته یا نه اطلاعی ندارم ولی همش استرس و نگرانی خواهش میکنم جواب مرا بدهید با تشکر فراولن.

N . A 1395/10/10
با سلام ببخشین در آزمایشات ازدواج اگر خدای نخواسته یکی از طرفین مبتلا به ایدز باشد معلوم میشود یا اینکه فاکتوری در خون سالم مشخص میشود و دراینصورت آیا در ارائه جواب فرقی میکند یا اینکه ممکن است به فرد مبتلا توصییه انجام آزامایش دیگری داده شود خواهش میکنم سوال مرا جواب دهید چوندبسیار نگرانم

مدیر علمی سایت 1395/10/10
سلام ، خیر معمولا اگر فردی دارای ژن تالاسمی باشد MCV کمتر از 70 می باشد.در خانم ها ممکن است بعلت کمبود آهن MCV پائین بیاید که با مصرف قرص آهن متناسب می شود.در هر حال MCV 81 مشکلی در ازدواج شما پیش نمی آورد

مهسا 1395/10/10
سلام.من قبلا آزمایش خون دادم mcv:81.6 بود و mch:27.4 بود میخوام ببینم من برای ازدواج مشکلی دارم یا نه

محمد 1395/10/09
منونامزدم رفتیم ازمایش بدیم برامن 25درصد بود گفت دودرصد کم داری قرص یه ماه داد الان میاد بالا دودرصد.

مدیر علمی سایت 1395/10/07
سلام ، منظورتان از 26/8 را نمی فهمم، اگر می شود بگوئید کدام پارامتر این عدد است.روبروی عدد حروف انگلیسسی نوشته لطفا همان را یادداشت نمائید.

الماسی 1395/10/04
سلام.من و نانمزدم چهارروز پیش رفتیم آزمایش دادیم.همه چیز درست بود فقط خون من26/8دهم درصد بود و نامزدم 26/5درصد بود گفتن که یه ماه قرص ویتامین3وفرص آهن بخوریم. گفتن که اگر مال من که فقط دودهم درصد کم است بیاد بالا وبه27 برسد مشگلی نیست. میخواستم ببینم آیا تا یه ماه دیگه که میخواییم برین آزمایش بدیم دو دهم درصد بالا میاد یانه؟

مدیر علمی سایت 1395/10/03
سلام ، مطمئن باشید که گروه خونی شما مشکلی در ازدواج و بچه دار شدن ندارد.همانطور که در مقاله خواندید گروه خون در این خصوص باعث ایجاد بیماری نمی کند.آرزوی موفقیت و شادکمی برای شما و دختر عموی گرامی که قرار است همسرتان گردد دارم.

1395/10/02
با سلام میخواهم با دختر عمویم ازدواج کنم ، هیچ گونه مشکلی هم از لحاظ خانواده نداریم ، تنها چیزی که نگرانم کرده اینه که گروه خونی هردومون o+ هستش ، ممنون میشم راهنمایی کنین

مدیر علمی سایت 1395/09/28
سلام ، درآزمایش ازدواج خیر معمولا درخواست نمی شود

tarane 1395/09/28
ازمايشات سيفليس يا هپاتيت هم اجباري است؟

مدیر علمی سایت 1395/09/10
سلام ، معمولا در اینگونه موارد با قاطعیت نمی توان صحبت کرد چون فرمول هایی که بصورت عام وجود دارد کلی است و در گروه های نادر موارد خاص دیده شده.در شناسایی گروه های پدرو مادر و فرزند در مراکز خاص از جمله سازمان انتقال خون انجام می شود و اگر نیاز باشد گروه های فرعی نیز گذاشته می شود.البته چواب گروه خون در مرکز های معتبر باید انجام گردد و در صورت نیاز در دو مرکز آزمایش گروه خون صورت گیرد.

F.m.h 1395/09/09
سلام اول از همه جا داره بخاطر پاسخ ب تک تک سوالات تشکر کنم و امیدوارم سوال منم خیلی زود جواب بدین البته سوالم در مورد ازمایشات ازدواج نیست. من پدر و مادرم هر دو گروه خونی oمثبت هستند و من Aمثبتم..میخواستم بدونم ایا همیچین چیزی امکان داره..؟؟

مدیر علمی سایت 1395/07/25
سلام ، تا آنجا که من میدانم آزمایش هپاتیت انجام نمی گیرد.اما خانواده های زیادی را دیدم که جدای آزمایش اجباری برای ازدواج آزمایش های روتین هم درخواست می دهند.در هر حال اگر شما ناقل هپاتیت بی هستید بدون شک بعد از ازدواج شوهر خود را آلوده خواهید کرد و ممکن است این آلودگی منجر به مشگلات شدیدی شود.و همینطور در موقع باردار شدن و بدنیا اوردن بچه.بهترین حالت انجام آزمایشات دقیق و در صورت ناقل بودن اطلاع رسانی صادقانه می باشد.

mahsa 1395/07/23
میخواستم بدونم اونایی که هپاتیت ب دارند تو آزمایش خون برای عقد مشخص میشه و میگن؟ما ژنتیکی این مشکلو داریم

مدیر علمی سایت 1395/06/13
سلام ، آزمایش ازدواج برای هر دو نفر می باشد که هم از نظر تالاسمی چک می شود و هم از نظر اعتیاد به مواد مخدر .لذا باید هر دو آمادگی لازم را داشته باشید.

مدیر علمی سایت 1395/06/13
سلام ، معمولا ما پیشنهاد می کنیم که تا هفته قبل از آزمایش برای ازدواج قرص های مسکن و آنتی هیستامین مصرف نکنند.برای این می گوئیم که برای آزمایش های اختصاصی مجبور به هزینه اضافی می شوید.و آزمایش اولیه شما مثبت خواهد شد.

لیدا 1395/06/12
سلام میخوام بدونم که آزمایش خون واسه هر دو نفره؟یا از مرد میگیرن و اگه مشکلی بود از زن میگیرن؟آخه من خیلی از آزمایش خون می ترسم.

مريم 1395/06/12
سلام ميخوام ازدواج كنم تا يك هفته ديگه ميريم آزمايش خون اگه الان قرص حساسيت مصرف كنم مشكلي پيش مياد واسه جواب آزمايشم؟

مدیر علمی سایت 1395/06/09
سلام ، متاسفانه با این آزمایش نمی توان دلیلی برای رد ازدواج باشد.مگر اینکه در آزمایش خون شما علامتی از کم خونی تالاسمی و یا اینچنین بیماری هایی باشد.امیدورام بتوانید یک راه حل منطقی تری پیدا کنید.

mahnaz 1395/06/09
باسلام ببخشید من فردا قراره برم واسه آزمایش قبل از عقد خودم اصلا راضی نیستم هیچ راهیم ندارم..کمکم کنید چیکار کنم جواب منفی بشه...زود جواب بدین وقت ندارم گروه خونی خودمAمثبت و نامزدمABمثبت

مدیر علمی سایت 1395/06/07
سلام ، با تبریک به شما و آرزوی خوشبختی برای هردو ، جواب آزمایش ازدواج معمولا همان روز داده می شود مگر اینکه نیاز به آزمایشات تخصصی باشد.

یاسمین 1395/06/07
سلام ممنون از سایت خوبتون...فقط یه سوال خیلی ضروری دارم جواب ازمایش قبل از عقد چند روزه حاضره؟لطفا زود جواب بدید چون واجبه

مدیر علمی سایت 1395/05/23
سلام ، ابتدا به مناسبت عقد تبریک می گویم و آرزوی خوشبختی برای هردوی شما دارم،جای نگرانی نیست حتما به خاطر مدت زمان طولانی از آزمایش قبلی می خواهند تکرار کنند.اگر آزمایش خون هم بگیرند باز جای نگرانی نیست و فقط از نظر تالاسمی چک می شود.موفق باشید

Sare 1395/05/23
سلام من11ماهه که نامزدم وتوعید که فروردین بودازمایش عقدکه ازمایش خون بودواپیوم رو انجام دادیم که خوشبختانه همه چیزخوب بود الان قراره مایک ماه دیگه عقدکنیم که به ماگفتند فقط ازمایش اپیوم(ادرار)فقط تکرارمیشود ایا دیگر ازمایش خون تکرار نمیشود؟ممنون میشم اگه جواب بدید

مدیر علمی سایت 1395/04/28
سلام ، دوست عزیز متاسفانه با این آزمایش نمی توان بهانه ای باشد برای رد ازدواج .بهترین راه حل اینست که وقت یک مشاور گرفته و موقعه مصاحبه با توجه به سوالات و پاسخ شما احتمالا به ازدواج توصیه نخواهد شد.

علی 1395/04/27
با سلام من قراره با اجبار خانواده ام با خانمی ک اصلا علاقه بهش ندارم ازدواج کنم و قراره با هم واسه ازمایش خون اقدام کنیم ولی میخوام نتیجه ازمایش خوننم منفی در بیاد. کاملا سالمم و هیچ گونه اعتیادی هم ندارم.. گروه خونی خودم A+ و اون خانم O+ ممنون میشم کمکم کنید

مدیر علمی سایت 1395/04/13
سلام، بله نیاز هست که شما مجددا خون بدهید تا آزمایشات تکمیلی انجام گردد.البته گاهی آزمایشگاه قادر به انجام آزمایشات تکمیلی دارد و نیازی نمی بیند که مجدد خونگیری کند.گاهی هم برای اطمینان از آزمایش مجددا خونگیری انجام میگیرد.

مرتضی 1395/04/13
سلام. آیا برای انجام آزمایشات تکمیلی خون؛ باید مجددا خون بدهیم.لطفا جواب بدهید

مدیر علمی سایت 1395/04/03
سلام، از نظر ازدواج مشگل خاصی پیش نخواهد آمد اما شما نمی توانید بچه دار شوید چرا که احتمال بدنیا آمدن فرزند تالاسمی ماژور 75 درصد هست و ریسک آن زیاد است.

پروانه 1395/04/03
سلام .درصورتی که ازمایش ازدواج مشکل دار بودن خون دختر پسر معلوم شه نمیتونن ازدواج کنن ؟؟هیچ راهی نداره ؟حتی با رضایت شخصی؟

مدیر علمی سایت 1395/03/28
سلام، معمولا آزمایش اولیه ازدواج برای غربال گری است و در صورت مشکوک بودن به تالاسمی آزمایشات تکمیلی انجام می گیرد.فقط با آزمایش های تکمیلی می توان نسبت به مشگلات بچه دار شدن نظر داد.صرفا با میزان هموگلوبین و اندیس های خون نمی توان گفت.در صورت نگرانی میتوانید آزمایشات تکمیلی انجام داده یا مشاوره ژنتیک شوید.

زهرا 1395/03/28
سلام.خسته نباشید برای ازمایش خون خواستگارم هموگلوبین خونش۹/۹بود گفتن منم بایدازمایش خون بدم وگفتن اگرسالم باشم مشکلی برای ازدواج پیش نمیاد وبعدکه ازمایش دادم سالم بودم ولی گفتن یه فاکتورایی توازمایش دوطرف بهم نمیخوره واحتمال ناقص شدن بچه پنجاه پنجاهه هردومونم غریبه بودیم مگه اینجور میشه؟توهرمشکلی یه دارویی هست ولی به ماگفتن هیچ مسعولیتی قبول نمیکنیم وانتخاب باخودتونه میشه شمابیشتر توضیح بدین

مدیر علمی سایت 1395/03/26
سلام ، معمولا هنگامیکه برای ازدواج به دفترخانه مراجعه میکنید یک لیست به شما می دهد که باید انجام و تهیه کنید از جمله آزمایش برای ازدواج که شامل آزمایش برای تشخیص تالاسمی و آزمایش عدم اعتیاد می باشد.اگر خودتان نیاز می بینید که آزمایشات ژنتیک انجام شود باید ابتدا به مشاوره ژنتیک مراجعه کرده و در صورت نیاز آزمایش های لازم را انجام دهید.شما می توانید برای اطمینان خودتان حتی قبل ازدواج این آزمایشات را چک نمائید.

احسان 1395/03/26
سلام خسته نباشید برای آزمایش خون قبل از هر گونه اقدام رسمی برای ازدواج مثل خواستگاری و... چه مراحلی باید طی بشه و به کجا مراجعه کنیم؟ یک طرف به صورت تنها هم می تونه مراجعه کنه و عوامل ژنتیکی رو چک کنه؟ خیلی ممنون میشم اگر جواب بدید ممنون

مدیر علمی سایت 1395/03/25
سلام، جای نگرانی نیست ، اندیس هایی که ارسال کردید خیلی پائین نیست و بعد از مدتی برطرف خواهد شد .مگر اینکه دلیل دیگری برای کم خونی شما باشد که با آزمایشات تکمیلی معلوم می شود.در هر صورت منعی برای ازدواج نخواهد بود.

سحر 1395/03/24
با تشکر ازپاسخگویی شما .ولی متاسفانه من یک ماه قرص اهن مصرف کردم و مجددا ازمایش دادم ولی تغییرات در ازمایش cbc خیلی ناچیز بود که تنها رقم بعد از ممیز تغییر کرد و چون پزشکم تا چند روز اینده خارج از استان هستند خواستم نظر شما رو بدونم.نتیجه mch 25/9 و mcv 80/3 و mchc32/2

مدیر علمی سایت 1395/03/23
سلام ،نگران نباشید ، خیر اگر یکی از زوجین دچار کم خونی فقر آهن باشد بعد از یک ماه درمان اندیس های خون او بهبود پیدا کرده و چون ارتباطی با ژنوم او ندارد برای ازدواج مشگلی پیش نخواهد آمد.

سحر 1395/03/23
سلام ببخشید میخواستم بپرسم برای ازدواج فردی که کم خونی یا کمبود اهن داره و مینور نیست با شخص مینور مشکلی به وجود میاد ؟

sara 1395/03/20
ممنون از پاسخ کامل و مفیدتون، امیدوارم که همیشه سلامت باشید

مدیر علمی سایت 1395/03/19
سلام ، با توجه به اینکه 8 سال سرطان خون دارند یا درمان شده اند و یا از نوعی می باشند که مشگلی برای بدن ایجاد نمی کنند . من نمی دانم که آیا شیمی درمانی شده اند .در هر حال آزمایش ازدواج برای تشخیص بیماری تالاسمی می باشد و در موارد دیگر فقط اطلاع رسانی می کنند.

sara 1395/03/18
با سلام نامزد بنده حدود 8 ساله سرطان خون داره و ما 3 ساله باهمیم،یکماهه دیگه قرار عقد گذاشتیم،خانواده ها از مشکل ایشون اطلاعی ندارند،میخواستم بدونم اگر آزمایش من کاملا سالم باشه برای ازدواج مشکلی پیش میاد یا برگه آزمایشو تایید میکنن؟ در آزمایش برای ازدواج مشکل ایشون مشخص میشه؟ یا لازمه به مسئول آزمایشگاه اطلاع بدیم؟ لطفا راه حلی ارایه بدین، ممنونم

مدیر علمی سایت 1395/01/09
با سلام ، بنده متوجه نشدم که آزمایش منفی بشود یعنی نمی خواهید ازدواج کنید یا تمایل به ازدواج دارید.در هرحال آزمایش های ازدواج بصورتی نیست که بگوئید منفی شود تا به نتیجه دلخواه خود برسید.متاسفانه راهی که بتوانیم به شما کمک کنیم وجود ندارد مگر کارهای غیر قانونی که ما هم اطلاعی نداریم

دریا 1395/01/07
سلا م من میخوام جواب آزمایشم برای ازدواج-منفی بشه باید چیکارکنم

مدیر علمی سایت 1395/01/05
با سلام،در آزمایش پیش از ازدواج معمولا هر دو نفر را از نظر تالاسمی چک می نمایند.چنانچه هردو زوجین تالاسمی مینور داشته باشند از ازدواج منع خواهند شد اما اگر یکی از زوجین تالاسمی داشته باشد جای نگرانی نیست و مشگلی برای فرزندان پیش نخواهد آمد مگر اینکه انها نیز دارای ژن تالاسمی مینور باشند همانند پدر یا مادر حاوی ژن تالاسمی

ژیلا 1395/01/05
سلام من کم خونی دارم اما خواستگارم کم خونی نداره.قبلا آزمایش دادم مبتلا به تالاسمی نیستم.مشکلی پیش نمیاد تو ازدواجمون؟؟؟

مدیر علمی سایت 1394/12/15
با سلام،آزمایشات مربوط به ازدواج ارتباطی با موضوعی که شما بیان کردید ندارد.البته انشاله ازدواج می کنید و دیگر نیازی به موارد فوق نخواهید داشت

{milad} 1394/12/15
ایا در ازمایش خون دختر یا پسر قبل از عقد. دکتر میتواند تشخیص دهد که استمنا کرده یا خودارضایی کرده

مدیر علمی سایت 1394/10/20
با سلام ، همانطور که در مقاله خواندید نوع گروه خون نمی تواند دلیل رد ازدواج یا قبول آن باشد.برای همین بهتر است بدنبال راه دیگری برای انصراف از این موضوع باشید.البته امیدوارم یک راه منطقی پیدا کنید تا بعدا دچار مشگلات آن راه نشوید.

بهزاد 1394/10/20
سلام.میشه بگید چیکار میتونیم بکنیم جواب آزمایش منفی دربیاد؟منو مجبور به ازدواج با دختر عمه ام میکنن که هیچ حسی نسبت بهش ندارم به شخص دیگه علاقه دارم

مدیر علمی سایت 1394/07/21
با سلام،معمولا در مشاوره ژنتیک پزشک ابتدا از مشگلات و بیماریهای فامیلی سوال می کند .با توجه به نداشتن سابقه فامیلی نگرانی کم می شود اما کم خونی را فرد نمی تواند تشخیص بدهد و باید آزمایش انجام داد تا از نظر بیماری تالاسمی مطمئن شد.

امینه 1394/07/21
باسلام و عرض خسته نباشید اگر کسی قصد ازدواج زیر سن هجده سال رو داشته باشه و بخاد توی فامیل ازدواج کنه از طرفی هیچ کدوم از اقوام نزدیک و دور مشکل ژنتیکی نداشته باشندو همچنین نه عروس و نه داماد کم خونی داشته باشند ایا مشکل ژنتیکی باز هم پیش میاد

مدیر علمی سایت 1394/05/13
با سلام ، همانطور که قبلا گفته ایم نوع گروه خون مشگلی برای ازدواج و بچه دار شدن ندارد.بلکه در صورت مواردی چون تالاسمی باید دقت کرد.شما با هر گروه خونی می توانید ازدواج کنید.در صورتیکه موارد خاصی نیز هست که نگران شده اید ، جای نگرانی نیست و شما می توانید با یک پزشک ژنتیک مشاوره نمائید.موفق باشید./div>

Milad 1394/05/13
سلام.من با دختری که چن سال هم را میشناختیم و همدیگر رو دوست داشتیمیو قصد ازدواج داشتیم ترس ازین داریم که بچه ما دارای بیماری باشد و نتوانیم بچه دار شویم چون هر دو ما گروه خون O+ هستیم لطفا راهنمایی کنید که ما باید چه کاری انجام بدیم/div>home remedies for early pregnancy termination go abortion definitionmy husband cheated on me blog scottdangelo.com did my husband cheat

مدیر علمی سایت 1394/05/12
با سلام، در ابتدا از زوجین آزمایش ساده CBC انجام می شود.چنانچه مشکوک به بیماری تالاسمی باشید مجبور به آزمایشات تخصصی می شود تا مطمئین شوند کم خونی شما مربوط به چه بیماری است.نگران نباشید در یک حالت ازدواج زوجین با مشگل روبرو می شود و آن اینکه هر دو نفر مبتلا به بیماری تالاسمی مینور باشند و در انموقع در صورت بچه دار شدن احتمال مشگلات بیشتری برای فرزندان پیش می اید.لطفا صبور باشید و تا نتیجه آزمایش و تائید آن منتظر بمانید/div>

ناشناس 1394/05/11
سلام میخواستم بگم منو نامزدم ازمایش دادیم و معلوم شده که کم خونی دارن و قرارشد از من هم ازمایش خون بگیرن اگر من هم کم خونی داشتم ممکنه که مشکلی پیش بیاد/div>

مدیر سایت 1394/01/31
با سلام، با متد های جدید قابل تشخیص است.البته برای کسانی که هم پدر و هم مادر تالاسمی مینور دارند و احتمال بدنیا آوردن فرند تالاسمی ماژور می باشد.از جزئیات آن خبر ندارم.لطفا با پزشک خود مشورت کنید

zahra 1394/01/24
سلام Tمدیر محترم تشخیص تالاسمی هم حین بارداری ممکنه مثلا هفته دهم بارداری میشه تشخیص داد که تالاسمی ماژور داره یا نه موفق باشید/div>

ادمین 1393/12/29
باسلام،اگر منظور شما آزمایش مربوط به این بیماری است که خیر ولی مشاوره ژنتیک در اینگونه موارد پیشنهاد می شود

ماه وش 1393/12/29
با سلام. ببخشید میخواستم بدونم اختلال ژنتیکی یکی از طرفین شامل اختلالات ژنتیکی جنسی مثل ترنسکشوالیسم هم هست یا خیر؟ ممنون میشم هرچه سریع تر جوابم رو بدید./div>

مریم 1393/12/02
سلام،خانواده ی من ،منو مجبور به ازدواج اجباری میخواهند بکنند،راهی هست که من کاری کنم تا جواب آزمایش منفی در بیاد?/div>

ادمین 1393/10/18
با سلام ، از دید علوم آزمایشگاهی مینور ضعیف نداریم یا فرد تالاسمی مینور می باشد یا نه.ممکن است از نظر کم خونی در حالت مطلوب باشد اما ژنتیک این موضوع تغییر نمی کند.شما باید آزمایش الکتروفورز بدهید تا دقیقا معلوم شود .

غزل 1393/10/15
سلام وقت بخیر.قصدازدواج با پسری کردم که مبتلا به تالاسمی مینوراست. چندوقت پیش خودم طی ازمایشاتی که انجام دادم پزشکم گفت مبتلا به تالاسمی مینور اماخیلی ضعیف هستم. به نظرشما مشکلی برای ازدواجمان وجود دارد؟ممنون

لیدا 1393/10/06
سلام اگر 2 برادر با 2خواهر ازدواج کرده باشند آیا فرزندان آنها میتوانند با هم ازدواج کنند در حالت کلی??? لطفا به ایمیلم پاسخ را اسال کنید باتشکر/div>

admin 1393/08/20
سلام همانطور که گفتیم گروه خون ملاک رد یا قبول زوجه خود نیست و بیشتر از آن بیماریهای ژنتیک و فامیلی است.استدعا دارم با پزشک خود مشورت نمائید و با توضیحات کامل نتیجه گیری نمائید/div>

FARNAZ 1393/08/19
سلام گروه خونی من +Oاست و گروه خونی کسی که میخواهم ازدواج کنم +A است در ضمن من بیماری تالاسمی ماژوردارم و فردی که قرار است با او ازدواج کنم فامیل نیست(غریبه است) درضمن کسانی بودن که تالاسمی ماژور داشتن و ازدوج کردن و الان دارای فرزند سالم میباشندمن خیلی نگرانم که آیا در آزمایش خون مشکلی پیش میاید یا نه لطفا هرچه سریعتر جواب بدهید ممنون /div>

admin 1393/08/17
سلام در جواب آقای علی باید گفت که در این حالت گروه خونی ملاک نیست و داشتن ژن تالاسمی معیار ازدواج شما می باشد . آیا از تالاسمی ماژور بودن خود اطمینان دارید؟.چرا که به این افراد آموزش های لازم خواهند داد./div>

admin 1393/08/17
سلام همانطور که گفتیم گروه خونی متفاوت و یا هم گروه مانع ازدواج نمی شود اما ممکن است از نظر ژنتیکی موردی مانند تالاسمی مینور مانع این وصلت شود/div>

ALi 1393/08/17
سلام گروه خونی من +oاست و گروه خونی کسی که میخواهم ازدواج کنم +A است در ضمن من بیماری تالاسمی ماژور دارم و کسی که میخواهم باهاش ازدواج کنم غریبه است (فامیل نیست) آیا مشکلی در آزمایش پیش نمیاید نگران هستم لطفا سریع جواب من را بدهید ممنون

هاشمی 1393/08/02
سلام من و نامزدم گروه خونی A+ هستیم وهیچ نسبت فامیلی و باهم نداریم آیا ممکنه که گروه خونیمون یکی باشد در جواب آزمایش منفی بشه و مانتونیم باهم ازدواج کنیم لطفا راهنماییم کنید/div>

مریم 1393/07/04
سلام من از خانم پگاه موافقم؟/div>

admin 1393/02/20
سلام بله ممکن است در حالتی که آلل های rr به ارث برسد.RR و Rr وrR مثبت است و در حالت اولrr فرزند منفی می باشد/div>how aids is transmitted thegeorgiaclubforum.com hiv facts

ایزدی 1393/02/17
آیا اگر پدر و مادر هردو آ مثبت باشند نوزاد میتواند آ منفی شود /؟/div>

پگاه 1392/09/19
سلام من میخام ازدواج کنم خیلی ازازمایش خون میترسم چکارکنم لطفاهرچه زودترجواب بدید/div>how aids is transmitted thegeorgiaclubforum.com hiv facts