ایده برای سرویس بهداشتی آزمایشگاه

1392/03/10

سرویس بهداشتی آزمایشگاههمه افراديكه كه منزل آنها داراي سرويس هاي بهداشتي كوچك مي باشد علاقه زيادي به بزرگتر جلوه دادن آن دارند. دست شما براي تغيير دكوراسيون دستشويي باز نيست و هميشه نمي توانيد طراحي داخلي آن را به دلخواه و بنا به سليقه شخصي تغيير دهيد و در اكثر موارد هر گونه ايده جديد براي اين قسمت از خانه هزينه هاي بالايي را در بردارد. البته راههاي زيادي وجود دارند كه بدون نياز به بازسازي مجدد شما را قادر مي سازند دستشويي كوچك خود را بزرگتر و كارامد تر كنيد. در زير اشاره اي به چند نمونه از بهترين موارد خواهيم داشت.

1- رنگ هاي روشن براي ديوارها

يكي از آسان ترين راههايي كه مي توانيد دستشويي خود را بزرگتر جلوه دهيد اين است كه هم براي ديوارها و هم براي سرويس دستشويي و حمام رنگ هاي روشن انتخاب كنيد.

آزمایشگاه,علوم آزمایشگاهی,آمثبت

2- گيرايي بصري

اگر دستشويي شما داراي كاغذ ديواري است، سعي كنيد از گزينه هايي استفاده كنيد كه خيلي شلوغ و پرطرح نيستند. سعي كنيد حداقل يكي از ديوارها كاغذ ديواري بدون طرح داشته باشد و ساير ديوارها نيز از پوشش هاي ساده و كم طرح استفاده كنيد. همچنين مي توانيد بر روي يكي از ديوارها طرح فضاي باز بكشيد.

آزمایشگاه,علوم آزمایشگاهی,آمثبت

3- تن ملايم كفپوش

درست مانند رنگ هاي روشني كه براي ديوارها در نظر گرفتيم، كفپوش روشن در دستشويي كوچك به شما كمك مي كند كه فضا را بازتر كنيد. رايج ترين رنگ ها كرم ملايم، خاكستري روشن، و آب آسماني هستند. با تركيب اين رنگ ها اساس يك دكوراسيون مطلوب براي سرويس بهداشتي تان پايه ريزي مي شود.

آزمایشگاه,علوم آزمایشگاهی,آمثبت

4- استفاده از سينك هاي پايه دار

يكي ديگر از ترفندهاي طراحي در بزرگتر كردن دستشويي هاي كوچك، استفاده از سينك هاي پايه دار است كه فضا را كشيده تر و به مثابه آن بزرگتر جلوه مي دهند. انواع اين سينك ها در طرح ها و رنگ هاي مختلف در بازار موجود مي باشند كه شما را قادر مي سازند تا آنها را با هر گونه دكوراسيوني به راحتي ست كنيد. اين كار فضا را تا 10% بزرگتر جلوه مي دهد.

آزمایشگاه,علوم آزمایشگاهی,امثبت

5- اثاثيه كلاسيك

زمانيه ساير وسايل سرويس بهداشتي خود را انتخاب مي كنيد بايد يادتان باشد كه آنها را براي يك فضاي كوچك تهيه مي كنيد، بنابراين بهتر است كه وسايل شما خيلي بزرگ نباشند. حتي الامكان هرچقدر وسايل ساده تر، با سطح صاف (مثل سراميك و شيشه)، و رنگ هاي روشن و خنثي باشند بهتر است

6- افزودن نور

اضافه كردن نور در يك حمام كوچك يك دنيا تغيير و تحول ايجاد مي كند. چند لامپ ديگر اضافه كنيد و يا از لامپ هايي با وات بالاتر استفاده كنيد. با روشن تر ساختن منطقه حمام و دستشويي فضا به نظر بزرگتر و فاصله ديوارها از هم بيشتر مي شود.

7- افزايش نور طبيعي

راههاي زيادي براي اضافه كردن نور طبيعي به فضاي سرويس بهداشتي وجود دارد. به اين منظور مي توانيد دريچه اي براي نور ايجاد كنيد و يا مقدمات تعبيه يك پنجره جديد را در نظر بگيريد.

8- محدود كردن وسايل

با حذف كردن وسايل اضافي از دستشويي به راحتي مي تواني فضاي بيشتري ايجاد نماييد. اگر وسايلي نظير قفسه هاي اضافي و آيتم هاي دكوراتيو از محيط حمام حذف شوند شما خيلي راحت تر مي توانيد فضا را باز كنيد.

9- استفاده از آينه

افزودن آينه سبب مي شود كه دستشويي و حمام از آن چيزي كه هستند بزرگتر جلوه كنند. آينه نور را منعكس مي كند و فضا را روشن تر جلوه داده و به آن عمق و ژرفا مي بخشد.

10- نصب قفسه در خارج از دستشويي

به جاي اينكه كليه وسايل بهداشتي و آرايشي را در داخل حمام و دستشويي نگهداري كنيد، براي آنها يك قفسه در راهرو و يا جاي ديگر تهيه كرده و آنها را به قسمت جديد انتقال دهيد. اگر به صورت مكرر از آنها استفاده نمي كنيد مي توانيد آنها را در قفسه داروها قرار دهيد.

انجام اين تغييرات ساده، كم هزينه، و موثر بوده و در در كمتر از چند ساعت قابل مي باشند. با اعمال اين تغييرات مي توانيد سرويس بهداشتي كوچك خود را وسيع تر كنيد.

آزمایشگاه,آمثبت,علوم آزمایشگاهی

آزمایشگاه,علوم آزمایشگاهی,آمثبت

 

 

   منبع خبر: manzelmag. com

ارسال نظر

نام (اختیاری) :
*
ایمیل(اجباری):
نظر شما:
کد بالا :

نظرات کاربران