دانشکده پیراپزشکی شهید بهشتی

1392/05/29

دانشکده پیراپزشکی شهید بهشتی


دانشکده پیراپزشکی شهید بهشتی,علوم آزمایشگاهی,گروه علوم آزمایشگاهی شهید بهشتی,

تجریش -میدان قدس - ابتدای خیابان دربند

دانشكده پيراپزشكي در سال 1351 بصورت يك مؤسسه آموزشي خصوصي تحت عنوان ”انستيتو عالي علوم بيمارستاني“ تأسيس گرديد و در ابتدا اقدام به پذيرش دانشجو در رشته هاي بهداشت مدارس،‌ بهداشت صنعتي، تكنولوژى پرتوشناسي، پرستاري، علوم آزمايشگاهي و مدارك پزشكي نموده و سپس در سال 1363 رشته مامايي نيز به رشته هاي مزبور اضافه گرديد و به ”مجتمع علوم پيراپزشكي“ تغيير نام داد. ظرف سالهاي اخير دانشكده پرستاري و مامايي ، بهداشت و توانبخشياز دانشكده پيراپزشكي مجزا گرديده اند.

وضعيت فعلي دانشكده:

در حال حاضر دانشكده پيراپزشكي با زيربنايي به مساحت 8530 مترمربع، 60 نفر عضو هيئت علمي و 842 نفر دانشجو در 13 رشته به شرح : پروتئوميکس کاربردي (دکترای تخصصی)، آمار زیستی (کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی)، مدیریت اطلاعات بهداشتی (دکترای تخصصی)، انفورماتیک پزشکی (کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی)، رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی (کارشناسی ارشد)، خون شناسی آزمایشگاهی و بانک خون (کارشناسی ارشد)، بیوشیمی بالینی (کارشناسی ارشد)، کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی (کارشناسی ارشد)، تکنولوژی تصویربرداری مغناطیسی MRI (کارشناسی ارشد)، فناوری اطلاعات سلامت (کارشناسی و کارشناسی ارشد)، علوم آزمایشگاهی (کارشناسی)، تکنولوژی پرتوشناسی (کارشناسی) و تکنولوژی پرتودرمانی (کارشناسی) دانشجو می پذیرد و تعداد دانشجویان دانشکده در مقاطع کارشناسی پیوسته 442 نفر ، کارشناسی ناپیوسته 158 نفر ، کارشناسی ارشد 197 نفر و دکترای تخصصی 45 نفر که جمعاً 842 نفر می باشند.

گروه های آموزشی دانشکده: دانشکده دارای گروه های آموزشی به شرح: گروه علوم آزمایشگاهی، گروه آمار زیستی، گروه علوم پایه، گروه مدیریت و فناوری اطلاعات سلامت، گروه خون شناسی آزمایشگاهی و بانک خون، گروه زبان ،گروه تکنولوژی پرتوشناسی و گروه کتابداری واطلاع رسانی پزشکی می باشد. لازم به ذکر است که مراحل اداری تشکیل گروه های رادیو بیولوژِی و حفاظت پرتویی در دست اقدام می باشدگروه علوم آزمایشگاهی دانشکده شامل 4 بخش : بیوشیمی ، هماتولوژی ، قارچ و انگل شناسی و میکروب و ایمنی شناسی می باشد. هیئت علمی گروه علوم آزمایشگاهی شامل 3 دانشیار ، 6 استادیار ،4 مربی می باشد به انضمام 4 کارشناس ارشد که در امور آموزشی با اعضای هیئت علمی همکاری دارند در این گروه 8 کارشناس ، 3 کاردان در آزمایشگاههای مختلف بیوشیمی ، هماتولوژی ، قارچ و انگل شناسی ، میکروب و ایمنی شناسی و بانک خون مشغول بکار هستند.

اعضای هیئت علمی این گروه علاوه بر تدریس دروس علوم آزمایشگاهی به دانشجـــویــــــان
کارشناسی این رشته در دانشکده های تابعه دانشگاه از جمله دانشکده تغذیه ، بهداشت و بینائی سنجی نیز مشغول به تدریس می باشند در کنار واحدهایی که توسط این گروه تدریس می شود با توجه به امکانات گروه به لحاظ اعضاء هیئت علمی و فضای آموزشی و آزمایشگاهها و تجهیزات موجود ارائه رشته هماتولوژی و بانک خون در مقطع Ph.Dتو سط گروه پیشنهاد شده است که در حال حاضر مصوبه دانشگاه است و مراحل بعدی تصویب را در وزارتخانه طی می کند.

دانشکده پیراپزشکی شهید بهشتی,علوم آزمایشگاهی,گروه علوم آزمایشگاهی شهید بهشتی,

دانشکده پیراپزشکی شهید بهشتی,علوم آزمایشگاهی,گروه علوم آزمایشگاهی شهید بهشتی,کتابخانه دانشکده با مساحتی در حدود 200 متر مربع ، دارای 7823 جلد کتاب فارسی ،

3483 جلد کتاب انگلیسی،90 عنوان پایان نامه( در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا ) ، 331 عدد CD آموزشی ، 6

عنوان نشریه انگلیسی و80 عنوان نشریه فارسی است.

دانشکده پیراپزشکی شهید بهشتی,علوم آزمایشگاهی,گروه علوم آزمایشگاهی شهید بهشتی,


تالار شهید مرادی با گنجایش 270 نفر واقع در طبقه همکف دانشکده پیراپزشکی قرار دارد واین تالار پذیرای دانشجویان عزیز در همایشها و کنفرانس ها می باشد .همچنین تالار دانشکده خاطرات زیبائی از جشن فارغ التحصیلی در یاد دانشجویان خود دارد.- امکانات آموز شی گروه زبان:

گروه زبان دارای یک لابراتوارزبان است با 30 جایگاه یادگیری زبان مجهز به ابزار سمعی و بصری . درلابراتوارمذکور علاوه بر تجهیزات فوق ، دو تلویزیون و یک ویدئو جهت نشان دادن فیلم های آموزشی زبان و نیز تعدادی کتاب ، نوار cd ، و نوارهای ویدئوئی برای آموزش زبان موجود است .
کلاسهای زبان عمومی پیشرفته دانشجویان درمقاطع کارشناسی ارشد و دکترا درلابراتوار زبان برگزار میشود. درخارج از ساعت کلاسها درب لابراتوار باز است و دانشجویان و اساتید علاقمند می توانند با هماهنگی با مسئول لابراتوار ازوسایل سمعی ، بصری و کتابهای آموزشی آن جهت یادگیری زبان استفاده نمایند.

- شرح وظایف گروه زبان:

گروه زبان مسئولیت برگزاری کلاسهای زبان عمومی و تخصصی کلیه رشته های هشت دانشکده دانشگاه را برعهده دارد که درهر نیمسال برویهم بطور متوسط بالغ بر 90 تا صد واحد می گردد.
تدریس دروس زبان دانشجویان شعبه بین المللی دانشگاه درقشم و چاه بهار نیز برعهده اساتید گروه زبان می باشد.   منبع خبر: دانشکده پیراپزشکی شهید بهشتی

ارسال نظر

نام (اختیاری) :
*
ایمیل(اجباری):
نظر شما:
کد بالا :

نظرات کاربران