آزمایشگاه تشخیص پزشکی آبتین

1392/08/19

آزمایشگاه تشخیص پزشکی آبتین

و

آزمایشگاه ژنتیک آتا


 

آزمایشگاه آبتین و آزمایشگاه ژنتیک آتا

آزمایشگاه تشخیص پزشکی آبتین با هدف ارائه سرویس های پزشکی و غیرپزشکی (جهت رفاه حال بیماران ) راه اندازی شده و هر روز بر آن است که با ارتقاء کیفیت این امکانات بتواند در این زمینه به مراجعه کنندگان سرویس های مورد نظر را ارائه دهد.

در همین راستا یکی از اهداف این مجموعه بالا بردن سطح کیفی و کمی در زمینه های گوناگون از جمله دوره های بازآموزی مدون برای پرسنل ، به روز شدن سیستم های داخل آزمایشگاه ، صدور جواب در حداقل زمان ممکن و .... که کمک به تفسیر دقیق تر و منطقی تر در جوابدهی بیماران و مراجعه کنندگان شده و این امر به پیگیری درمان آنها کمک شایانی می کند.

آزمایشات لازم جهت شناسایی و پیشگیری در انواع بیماریهای ارثی (فامیلی) شامل عقب ماندگی های ذهنی و جسمی ، مشکلات مادرزادی ، بیماریهای خونی مانند تالاسمی ها ، کم خونی ها ، بیماریهای متابولیک نوزادان ، بررسی علل نازایی در زنان و مردان با آخرین روش های شناخته شده و تکنیک های روز دنیا مانند بررسی مایع اسپرم توسط سیستم جامع CASA که مورد تایید FDA امریکا و CE اروپاست و سایر تست های تشخیصی در خصوص سلامت زنان در موارد تخمک گذاری و غیره و تفسیر دقیق این مراجعه کنندگان در خصوص توانایی در باردار شدن و سایر آزمایشات ممکن و قابل انجام در سطح کشور در این مرکز با لاترین کیفیت قابل ارائه است.

یکی از مهم ترین موارد انجام تست های آزمایشگاهی ، تست های سلامت جنین ( غربالگری ) است که در دوران بارداری برای خانمهای باردار انجام می پذیرد که این مرکز افتخار دارد که در این زمینه یکی از مراکزی است که این سیستم را راه اندازی کرده و به یکی از قوی ترین مراکز در این زمینه مبدل شده که شاید مهم ترین فاکتور این مرکز صدور جواب دقیق بیماران ظرف مدت 24 ساعت و ارسال رایگان جواب جهت رفاه حال بیماران به درب مطب پزشک معالج می باشد.

آزمایشگاه ژنتیک پزشکی آتا با هدف ارائه سرویس های تشخیص ژنتیکی به بیماران راه اندازی گردید.

در این آزمایشگاه با استفاده و بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا آزمایشات تخصصی با بالاترین سطح کیفیت به مراجعین محترم ارائه می گردد.

یکی از اهداف اصلی آزمایشگاه ژنتیک آتا بالابردن سطح کیفی آزمایشات و رسیدن به استانداردهای بین المللی می باشد که با استفاده از کادر علمی مجرب در نیل به این هدف موفق بوده است.

فرآیندهای آزمایشگاهی لازم برای تشخیص یک نقص ژنتیکی بسیار پیچیده می باشند ولی با وجود تمامی این پیچیدگی ها آزمایشگاه آتا همواره در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی مراجعین خود بوده است.

آزمایشگاه آبتین و آزمایشگاه ژنتیک آتا
آزمایشات لازم جهت شناسایی و پیشگیری از انواع بیماری های ارثی و ژنتیکی شامل عقب ماندگی های جسمی و ذهنی، مشکلات مادرزادی، بیماری های خونی همانند تالاسمی و هموفیلی، بیماری های متابولیک و بیماری های نوروماسکولار همانند آتروفی عضلانی –نخاعی و دیستروفی دوشن و همچنین طیف بسیار وسیعی از آزمایشات کلی همانند کاریوتایپ و بررسی های پیش از تولد از جمله بررسی ژنتیکی پرزهای جفتی و مایع آمنیوتیک در این آزمایشگاه انجام می گردد.

در این آزمایشگاه روش های متداول ژنتیکی از جمله PCR و Real Time PCR برای شناسایی بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد و در کنار این روش ها از روش های جدیدی همانند Array CGH (کاریوتایپ مولکولی)، MLPA و یا QFPCR برای بررسی های تکمیلی در برخی بیماری های خاص نیز استفاده می گردد.

همچنین در این مرکز با استفاده از تکنولوژی بسیار جدید Next Generation Sequencing امکان بررسی بیماری های ژنتیکی بسیار پیچیده و ناشناخته نیز فراهم شده است که می توان در مواردی که روش های معمولی قادر به شناسایی یک بیماری ژنتیکی نیستند از آن بهره برد.

مشاوره ژنتیک

سلامت فرزندان همواره به عنوان یکی از مهم ترین دغدغه های والدین به شمار می رود.این موضوع خصوصا در خانواده هایی که دارای فرزندان مبتلا به مشکلات مادرزادی و بیماریهای ژنتیکی هستند سبب بروز استرس و فشارهای روانی در خانواده ها می گردد تا جایی که برخی از این خانواده ها به دلیل ترس از تکرار بیماری در فرزندان بعدی از حاملگی پرهیز می کنند.آزمایشگاه تشخیص پزشکی آبتین با در اختیار داشتن تکنولوژی های پیشرفته تشخیصی این امکان را فراهم ساخته تا سلامت جنین را پیش از تولد مورد بررسی قرار دهد.

مطالعات نشان داده که بیش از دو سوم خانواده هایی که سابقه داشتن یک فرزند با مشکلات مادرزادی و یا ژنتیکی داشته اند به دلیل ترس از تکرار ، تمایلی به داشتن فرزندان بیشتر ندارند ، در حالیکه اگر همین خانواده ها به درستی تحت مشاوره ژنتیک قرار بگیرند و چگونگی تشخیص ژنتیکی پیش از تولد برای آنها شرح داده شود ، تعداد قابل توجهی از آنها با استفاده از این سرویس ها تمایل به داشتن فرزندان دیگری خواهند داشت .

در این مرکز با همکاری مشاوران ژنتیک ، کادر فنی مجرب و ... تمامی مراحل آزمایشات پیش از تولد ، در زمان بارداری و پس از تولد به مراجعین ارائه می گردد.


آدرس:


تهران ، خیابان شهید بهشتی (عباس آباد) بعد از پل مدرس

نرسیده به چهارراه قائم مقام فراهانی

روبروی شرکت پست مرکزی ، شماره 388 ، ساختمان آبتین

ایمیل : info@abtinlab.ir

تلفن: 88738010 - 88732162

فکس: 88732416   منبع خبر: www.abtinlab.ir

ارسال نظر

نام (اختیاری) :
*
ایمیل(اجباری):
نظر شما:
کد بالا :

نظرات کاربران