آزمایشگاه پاتوبیولوژی دکتر دانشبد

1392/08/21

آزمایشگاه پاتوبیولوژی دکتر دانشبد

 

آزمایشگاه دکتر دانشبد
آزمایشگاه دکتر دانشبد مفتخر است که با استعانت از خداوند متعال و به یاری همکاران محترم پاتولوژیست ، علوم آزمایشگاهی و علوم پایه در ارائه امکانات پیشرفته و تخصصی ، تشخیص طبی به عموم هموطنان بالاخص شهروندان استان فارس خدمت نماید و در راستای رسیدن به بهبود مستمر این آزمایشگاه از هیچ تلاشی دریغ ننموده و به رعایت کلیه الزامات قانونی و استانداردهای آزمایشگاهی پایبند باشد. لذا دراین زمینه خط مشی خود را براساس الگوی ISO 9001-2008, ISO 15189-2007 به شرح ذیل اعلام می دارد:

1- ارتقاء رضایت مراجعین آزمایشگاه باتوجه به امکانات موجود.
2- ارتقاء سطح علمی ، مهارت ، تجربه ، تخصص (آموزش) و ایجاد و حفظ تعهد کارکنان آزمایشگاه به انجام آزمایش ها با کیفیت مناسب و برآوردن الزامات مدیریت کیفیت.
3- توسعه زیر ساخت و بهینه سازی تجهیزات.
4- ارتقاء روزافزون سطح کیفی و کمی آزمایشات.
5- انجام آزمایشات کلینیکال و آناتومیکال پاتولوژیدکتر خسرو دانشبد در سال 1312 در تهران بدنیا آمد .در سال 1331 در رشته پزشکی دانشگاه تهران تحصیل نمود..در سال 1337 جهت تحصیل عازم آمریکا شد و از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و هاروارد در رشته های تخصصی کودکان و پاتولوژی فارغ التحصیل گردید.بوردهای تخصصی آمریکا را در بیماریهای کودکان و پاتولوژی دریافت داشت.در سال 1345 به عنوان استادیار دانشگاه شیراز شروع به کار نمود و بعد به عنوان استاد تمام وقت شیراز به تدریس ،پژوهش و ارائه خدمات پاتولوژی پرداخت و کنفرانسهای سی بی سی و کنفرانسهای مشترک پاتولوژی-بالینی کودکان و مادران و نوزادان را راه اندازی نمود. در سال 1348 دوره یک ساله سفر مطالعاتی در دانشگاه واشنگتن سنت لوئی آمریکا، تحت سرپرستی پروفسور اکرمن،به همراهی دکتر رسائی به عنوان مربی ،دوره فوق تخصص سرجیکال پاتولوژی را گذراند. در سال 1354به عنوان استاد مدعو به مدت یکسال در دانشکاه تگزاس در شهر دالاس آمریکا سرجیکال پاتولوژی را تدریس نمود و عضو کالج پاتولوژیستهای آمریکا شد.در سال 1358 به عنوان رئیس بخش پاتولوژی دانشگاه شیراز منصوب شد.در سال 1365 آزمایشگاه تشخیص پزشکی را در شیراز تاسیس نمود و آزمایشات تخصصی قارچ شناسی،ایمونولوژی ،هماتولوژی ،بیوشیمی ،میکروبشناسی ، پاتولوژی، سیتولوژی را راه اندازی نمود.در طی این سالها فعالیتهای آزمایشگاه دکتر دانشبد گسترده تر شد و به سمت پیشرفت و تخصصی تر شدن بخشهای جدید توسط همکاران متخصص انجام گردید.

آزمايشگاه دکتر دانشبد در سال 1365 به همت آقاي دکتر دانشبد استاد پاتولوژي دانشگاه علوم پزشکي شيراز و جمعي از همکاران تأسيس شد. اين آزمايشگاه با بهره گيري از منابع معتبر علمي و دانشگاهي از ابتدا سعي بر اين داشته است تا خدماتي با کيفيتي متمايز به مردم ارائه نمايد. طي دو دهه اخير آزمايشگاه با تجهيز خود به مدرن ترين دستگاه هاي آزمايشگاهي شامل : Auto Analyser ، PCR ، HPLC ،Frozen Section ، گاماکانتر ، ... و استفاده از پاتولوژيست ها ، بيوشيميست ، ايمونولوژيست ، پزشکان و کارکنان مجرب و انجام آزمايشات متنوع ، دقيق و جامع در بخش هاي مختلف و ايجاد بخشهاي پاتولوژي ، سيتولوژي ، ايمونوهيستوکيميستري ، هماتولوژي ، شيمي اختصاصي و بيوشيمي ، تجزيه ادرار ، انگل شناسي ، ميکروب شناسي ، سرولوژي ، ايمونولوژي و Cytogenetic توانسته است به يکي از آزمايشگاه هاي معتبر در ناحيه تبديل شود . لازم به ذکر است که گواهينامه مديريت کيفيت ISO 9001-2008 اين آزمايشگاه در سال 85 توسط شرکت لويد آلمان صادر شده است و همچنين در طي ساليان اخير چندين گواهينامه کنترل کيفيت از مراکز آزمايشگاه هاي مرجع و وزارت بهداشت دريافت داشته است .

همکاران پزشک اين آزماشگاه عبارتند از : سرکار خانم دکتر نگهبان (پاتولوژيست) ، سرکار خانم دکتر آل داود (پاتولوژيست) ، سرکار خانم دکتر ندا باقري (پاتولوژيست) ، آقاي دکتر يحيي دانشبد (پاتولوژيست) ، آقاي دکتر حسين سليمان پور (پاتولوژيست) ، آقاي دکتر عادلي (پاتولوژيست) ، سرکار خانم دکتر علي آبادي (ايمونولژيست) ، آقاي دکتر سامان ناهيد (دکتري بيوشيمی و تشخيص مولکولار) ، آقاي دکتر عبدالرحيم زاده (پزشک عمومي) .


پیشنهادات و انتقادات خود را می­توانید به آدرس پستی contact@daneshbodlab.com ارسال

و یا با شماره تلفن­های 2352512 - 2336654تماس حاصل نمائید.آدرس آزمایشگاه :

شیراز – خیابان اردیبهشت – حد فاصل 20 متری سینما سعدی و صورتگر – پلاک 23 .ساعت کار آزمایشگاه :

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 5:30 الی 21:00

پنجشنبه ها از ساعت 5:30 الی 18:00

"آزمایشگاه بطور یکسره باز می باشد"ساعت جوابدهی آزمایشگاه :

همه روزه از ساعت 10 به بعد

در صورتی که آزمایش هورمون یا پاتولوژی دارید از ساعت 16 به بعد


 

   منبع خبر: گردآوری آمثبت

ارسال نظر

نام (اختیاری) :
*
ایمیل(اجباری):
نظر شما:
کد بالا :

نظرات کاربران

مریم 1394/08/08
با سلام و خسته نباشید به همه کارکنان این آزمایشگاه خوب. باید گفت ازمایشگاه دانشبد جزو بهترین آزمایشگاه های شیراز هست.یه سوال از خدمتتون داشتم میخواستم بدونم در این آزمایشگاه،آزمایش تخصصی تشخیص اعتیاد هم انجام میشه یا نه؟