آزمایشگاه تشخیص طبی و آسیب شناسی دکتر عبدی نژاد

1392/08/23

آزمایشگاه تشخیص طبی و آسیب شناسی دکتر عبدی نژاد

آزمایشگاه دکتر عبدی نژاد و آسیب شناسیدر سال 1376آزمایشگاه با عنوان آزمایشگاه تخصصی هورمون شناسی دکتر عبدی نژاد به عنوان اولین آزمایشگاه تخصصی تک رشته ای هورمون در مشهد و دومین آزمایشگاه در سطح ایران تاسیس و راه اندازی شد و بزودی مورد استقبال پزشکان ، همکاران دانشگاهی و بیماران قرار گرفت . با گذشت زمان و احساس نیاز به سایر رشته های علوم آزمایشگاهی و جذب همکاران متخصص ، آزمایشگاه ، بخش های دیگر خود را راه اندازی نمود و از حالت تک رشته ای به صورت آزمایشگاه تشخیص طبی در آمد و تا سال 1390آقایان دکتر برهان و دکتر سعید فرد متخصصین علوم آزمایشگاهی با این آزمایشگاه همکاری داشته اند . از اواخر سال 1390تصمیم به راه اندازی بخش سیتوپاتولوژی گردید که هم اکنون به مدیریت سرکار خانم دکتر جینا پهلوان پاتولوژیست اداره می شود .

تخصصی بودن آزمایشگاه از بدو تاسیس مورد نظر بوده و در حال حاظر پیشرفته ترین دستگاه های موجود در رشته های مختلف علوم آزمایشگاهی در این آزمایشگاه مورد استفاده قرار گرفته است . از ویژگی های دیگر آزمایشگاه وجود پرسنل و کارشناسان مجرب در بخش های مختلف می باشد .

این آزمایشگاه یکی از با کیفیت ترین آزمایشگاه های مشهد محسوب شده و متجاوز از 50مرکز آزمایشگاهی دولتی و خصوصی از این آزمایشگاه خدمات تخصصی دریافت می نمایند

آزمایشگاه تشخیص پزشکی دکتر عبدی نژاد در ادامه گسترش و بهره گیری از آخرین متد ها و تکنولوژی آزمایشگاهی هم اینک بخش آسیب شناسی شامل سیتولوژی ، پاتولوژی ، ایمونوهیستوشیمی خود را تحت نظر خانم دکتر جیناپهلوان پاتولوژیست دایر نموده است

 

آزمایشگاه تشخیص طبی و آسیب شناسی دکتر عبدی نژاد

موسس : دکتر علی عبدی نژاد

مسولین فنی :

دکتر علی عبدی نژاد :

متخصص بیوشیمی بالینی از آمریکا و دارای بورد تخصصی Clinical Chemistry از آمریکا ، دانشیار دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد .

آزمایشگاه تشخیص طبی و آسیب شناسی دکتر عبدی نژاد

دکتر جینا پهلوان :

متخصص کلینیکال و آناتومیکال پاتولوژی از دانشگاه تهران

همچنین موسس و مسول فنی آزمایشگاه سیتوپاتولوژی توس مشهد .


بخش های مختلف آزمایشگاه دکتر عبدی نژاد:

بخش هورمون شناسی

در بخش هورمون شناسی کلیه هورمونهای غدد درون ریز مثل هورمون های غده تیروئید ، غده فوق کلیه ، غده هیپوفیز و …. اندازه گیری می شود . اندازه گیری اندازه ویتامین ها ، تومورمارکرهای اختصاصی نیز در این بخش می شود . از حساس ترین روش های موجود و آخرین تکنولوژی های روز دنیا که روش های کیمولومنیسانس و ایمونواوانسی می باشد که در این بخش استفاده می شود .

بخش بیوشیمی

کلیه آزمایشات بیوشیمی روتین و اختصاصی به طور روزانه در این بخش انجام می شود . از کیت ها و دستگاه های اتوآنالایزر در کمپانی Biosystem که پیشرو در اندازه گیری پارامترهای بیوشیمیایی می باشد در این بخش استفاده می شود .

بخش سیتوپاتولوژی

پاپ اسمیر به دو روش LBC ( Liguid Base Cytology ) و روش معمولی انجام می شود .
نمونه با اسپکولوم یکبار مصرف و کاملا بهداشتی انجام می شود و اتاق مخصوصی به این عمل اختصاص داده شده است و پرسنل مجرب آزمایشگاه در این بخش فعالیت می کنند .
سیتوپاتولوژی بر روی کلیه مایعات آسپیره شده در بخش سیتولوژی انجام می پذیرد .
در بخش پاتولوژی نمونه برداری و پاساژ کلیه نمونه های پاتولوژی قابل انجام است

بخش هماتولوژی

در این بخش کلیه آزمایشات مربوط به خون شامل شمارش سلول های خونی ، پلاکت و تستهای تخصصی سیستم انعقاد خون توسط کارشناسان و دستگاه های پیشرفته انجام می شود .

بخش الکتروفورز

در این بخش الکتروفورز هموگلوبین خون جهت تشخیص انواع تالاسمی ها ، الکتروفورز پروتئین های خون و ادرار توسط پیشرفته ترین دستگاه الکتروفورز روز دنیا ( Sebia ) انجام می پذیرد .

بخش تستهای مربوط به غربالگری سلامت جنین

.در این بخش آزمایشات مربوط به سه ماهه اول بارداری ( فاصله هفته 11 تا 13 و انجام تست Double ) و سه ماهه دوم بارداری ( فاصله هفته 15 تا 21 و انجام تستهای Triple و Duaderphy ) در جهت تشخیص و پیشگیری از به دنیا آمدن فرزندان مبتلا به سندرم های ژنتیکی داون و ترنروئینی های 13 و 18 انجام می پذیرد

زمینه های فعالیت آزمایشگاه :

در حال حاضر آزمایشگاه تمامی آزمایشات روتین و تخصصی رشته های علوم آزمایشگاهی را انجام می دهد . بخش پاتولوژی آزمایشگاه در تمامی زمینه های پاتولوژی شامل بافت ها و سیتولوژی مایعات بدن زیر نظر مستقیم خانم دکتر پهلوان فعالیت داردآدرس آزمایشگاه دکتر عبدی نژاد:

 

بلوار سجاد _ جنب مسجد سجاد _ پلاک 275 ( آزمایشگاه دکتر عبدی نژاد )

Ph: 6061711 0511

Email: info@saaalab.com

تلفن : 6097214 -0511 _ 6053318 -0511
همراه :
نمابر : 6061711 -0511


   منبع خبر: www.saeedlab.com

ارسال نظر

نام (اختیاری) :
*
ایمیل(اجباری):
نظر شما:
کد بالا :

نظرات کاربران