آزمایشگاه تشخیص طبی حسینی نسب

1392/09/04

آزمایشگاه تشخیص طبی حسینی نسب


آزمایشگاه تشخیص طبی حسینی نسباز زمان تاسيس آزمايشگاه حسيني نسب در سال 76 همواره خود را موظف و متعهد به رعايت هر چه بيشتر و بهتر اصولي دانسته ايم که منجر به ارائه بهترين خدمات ممکن به مراجعين باشد

تلاش ما ارائه خدمات آزمايشگاهي با بهره‌گيري از برترين روشهاي قابل دسترس در کشور ضمن فراهم آوردن امکانات و فضاي مناسب در شان بيماران است.

در این راستا مدیریت آزمایشگاه اصول ذیل را مورد توجه قرار داده است:


بهره گيري از نيروي انساني مجرب و متعهد

استفاده از برترين تجهيزات آزمايشگاهي قابل دسترس در کشور

اجرای دقیق و نظارت مستمر بر دستورالعملهای کنترل کیفی مصوب آزمایشگاه مرجع سلامت

برقراري ارتباط علمي با ساير مراکز و پزشکان

توجه ويژه به امکانات رفاهي و بهداشتي مراجعين

ارتباط مستقيم مسئول فني با بيماران

توجه ويژه به نطرات و پيشنهادات مراجعين

حرکت در راستاي استاندارد سازي ايزو 15189 ويژه آزمايشگاهها

بخش های آزمایشگاه حسینی نسب

 

 

بخش پذيرش در آزمايشگاه حسيني نسب

واحد پذيرش در اين آزمايشگاه در طبقه ي همكف ساختمان قرار دارد، اين واحد يك طبقه ي مستقل را به خود اختصاص داده است اين امر سبب شده كه مراجعين در بدو ورود به آزمايشگاه بدون اتلاف وقت به پرسنل حاضر در استيشن پذيرش مراجعه كنند.

 از مزاياي ديگر اين واحد، سالن انتظار آزمايشگاه است كه براساس استانداردهاي لازم طراحي شده است.

آزمایشگاه حسینی نسب کردستان

بخش بیوشیمی
اين بخش توسط دو نفر از كارشناسان اين رشته و با نظارت مستقيم مسئول فني اداره مي‌گردد و در هر دو شيفت كاري آزمايشگاه فعال مي‌باشد لذا اكثر آزمايش‌هاي مربوط به اين بخش بلافاصله پس از نمونه‌گيري توسط واحد تفكيك نمونه جداسازي شده و تحويل بخش بيوشيمي داده مي‌شود، تا از افت آناليت‌هاي خوني جلوگيري شود. اين امر سبب گرديده كه قابليت پذيرش آزمايش‌هاي اورژانسي در هر ساعتي از روز امكان‌پذير باشد اين روند به صورت مداوم و منظم در بخش‌هاي آزمايشگاه اجرا مي‌گردد.

آزمايش‌ها در بخش بيوشيمي توسط دو دستگاه اتوآنالايزر Cobas Integra و Tecnicon و دستگاه‌هاي ISE، فليم فوتومتر و... انجام مي‌شود.

در بخش بيوشيمي همانند ساير بخشها برنامه‌ي كنترل كيفي كامل و جامعي باتوجه به حجم كاري و تنوع آزمايش‌ها و روش‌هاي انجام آنها در نظر گرفته شده كه به صورت روزانه، هفتگي و ماهانه توسط مسئول مربوطه در اين واحد، مسئول كنترل كيفي، سوپروايزر و شركت‌هاي پشتيبان جهت مميزي و بازرسي انجام و بررسي مي‌گردد.

بخش هورمون

آزمايش‌هاي هورموني در اين آزمايشگاه به سه روش:

- ECLIA) Electro Chemi Luminescence)

- RIA) Radio Immuno Assay)

- Elisa) Enzyme- Linked Immunoab Sorbent Assay)

به شكل روزانه و هفتگي انجام مي‌شوند، اكثر تست‌هاي بخش هورمون شناسي به روش ECLIA سنجش مي‌گردد. اين روش آزمايشگاهي جزء اختصاصي‌ترين و حساس‌ترين و يكي از آخرين متدهاي اندازه‌گيري سطح هورمون در دنياست.

كيت‌هاي مربوط به اين روش آزمايشگاهي به شكل انحصاري در اختيار كمپاني Roche آلمان مي‌باشد و از طريق شركت طرف قرارداد ايراني در اختيار ما قرار مي‌گيرد.

حساسيت، تكرارپذيري، دقت و صحت اين روش قابل مقايسه با ساير روش‌هاي آزمايشگاهي نيست به همين علت مورد اطمينان و تاييد اكثر متخصصين مجرب و به نام كشورمان مي‌باشد. لازم به ذكر است تنها آزمايشگاهي كه در سطح استان كردستان دستگاه مورد نياز جهت روش الكتروكمي‌لومينانس(ECLIA) را در اختيار دارد، آزمايشگاه حسيني نسب مي‌باشد.

جهت بخش هورمون شناسي نيز همانند ساير بخش‌هاي اين آزمايشگاه برنامه‌هاي كنترل كيفي جامع و مداومي براساس الزامات آزمايشگاه مرجع سلامت و استانداردهاي بين‌المللي مورد تاييد ايشان، تدوين گرديده، طرح‌ريزي اين برنامه باتوجه به تعداد و تنوع آزمايش‌ها، روش‌هاي سنجش و همين‌طور دستگاههاي موجود در بخش هورمون شناسي صورت گرفته است و بطور مداوم توسط مسئول مربوطه‌ي بخش، مسئول كنترل كيفي و شركت‌هاي پشتيبان اجرا و نظارت مي‌گردد.

آزمایشگاه تشخیص طبی حسینی نسب

بخش خون شناسی
اين بخش مجهز به دو دستگاه سل كانتر فول ديف Sysmex XS 800i و سل كانتر Sysmex KX21 مي‌باشد اين امر سبب شده كه نمونه‌هاي مراجعين توسط هر دو دستگاه مورد آزمايش قرار گيرد و احتمال خطاي پرسنلي يا دستگاهي و... را به حداقل برساند.


بخش اسپرموگرام
اين روش كه به صورت كامپيوتري مي‌باشد (CASA (Computer Assisted Sperm Analysis نام دارد. از مزاياي اين روش مي‌توان دقت بالا، عدم وابستگي به كاربر، قابل استناد و قابل مقايسه بودن نتايج را نام برد اين ويژگي‌ها سبب شده كه متخصصان با اعتماد كامل به تفسير و تشخيص براساس نتايج حاصل از اين روش آزمايش بپردازند.

و همینطور بخشهای

انگل شناسی

میکروب شناسی

ایمنوسرولوژی

نیز در آزمایشگاه فعالیت دارند


طرف قرارداد با بیمه های

بانک های

رفاه كارگران

- توسعه صادرات

- ملت

- تجارت

- سپه

- ملي

- كشاورز

و

تامين اجتماعي

- ايران

- دي

- سينا

- ميهن

- خدمات روستايي

- خدمات درماني

- دانا

- نيروهاي مسلح

و

انجمن ديابت

- بهزيستي

- درمانگاه بعثت

- شركت گاز

- شركت نفت

- صدا و سيما

- كميته امدادآدرس:سنندج، خیابان آبیدر، پایین‌تر از چهارراه، کوچه پرتوی، پلاک 3


تلفن تماس : 3239072-0871


فکس : 3239092-0871


   منبع خبر: www.hnlab.ir

ارسال نظر

نام (اختیاری) :
*
ایمیل(اجباری):
نظر شما:
کد بالا :

نظرات کاربران