آزمایشگاه نوبل

1392/09/07

آزمایشگاه نوبل


آزمایشگاه نوبلآزمايشگاه نوبل با هدف ارائه خدمات آزمايشگاهي با استفاده از پيشرفته ترين تکنولوژي ها و تجهيزات آزمایشگاهی و با همکاري کارکنان تحصيل کرده مجرب و وظيفه شناس خود در محيطي صميمي و علمي مشغول به فعاليت مي باشد . فراهم کردن دقيق ترين نتايج در سريع ترين زمان ، راه اندازي تست هاي جديد تخصصي و فوق تخصصي و همکاري و کمک به ساير مراکز آزمايشگاهي و پزشکي از ديگر خدمات آزمايشگاه مي باشد .

اصل کلی:
(آزمایشگاه نوبل بر این باور است که رفاه و سلامت بیمار (مراجعین محترم) بر همه چیز ارجح می باشد)

1. آزمایشگاه نوبل خود را پایبند رفتار منصفانه و بدون تبعیض با همه بیماران می داند.
2. اطلاعات بیماران (نام، تلفن و ...) جهت پیگیری های مورد لزوم در مواقع خاص (نمونه گیری مجدد و ...) جمع آوری می شود. آزمایشگاه نوبلخود را متعهد به حفظ و پاسداشت اطلاعات فوق می داند.
3. آزمایشگاه نوبل خود را متعهد می داند در صورتیکه نتایج دارای عوارض جدی برای بیمار است نتایج را مستقیماً به اطلاع وی نرساند.
4. آزمایشگاه نوبل تمهیدات لازم جهت ایجاد و حفظ حریم خصوصی کافی بیماران را در زمان پذیرش و نمونه برداری تدارک دیده است.
5. آزمایشگاه نوبل خود را متعهد می داند در صورتیکه نمونه اولیه در شرایط نامناسب برای انجام آزمایش درخواست شده به آزمایشگاه رسیده باشد به اطلاع بیمار رسانده و نمونه را امحاء نماید.
6. آزمایشگاه نوبل تمام توان خود را جهت انجام آزمایش های مطابق با استاندارد های مناسب و در سطحی از مهارت و شایستگی که از این آزمایشگاه انتظار می رود، مصروف نماید.
7. آزمایشگاه نوبل خود را متعهد می داند که کلیه گزارشات بیماران را محرمانه تلقی کرده و تنها به درخواست کننده آزمایش، گزارش را ارائه دهد.
8. آزمایشگاه نوبل تلاش می نماید تا اطلاعات آزمایشگاهی نوین را از طریق مقتضی در اختیار پزشکان و همکاران دیگر قرار دهد تا امکان تفسیر صحیح تر آزمایشات میسر باشد.
9. آزمایشگاه نوبل اقدامات لازم جهت ذخیره سازی اطلاعات و سوابق پزشکی بیماران به عمل آورده است به صورتیکه در برابر گم شدن، دسترسی غیر مجاز یا مداخله و سایر سواستفاده ها به طور منطقی حراست می نمايد.
10. آزمایشگاه نوبل الزامات قانونی را در خصوص مدت زمان و شرایط نگهداری سوابق بیماران را اجرا و در مدارک سیستم کیفیت خود لحاظ نموده است.
11. امکان دسترسی به سوابق آزمایشگاه نوبل تنها برای فرد درخواست کننده آزمایش و در خصوص کودکان و افراد دارای مشکل ذهنی تنها برای ولی و قیوم قانونی آنان، میسر می باشد و تنها در صورت درخواست مراجع قانونی به صورت مکتوب و در چارچوب قانون این امکان ایجاد می شود.
12. آزمایشگاه نوبل خود را متعهد می داند در هنگام بررسی، عقد و بازنگری قراردادهای همکاری با آزمایشگاههای دیگر، ملاحظات و مصلحت بیماران را در نظر داشته باشد.

آزمایشگاه نوبل

بخش های آزمایشگاه نوبل

بیوشیمی خون

بخش بیوشیمی خون آزمایشگاه نوبل به انجام کلیه تستهای روتین و تخصصی در حیطه بیوشیمی می پردازد. این بخش توانسته است با استفاده از دستگاههای مدرن و با حضور كادر مجرب و كارشناس و همچنین با شركت در برنامه هاي كنترل كيفي خارجي و داخلي ، سطح بالایی از اعتماد پزشکان را به خود جلب نماید.
بخشي از تجهيزات موجود در بخش بیوشیمی خون به شرح ذيل می باشد :


- اتوآنالایزر هیتاچی
- اتوآنالایزر کوباس اینتگرا
- اتوآنالایزر BS 800
- الکترولیت آنالایزر Convrgent

بیوشیمی و آنالیز ادرار و مایعات بدن

این بخش از آزمایشگاه نوبل به آزمایش و بررسی نمونه ادرار از لحاظ ماکروسکوپی، میکروسکوپی و همچنین اندازه گیری آنالیت های مختلف در ادرار می پردازد. از جمله تستهایی که در این قسمت انجام میگیرد می توان به اندازه گیری کاتکول آمین ها و سایر متابولیتهای ادراری اشاره نمود. همچنین تست آنالیز اسپرم در این بخش از آزمایشگاه انجام میگیرد.
تجهیزات تخصصی موجود در این بخش عبارتند از:

- دستگاه تمام اتوماتیک آنالیز ادرار
- دستگاه اسپرمو گرام

آزمایشگاه نوبل
در بخش هورمون شناسی آزمایشگاه نوبل با استفاده از تجهیزات مدرن، کیت های معتبر و به کارگیری متدهای مناسب و همچنین با همکاری پرسنل مجرب، طیف وسیعی از هورمون ها مورد آزمایش قرار می گیرند.
تجهیزات این بخش عبرات است از:
- الایزا ریدر
- الایزا واشر
- گاماکانتر
- دستگاه الکسیس جهت بررسی هورمونها با روش الکترو کمی لومیناسنس

بخش هماتولوژی آزمایشگاه تشخیص طبی نوبل، طيف وسيعي از آزمايشات خون شناسي و بانك خون را با همکاری پرسنل مجرب و متخصص انجام می دهد. از نكات مهم در بخش هماتولوژي كاليبره كردن مداوم دستگاههاي سل كانتر و ... توسط كنترل خون هاي خارجي مي باشد و در اين راستا کسب نتايج ایده آل بر مبناي كنترل خون هاي خارجي از افتخارات اين آزمايشگاه مي باشد.
بخشي از تجهيزات به شرح زير است :

1 - سل كانتر sysmex kx-21

2- سل کانتر Mindray

آزمایشگاه نوبل

coagulometerبخش مولکولی آزمایشگاه نوبل با به کارگيري روش‌هاي PCR ،RT-PCR ،RFLP و Real Time PCR کليه آزمون‌هاي مرتبط با بيماري‌هاي عفوني را به صورت کمّي، کيفي و تعيين ژنوتيپ انجام می دهد. همچنين آزمايش‌هاي بيماري‌هاي بدخيم و برخي از آزمايش‌هاي ژنتيکي نيز در این بخش قابل انجام می‌باشد.

بخشی از تجهیزات این بخش عبارتند از:

1- Rela Time PCR Qiagen

2- ترموسیکلر PQLab

3- دستگاه ژل داک

4- دستگاه الکتروفورز

بخش الکتروفورز آزمایشگاه نوبل عهده دار انجام تست های الکتروفروز هموگلوبین به منظور تشخیص هموگلوبینوپاتی ها و همچنین الکتروفروز پروتئین می باشد. این بخش از آزمایشگاه توانسته است با همکاری پرسنل مجرب و با استفاده از تجهیزات پیشرفته اعتبار ویژه ای را نزد پزشکان و بیماران کسب نماید.

اهتمام آزمایشگاه تشخیص طبی نوبل بر آن است که خدمات آزمایشگاه در جهت بر آوردن نیازهای بیماران و مسئولیت کارکنان درجهت معالجه بیماران باشد و به این منظور ارائه خدمات با كيفيت مناسب در الویت همیشگی این مرکزقرار داشته است برگزاري دوره هاي آموزشي مبتني بر نباز سنجي بخش های آزمایشگاه، ترغيب و تشويق كارمندان و كارشناسان به استفاده ازابعاد كاري براي گسترش آگاهي و تجربه افراد و همچنین شرکت دربرنامه های کنترل کیفیت خارجی و ارائه طرح های کیفی مناسب جهت فعالیت های کنترلی بخش های آزمایشگاه برخی از وظایف این بخش میباشد.

در این بخش از آزمایشگاه نوبل اندازه ‌گیری بسیاری از داروها، اسیدهای آمینه ویتامینها با روش HPLC که از حساسیت ، دقت و صحت بالائی برخوردار می‌باشد و به عنوان روش مرجع برای تشخیص و اندازه گیری آنها می‌باشد صورت میگیرد. این بخش با در اختیار داشتن پرسنل مجرب از لحاظ علمی و عملی توانسته است در استان اصفهان اعتبار بالایی را کسب نماید.

بخش ایمنولوژی و سرولوژی آزمایشگاه نوبل عهده دار انجام کلیه آزمايشات تخصصي و فوق تخصصي مرتبط با سيستم ايمني بدن می باشد. تشخیص آنتي باديها و آنتي ژن هاي مربوط به عوامل عفونی، انجام تست های تخصصی در افراد مبتلا به آلرژی و انجام تست های تخصصی و فوق تخصصی مربوط به طيف وسیعی از بيماريهاي اتوايمیون در این بخش صورت می پذیرد. همچنین بخش ایمنولوژی آزمایشگاه نوبل با مجهز بودن به سیستم پیشرفته فلوسیتومتری تستهای تخصصی در این زمینه مانند ایمنوفنوتایپینگ را بر حسب درخواست پزشک انجام میدهد.

بخشي از تجهيزات به شرح زير است :

1 - سيستم اليزاريدر مدلAwareness
2 - سيستم اليزاواشر
3 - دستگاه کوباس اینتگرا
4 - میکروسکوپ ایمنوفلورسنت
5– سیستم بررسی آلرژن
6 - فلوسیتومتر B

آزمایشگاه نوبل مجهز به دستگاه Real time PCR Qiagen می باشد

بخش میکروب شناسی آزمایشگاه نوبل به انجام کلیه موارد کشت از نمونه های کلینیکی شامل خون ،ادرار و مدفوع، کشت و بررسی مستقیم مایعات بدن، زخم ها و تعیین عامل عفونت و آنتی بیوگرام در موارد کشت مثبت می پردازد. در این آزمایشگاه از محیط های افتراقی مناسب جهت کشت نمونه های میکروبی استفاده می گردد. همچنین در موارد مورد نیاز از روش های مختلف رنگ آمیزی و تست های تشخیصی نظیر اپتوشین ،اکسید از، کاتالاز، کواگولاز و ... استفاده می شود. همچنین این بخش آماده شرکت در طرح حای تحقیقاتی و همکاری با پایان نامه های دانشجویی می باشد.
تجهیزات این بخش عبارتند از:
- انکوباتور
- هودکلاس دو
- دستگاه Bactec جهت انجام کشت خون
- دستگاه آنتی بیوگرام
آدرس: اصفهان-سه راه حکیم نظامیتلفن :6646204-6285130-6287555   منبع خبر: www.nobellab.com

ارسال نظر

نام (اختیاری) :
*
ایمیل(اجباری):
نظر شما:
کد بالا :

نظرات کاربران

علی 1394/08/07
من مراجعه کردم خیلی خوب بوده فضای خوبی ایجاد شده افتخار میکنم که این مرکز در شهر من خدمات رسانی می کنه فقط از لحاظ خدمات ارتباطی بین پذیرش و مراجعین نیاز به کار کیفیتی بیشتری هست

حسن 1394/08/01
چقدر آزمایشگاه داریم ما در عوض بیماری هم روز افزون است