پیشگیری سرطان با داروهای گیاهی

1392/01/09

اثر مثبت داروهای گیاهی در درمان سرطان

طبق یافته‌های محققان دانشگاه ییل داروهای گیاهی چینی که قدمتی بیش از ۱۸۰۰ سال دارند، آسیب‌های روده‌ای که بیماران سرطانی در دوره شیمی درمانی به آن دچار می‌شوند را کاهش داده و در عین حال تاثیر بسزایی در درمان سرطان دارند.

به گزارش خبرگزاری سینا به نقل از ام‌اس ان بی‌سی، مطالعات انجام شده توسط محققان این دانشگاه نشان می‌دهد ترکیبی از گیاهان چینی که در درمان تهوع، اسهال و استفراغ به کار می‌روند، تهوع‌های مشابهی که در اثر استفاده از داروی شیمی درمانی در بیمار بروز می‌کند را با تحریک قسمتی از سلول روده و کاهش التهاب آن کم می‌کند.
این دارو که با نام «هانگ تین تنگ» یا «PHY۹۰۶» شناخته شده است برای درمان سرطان در موش‌هایی که شیمی درمانی می‌شدند مورد استفاده قرار گرفت.


این مطالعه ثابت می‌کند در مقایسه با موش‌هایی که داروهای شیمی درمانی معمول را دریافت کرده‌اند فرمول‌های دارویی که قدمت چند صد ساله دارند عوارض کمتری دارند بطوری‌ که اندازه تومور‌ها در این موش‌ها کوچک‌تر شده، کاهش وزن کمتری داشته و مسمومیت ناشی از مصرف این دارو‌ها نیز کمتر است.فرمولی که در این آزمایشات استفاده شده، باعث تقویت رشد سلول‌های بنیادین روده‌ای شده است.
به گفته «تامی چنگ» استاد داروسازی، این ترکیب از شیمی درمانی و داروهای گیاهی نشان دهنده اتحاد غرب و شرق در راستای یافتن راهی برای درمان سرطان است.
فهم طبیعت پیچیده داروهای گیاهی و بازبینی تاریخ پزشکی قدیم هم می‌تواند روزنه‌ای در راستای کشف‌های جدید در حیطه پزشکی باشد.

   منبع خبر: 15

ارسال نظر

نام (اختیاری) :
*
ایمیل(اجباری):
نظر شما:
کد بالا :

نظرات کاربران