آزمایشگاه ژنتیک پزشکی دکتر زینلی

1392/10/21

آزمایشگاه ژنتیک پزشکی دکتر زینلیآزمایشگاه ژنتیک پزشکی دکتر زینلی

 


بزرگترين و مجهز ترين آزمايشگاه ژنتيک پزشکي کشور

فعال در موارد متعدد تشخیص ژنتیکی از جمله:
تشخیص مولکولی ناقلین و قبل از تولد
مشاوره ژنتیک
تعیین هویت
یتوژنتیک و تشخیص سریع اختلالات کروموزومی در جنین
تشخیص پیش کاشتی یا قبل از لانه گزینی (PGD)
تشخيص ژنتيكي سرطان هاي ارثي سينه وتخمدان (BRCA1 & BRCA2

اين آزمايشگاه در سال 1379 با مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي فعالیت خود را شروع کرد. دکتر زينلي بعد از سالها فعاليت ژنتيک پزشکي و راه اندازي تشخيص قبل از تولد تالاسمي در انيستيتو پاستور ايران با تاسيس اين آزمايشگاه فعاليتهاي تشخيص ژنتیکی را در بخش خصوصی آغاز نمود. فعاليتهاي تشخيصی اين آزمايشگاه شامل تشخيص قبل از تولد و تشخيص ناقلين بيماريهاي ژنتيکي، مشاوره ژنتيک قبل از ازدواج و مشاوره تخصص ژنتيکي مي باشد.


هم اکنون اين آزمايشگاه در زمينه هاي زير فعاليت مي نمايد.

تشخيص قبل از تولد و تشخيص ناقلين:
تالاسمي – بتا ، تالاسمي آلفا – کم خوني داسي شکل يا آنمي سيکل سل و ديگر هموگلوبينوباتيها
هموفيليA ، هموفيليB ، فون ويلبرانت و ديگر بيماريهاي خونريزي دهنده ارثي
ديستروفي عضلاني دوشن و ديستروفي عضلاني بکر،

فنيل کيتونورييا پي کي يو PKU
فيبروز کيستيک Fibrosis Cystic

طیف وسیعی از دیگر بیماریها مخصوصا بیماریهای متابولیک
ناشنوايي ارثي ( بررسي ژن کانکسين 26 )
تعيين جنسيت ( در بيماريهاي وابسته به x)
تعيين هويت ( مانند پدر فرزندي ، مادر فرزندي ، خويشاوندي و افراد گمشده )

يکي ديگر از فعاليتهاي اصلي اين آزمايشگاه ارائه مشاوره ژنتيک قبل و بعد از ازدواج ، مشاوره موارد خاص مربوط به غربالگري قبل از ازدواج تالاسمي ، موارد خاص بيماريهاي ژنتيکي از جمله موارديکه در اين آزمايشگاه انجام مي شود مي باشد. واحد مشاوره ژنتيک ساليانه پذيراي هزاران مراجعه کننده مي باشد.
آمار تشخيص قبل از تولد تالاسمي شامل بتا ، آلفا و آنمي سيکل سل و ديگر هموگلوبينوبايتها و دیگر بیماریهای ژنتیکی از آغاز تاسیس آزمایشگاه در سال 1379 تاکنون (برروي جنين) به بیش از 5000 مورد می رسد.

این آزمایشگاه آمادگی خود را برای راه اندازی تشخیص های جدید اعلام می دارد. لطفا با ما جهت تعیین وقت مشاوره تخصصی با شماره 88939140 تماس حاصل نمایید

آزمایشگاه ژنتیک پزشکی دکتر زینلی


تهیه و نگهداری کارت خون و دی ان آ DNA از افراد مراجعه کننده و افراد خانواده آنها با هزینه اندک با کاربردهای متعدد

آیا از عزیزان و دلبندان خود کارت نگهداری ماده وراثتی (ژنتیکی) یا DNA تهیه کرده اید؟

کارت نگهداری ماده وراثتی (ژنتیکی) موسوم به DBC آسایش خیال و اطمینان را به همراه می آورد.

این کارت می تواند ماده ژنتیکی (DNA دی ان آ) شما را سالیان دراز برای استفاده های مختلف نگهداری کند. مثلاً چند قطره خون شما بر روی این کارت می تواند سالها بعد برای بررسی بیماریهای ژنتیکی، تعیین هویت و یا احتمال ابتلاء به بعضی بیماریها حتی پس از مرگ استفاده شود.

لذا همین امروز اقدام کنید.

توصیه ما تهیه دو کارت برای هر فرد است. یکی را در منزل نگهداری کنید و یکی را در صورت درخواست ما می توانیم برای شما نگهداری کنیم

این آزمایشگاه بر اساس تعرفه های سازمان نظام پزشکی (برای بخش خصوصی)، هزینه ها را محاسبه و دریافت می کند. در مواردی سازمان بهزیستی و یا بعضی از دانشگاه ها کمکهایی به بعضی از خانواده ها می کنند. برای اطلاعات بیشتر با واحد حسابداری آزمایشگاه صحبت کنید.

بیمه ها: این آزمایشگاه با سازمان بیمه تامین اجتماعی، سازمان بیمه خدمات درمانی و سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح قرارداد دارد. برای بقیه بیمه ها فاکتور صادر می شود.


صدور فاکتور: برای افرادی که تحت پوشش بیمه های دیگر هستند صدور فاکتور برای ارائه به بیمه ها امکانپذیر است.

نحوه پرداخت: مراجعین محترم می توانند هزینه ها را نقدا و یا از طریق کارت خوان موجود در آزمایشگاه هزینه ها را پرداخت نمایند و یا از طریق کارت به کارت به کارت شماره 5022291025399039 هزینه را واریز و شماره فیش واریزی و چهار رقم آخر شماره کارت واریزی را تلفنی به شماره زیر به ما اطلاع دهند و یا از طریق واریز به حساب سیبا 0103996712004 بانک ملی شعبه میدان جهاد به نام سیروس زینلی واریز و رسید پرداخت را به شماره نمابر 02188939140 ارسال دارند.آدرس: خیابان ولی عصر (عج)، بالاتر از خیابان فاطمی، خیابان مجلسی پلاک 41.
آزمایشگاه در چند قدمی خیابان ولی عصر قرار دارد و لذا به سهولت می توان به آن دسترسی پیدا کرد

تلفن/نمابر: 02188939140

www.medicalgeneticslab.ir


آدرس با وسیله نقلیه شخصی: به علت قرار گرفتن آزمایشگاه در مرز طرح ترافیک در منطقه جای پارک ماشین خیلی کم است ولی چنانچه با وسیله نقلیه می آیید بهترین راه ها عبارتنداز:
از خیابان مطهری به سمت شرق حرکت کرده و دومین خیابان بعد از ولی عصر خیابان لارستان است. خیابان لارستان به سمت جنوب حرکت کرده و سمت راست خیابان مجلسی وارد شده و پلاک 41 محل آزمایشگاه است.
از میدان فاطمی به سمت خیابان ولی عصر (عج) حرکت کرده و به سمت شمال رفته و وارد خیابان شهید مطهری شوید و بعد خیابان مطهری را مثل بالا ادامه دهید.
راه دوم از میدان فاطمی: وارد جویبار (خیابان جنوب میدان) شوید و وارد اولین کوچه سمت چپ شوید و وارد خیابان ولی عصر شوید و به سمت شمال حرکت کرده و وارد خیابان صدر (سمت راست و نرسیده به خیابان فاطمی) شوید و اولین خیابان سمت چپ را که سربداران است وارد شوید و به سمت شمال حرکت کرده و به خیابان مجلسی برسید (پلاک 41).
از میدان ولی عصر (عج) به سمت شمال حرکت کرده و یا از خیابان صدر به سمت آزمایشگاه حرکت کرده و یا از خیابان شهید مطهری مانند بالا آدرس با تاکسی: اگر با تاکسی می آیید خیابان ولی عصر بالاتر از سه راه فاطمی اول خیابان مجلسی پیاده شوید و بقیه راه را پیاده به پلاک 41 بیایید. اول خیابان مجلسی خبرگزاری جمهوری اسلامی و خیابان مجلسی روبروی دو راهی یوسف آباد یا اسد آبادی قرار دارد.

آدرس با مترو: فعلا ایستگاه مترو فاطمی دایر نشده است ولی وقتی دایر شد از مترو پیاده شده و 100 متر به سمت شمال آمده و از سمت راست خیابان ولی عصر (عج) به خیابان مجلسی می رسید. فعلا می توانید از مترو مصلی استفاده کرده و بقیه را با تاکسی به سمت خیابان ولی عصر آمده و وارد خیابان ولی عصر شده و نرسیده به فاطمی پیاده شده و به خیابان مجلسی بیایید.   منبع خبر: گردآوری آمثبت

ارسال نظر

نام (اختیاری) :
*
ایمیل(اجباری):
نظر شما:
کد بالا :

نظرات کاربران