دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان

1393/02/08

دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان


دانشکده پیراپزشکی کاشان

 


بدنبال تأسیس دانشکده علوم پزشکی کاشان در سال 1365 و پذیرش دانشجو در رشته های پزشکی ، پرستاری و مامایی با کسب مجوز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال 1371 ، این دانشکده در رشته های کاردانی هوشبری ، علوم آزمایشگاهی و اتاق عمل اقدام به پذیرش دانشجو نمود . از سال بعد رشته کاردانی رادیولوژی نیز به جمـــع رشته های مزبور پیوست و عملاً هسته اولیه دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان تحت عنوان اداره آموزش پیراپزشکـی در آن سال شکل گرفت .

از سال 1372 در رشته بهداشت محیط نیز دانشجوی کاردانی پذیرفته گردید و بدنبال آن پذیرش دانشجو در رشته کارشناسی ناپیوسته بهداشت عمومی آغاز گردید که عهده دار اداره این رشته ها نیز آموزش پیراپزشکی بود از سال تحصیلی 76/75 با تفکیک رشته های بهداشت ، آموزشکده پیراپزشکی تاسیس گردید و بدنبال آن و در همان سال مجوز پذیرش دانشجو در رشته کاردانی مدارک پزشکی نیز اخذ شد و از سال تحصیلی 77/76 در رشته کارشناسی ناپیوسته علوم آزمایشگاهی نیز پذیرش دانشجو آغاز شد که با اخذ این مجوز آموزشکده به دانشکده پیراپزشکی تغییر نام یافت واز سال 1379 رشته کارشناسی مدارک پزشکی نیز به جمع رشته های موجود دانشکده پیوست. با پیگیری و تلاش مسئولین دانشکده و اعضای هیئت علمی گروه آموزشی هوشبری رشته فوریت های پزشکی از سال 1385 به جمع رشته های دانشگاه افزوده شد که دانشکده پیراپزشکی کاشان از نیمسال اول 87-86 به مدت یک دوره آموزشی کاردانی ( 4 نیمسال ) به تربیت دانشجو در این رشته پرداخت و از آن به بعد مسئولیت پذیرش و تربیت دانشجو در رشته فوریت های پزشکی به دانشکده پرستاری مامایی واگذار شد.
دانشگاه علوم پزشکی کاشان


با توجه به تبدیل مقاطع کاردانی رشته های رادیولوژی - فیزیک پزشکی ، علوم آزمایشگاهی و هوشبری به کارشناسی پیوسته این رشته ها، دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان نیز از نیمسال اول سال تحصیلی 88-87 پذیرش دانشجو در رشته های فوق الذکر را در مقطع کارشناسی پیوسته آغاز نمود. و به دنبال تبدیل مقطع کاردانی مدارک پزشکی به کارشناسی فن آوری اطلاعات سلامت، دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان از نیمسال دوم سال تحصیلی89-88 مجوز پذیرش دانشجو در این رشته را کسب نمود.

همچنین گروه آموزشی مدارک پزشکی دانشکده پیراپزشکی کاشان موفق به کسب مجوز پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد مدارک پزشکی از نیمسال اول سال تحصیلی 89-88 گردید. و از نیمسال اول سالتحصیلی 91-90 بر اساس مصوبه چهل و سومین جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی مورخ 18/5/89 برنامه آموزشی بازنگری شده مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته مدارک پزشکی با عنوان جدید فن آوری اطلاعات سلامت ابلاغ و اجرا گردید. که بر همین اساس از این نیمسال تحصیلی این گروه آموزشی موظف به تربیت دانشجوی کارشناسی ارشد فن آوری اطلاعات سلامت گردید.

لازم به ذکر است با استعانت از خداوند متعال و تلاشهای بی شائبه مسئولین ، اعضای هیئت علمی ، دانشجویان و کارکنان دانشکده پیراپزشکی کاشان، این دانشکده در سال 1384 موفق به کسب رتبه دوم دربین دانشکده های پیراپزشکی دانشگاههای علوم پزشکی کشور گردید

دانشکده پیراپزشکی کاشان


کتابخانه دانشکده پیراپزشکی کاشان

در حال حاضر در این بخش 15650 جلد کتاب (13831 جلد فارسی و 1819 جلد لاتین) و 300 عنوان سی دی نگهداری می شود. کتابهای موجود در مخزن کتابخانه بر اساس روش N.L.M (کتابهای پزشکی ) و L.C (کتابهای غیر پزشکی )می باشد. مخزن کتابخانه بصورت قفسه بسته می باشد.بدین معنی که مراجعه کنندگان می توانند از طریق سیستم های سرچ منابع ، کتاب مورد نظر خود را انتخاب کنند و با تحویل برگه مشخصات کتاب به کتابدار میز امانت، کتاب خود را دریافت نمایند.

مراجعه کنندگان می توانند با استفاده از جستجوی کامپیوتری بدانند که آیا کتاب مورد نظر آنان جزءمنابع خریداری شده برای کتابخانه هست یا خیر ؟ و چنانچه کتاب برای کتابخانه خریداری شده است آیا در حال حاضر در کتابخانه موجود می باشد ویا در امانت است ، همچنین مراجعه کنندگان می توانند از محل دقیق نگهداری کتابها در قفسه آگاه شوند و چنانچه کتاب در امانت باشد ، تاریخ بازگشت کتاب را بدانند.
نحوه استفاده از کامپیوتر برای جستجوی منابع کار چندان مشکلی نیست و دانشجویان با مطالعه راهنمای سرچ منابع و با کمک کتابدار می توانند این عمل را انجام دهند.


برای دریافت کتاب همراه داشتن کارت عضویت الزامی است و هر فرد باید شخصا برای امانت کتاب مراجعه نماید

در حال حاضر 25 عنوان مجله فارسی موجود می باشد که بر اساس مقررات هر دانشجو می تواند 3 عنوان مجله برای یک مدت مشخص به امانت ببرد و 10 عنوان مجله لاتین که اساتید و دانشجویان جهت زیراکس مقالات ، می توانند استفاده نمایند . تعداد 4 روزنامه نیز در این بخش موجود استانجمن علمی دانشجویی علوم آزمایشگاهی :

انجمن علمی دانشجویی علوم آزمایشگاهی دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان زیر نظر سرپرست دانشکده پیراپزشکی پس از دریافت مجوز از شورای فرهنگی دانشگاه طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران و قوانین دانشگاه علوم پزشکی کاشان و اساسنامه مربوطه در بهار 1387 فعالیت خود را به منظور حمایت از فعالیتهای خودجوش علمی و پژوهشی دانشجویان و هدایت آنها در مسیر بالندگی علمی وگسترش فرهنگ مشارکت و همکاریهای گروهی در عرصه های علمی- پژوهشی آغاز می نماید.در ضمن حیطه برنامه و فعالیتها به تایید سرپرست دانشکده پیراپزشکی کاشان مربوطه می رسد.

انجمن علمی دانشجویی علوم آزمایشگاهی :

انجمن علمی دانشجویی علوم آزمایشگاهی دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان زیر نظر سرپرست دانشکده پیراپزشکی پس از دریافت مجوز از شورای فرهنگی دانشگاه طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران و قوانین دانشگاه علوم پزشکی کاشان و اساسنامه مربوطه در بهار 1387 فعالیت خود را به منظور حمایت از فعالیتهای خودجوش علمی و پژوهشی دانشجویان و هدایت آنها در مسیر بالندگی علمی وگسترش فرهنگ مشارکت و همکاریهای گروهی در عرصه های علمی- پژوهشی آغاز می نماید.در ضمن حیطه برنامه و فعالیتها به تایید سرپرست دانشکده پیراپزشکی کاشان مربوطه می رسد.آدرس کاشان ،کیلومتر 3 جاده راوند

تلفن

5550021

فکس

5558883   منبع خبر: paramedicine.kaums.ac.ir

ارسال نظر

نام (اختیاری) :
*
ایمیل(اجباری):
نظر شما:
کد بالا :

نظرات کاربران