پیشگیری از سرطان با سیر1

1392/01/12

سیر خوراکی ضد سرطان

در چند مطالعه مبتنی بر جمعیت مشخص شده است که بین افزایش مصرف سیر و کاهش خطر سرطان‌های خاص، از جمله سرطان‌های معده و روده بزرگ و مری و لوزالمعده و پستان، ارتباطی وجود دارد. مطالعات مبتنی بر جمعیت، مطالعاتی بین رشته‌ای درباره گروه‌هایی از جمعیت است و در آنها علت، موارد بروز، یا انتشار بیماری بررسی می‌شود، یا اثر مداخلات مرتبط به بهداشت، موادی که در رژیم غذایی و در تغذیه به مصرف می‌رسند، یا قرار گرفتن در معرض محیط‌های زیستی مطالعه می‌شود. با تحلیل داده‌های به‌دست آمده از 7 مطالعه جمعیت، مشخص شد که هرچه مقدار بیش‌تری سیر خام و پخته مصرف شود، خطر سرطان معده و روده بزرگ و راست‌روده کم‌تر خواهد بود.

(EPIC یا European Prospective Investigation into Cancer and Nutrition)، یا تحقیق آینده‌نگر اروپایی درباره سرطان و تغذیه، یک مطالعه چند ملیتی در دست انجام است که در آن زنان و مردان 10 کشور مختلف شرکت دارند. در این مطالعه، درباره اثرات تغذیه بر سرطان تحقیق می‌شود، و در آن مشخص شده است که مصرف مقدار بیش‌تری پیاز و سیر با کاهش خطر سرطان روده مرتبط است.

در مطالعة گسترده و آینده‌نگری که در مورد زنان در ایالت آیوا در ایالات متحده صورت می‌گیرد (Iowa Women′s Study)، این مسئله بررسی می‌شود که آیا رژیم غذایی، توزیع چربی بدن، و دیگر عوامل خطر با موارد بروز سرطان در زنان مسن‌تر ارتباط دارند. با یافته‌هایی که از این مطالعه به‌دست آمد مشخص شد بین مصرف سیر و خطر سرطان روده بزرگ رابطه‌ای قوی وجود دارد. در زنانی که بیش‌ترین مقدار سیر را مصرف می‌کردند، در مقایسه با زنانی که مقدار مصرف سیر آنها از همه کم‌تر بود، خطر سرطان قسمت پایینی روده بزرگ 50 درصد کاهش می‌یافت.

در چند مطالعه مبتنی بر جمعیت که در کشور چین انجام شد، محققان بر مصرف سیر و خطر سرطان تأکید نمودند. در یکی از این مطالعات، محققان متوجه شدند که مصرف مکرر سیر و انواع مختلف پیاز و نوعی پیازچه (Chives) با کاهش خطر سرطان‌های مری و معده مرتبط است، و با مصرف سطوح بالاتر این مواد غذایی، خطر به میزان بیش‌تری کاهش می‌یابد. به نحوی مشابه، در یک مطالعه دیگر، مصرف سبزیجات جنس Allium، مخصوصاً سیر و پیاز، با کاهش خطر سرطان معده رابطه داشت. در یک مطالعه سوم، مصرف مقدار بیش‌تری از سبزیجات Allium (جنس سیر) (بیش از 10 گرم در روز در برابر کم‌تر از 2.2 گرم در روز)، مخصوصاً سیر و نوعی موسیر (Scallions)، با کاهش تقریباً 50 درصدی خطر سرطان پروستات مرتبط بود.

شواهد موجود همچنین حاکی از آن می‌باشد که ممکن است مصرف مقدار بیش‌تری از سیر خطر سرطان لوزالمعده را کاهش دهد. در یک مطالعه که در ناحیه خلیج سان فرانسیسکو انجام شد، محققان دریافتند که خطر سرطان لوزالمعده در افرادی که مقادیر زیادی سیر می‌خوردند، در مقایسه با اشخاصی که مقدار کم‌تری سیر مصرف می‌کردند، 54 درصد کم‌تر است.

علاوه بر آن، در مطالعه‌ای که در کشور فرانسه صورت گرفت، مشخص شد افزایش مقدار سیر مصرفی با کاهش خطر سرطان پستان رابطه‌ای دارد که از نظر آماری معنی‌دار است. پس از در نظر گرفتن مقدار کل کالری مصرفی و دیگر عواملی که ثابت شده است عوامل خطر بروز سرطان هستند، خطر سرطان پستان در کسانی کاهش می‌یافت که مقادیر بیش‌تری فیبر، سیر، و پیاز مصرف می‌کردند

   منبع خبر: ncii. ir

ارسال نظر

نام (اختیاری) :
*
ایمیل(اجباری):
نظر شما:
کد بالا :

نظرات کاربران