آزمایشگاه دنا -نیلوفر سابق

1393/05/23

آزمایشگاه دنا- نیلوفر سابق

آزمایشگاه نیلوفر

 

 مرکز آزمایش های دوران بارداری

مرکز غربالگری سندرم داون

مرکز سلامت جنین

آزمایشگاه نیلوفر با داشتن سالها تجربه در آزمایش های غربالگری دوران

بارداری و کسب نتایج عالی در پیشگیری از بیماریهای مادرزادی

جوابدهی سریع پاتولوژی با استفاده از تکنیک MARTP

غربالگری نوزادان برای بیماریهای متابولیک مادرزادی و دارای بخش خونگیری اطفال

درماتوپاتولوژی ( پاتولوژی فوق تخصصی بیماری های پوست )

پانل آزمایش های مربوط به نازایی و IUI

ژنوتایپینگ ویروس HPV و سایر بیماریهای مقاربتی

پانل آزمایش های بیماری های گوارشی


بخش خون شناسی

در این بخش کلیه آزمایش های مربوط به خون : شامل شمارش سلولهای خونی و پلاکت ، تستهای تخصصی خون شناسی ، همچنین تستهای روتین و تخصصی سیستم انعقاد و هموستاز ، اندازه گیری فاکتورهای انعقادی و ........ بر پایه اصول و روش های روز دنیا و با استفاده از دستگاههای پیشرفته و به روز دنیا انجام می پذیرد .

بخش بیوشیمی

در این بخش کلیه آزمایشات بیوشیمی عمومی خون به صورت روزانه و روتین ، همچنین انجام تستهای اختصاصی بیوشیمی در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می گیرد . اندازه گیری بیلی روبین نوزادان با استفاده از لوله های موئینه و حداقل نمونه خون و جوابدهی بسیار سریع و انجام تستهای غربالگری نوزادان در بدو تولد یعنی در سنین 3 الی 5 روزگی از دیگر خدمات این بخش می باشد .

بخش هورمون شناسی

در این بخش کلیه آزمایشات تخصصی و فوق تخصصی هورمونهای غدد درون ریز بدن ، هورمون های جنسی ، اندازه گیری سطح ویتامین ها ، اندازه گیری انواع تومور مارکرهای اختصاصی با استفاده از جدیدترین دستگاهها وحساسترین روش ها و استفاده از بهترین مواد اولیه انجام می پذیرد .

بخش میکروب شناسی و انگل شناسی

در این بخش کلیه آزمایشات مربوط به کشت انواع مایعات بدن جهت بررسی میکروبی و آنتی بیوگرام به صورت اتوماتیک ، کشتهای تخصصی میکروبهایی همچون مایکو پلاسما و اوره آ پلاسما ، انجام تستهای جدید کلامیدیا آنتی ژن و واژینال استرپ گروه B آنتی ژن ، انجام تست زایمان زودرس ( Partus Test ) از دیگر خدمات این بخش می باشد .

ضمنا تشخیص کلیه انگلها و تک سلولیهای عامل بیماریزا در بدن در این بخش انجام می پذیرد .


بخش الکتروفورز و HLA

در این بخش الکتروفورز هموگلوبین خون جهت تشخیص آلفا و بتا تالاسمی و همچنین الکتروفورز پروتئین های خون توسط دستگاه تمام اتوماتیک Cebia انجام می پذیرد .

ضمنا بررسی انواع HLA " Human Leukocytes Antigen ها مانند HLA B5 و ......... در این بخش انجام می گیرد .


بخش ایمونولوژی و سرولوژی

در این بخش کلیه آزمایشات مربوط به سیستم ایمنی بدن ، اندازه گیری آنتی بادی های عوامل عفونت زا در بدن ، تمامی تستهای مربوط به پانل هپاتیت و ایدز ، آنتی بادیهای بیماری Torch ، تستهای تخصصی روماتولوژی و ....... با استفاده از متدهای جدید و با کیفیت ترین مواد اولیه و دستگاههای اتوماتیک انجام می پذیرد .

ضمنا در این بخش تست UBT که تست تشخیصی و تنفسی هلیکو باکتر پیلوری در معده می باشد با استفاده از یکی از پیشرفته ترین دستگاههای روز دنیا انجام می پذیرد


بخش پاتولوژی و سیتولوژی

در این بخش کلیه آزمایشات مربوط به پاتولوژی اندامها و بافتهای بدن ، انجام تست پاپ اسمیر به سه روش Conventional ، Liquid base ، Thin prep ، انجام تستهای پاتولوژی مخصوص پوست که زیر نظر پزشک متخصص پاتولوژی پوست انجام می پذیرد ، انجام تستهای تخصصی پاتولوژی همچون IHC جهت تشخیص بدخیمی ها، در اسرع وقت و کمترین زمان ممکن زیر نظر اساتید دانشگاه و گروه پزشکان پاتولوژیست انجام می پذیرد .

غربالگری سلامت جنین

با توجه به اینکه آزمایشگاه نیلوفر به عنوان مرکز مرجع تستهای سلامت جنین در دوره بارداری می باشد ، این بخش یکی از مهمترین و حیاتی ترین بخشها در آزمایشگاه نیلوفر محسوب می گردد . در این بخش آزمایشات مربوط به سه ماهه اول بارداری ( فاصله هفته 11 تا 14 ) و سه ماهه دوم بارداری ( فاصله هفته 15 تا 21 ) در جهت تشخیص و پیشگیری از به دنیا آمدن فرزندان مبتلا به سندرم های ژنتیکی مانند سندرم داون و تریزومی های 13 و 18 انجام می پذیرد .


همچنین آزمایشگاه نیلوفر با معرفی تست Cell Free DNA یا NIFTY که به عنوان یک تست تشخیصی غیر تهاجمی با حساسیت %99.9 در تشخیص سندرم داون و تریزومی های 13 و 18 جایگزین تستهای پر خطر و تهاجمی مانند آمینو سنتز و CVS در دنیا شده است ، به عنوان تنها نماینده رسمی انجام این تست در ایران گامی مهم و حیاتی را در تشخیص سندرمهای ژنتیکی و کمک به خانواده های ایرانی در به دنیا آوردن فرزندانی سالم برداشته است .


تشخیص مولکولی

در این بخش تستهای مربوط به عوامل عفونی مانند انواع هپاتیت ها و ایدز و ویروسهای بیماری Torch مانند Toxoplasma , CMV به روش PCR و به دوصورت کمی Real time و کیفی انجام می پذیرد .

آزمایشگاه نیلوفربخش نمونه برداری

در این بخش نمونه گیری از بزرگسالان با استفاده از لوله های خلا و سیستم رگ یاب توسط پرسنل مجرب انجام می پذیرد . همچنین بخش نمونه گیری زنان جهت تستهایی همچون پاپ اسمیر در این بخش انجام می شود

در این بخش نمونه گیری از کودکان و نوزادان در محیطی زیبا و دلنشین برای کودکان توسط پرسنل مجرب در امر نمونه گیری از کودکان و نوزادان انجام می پذیرد .

بخش پذیرش

در این بخش پرسنل آزمایشگاه از ساعت 7 الی 21 به صورت مداوم آماده خدمت رسانی در امر جوابدهی و پذیرش بیماران و مراجعه کنندگان محترم می باشند .

طرف قرارداد با :

سازمان تامین اجتماعی

سازمان خدمات درمانی

سازمان نیروهای مسلح

بیمه ایران

بیمه سینا

بیمه البرز

بیمه دانا

بیمه میهن

بیمه معلم

بانک صادرات

بانک ملت

بانک تجارت

بانک رفاه کارگران

بانک کشاورزی

بانک سپه

بانک مرکزی

بانک توسعه صادرات ایران

بانک ملی ایران

بنیاد شهید

هواپیمایی آسمان


آدرس آزمایشگاه نیلوفر

تهران - خیابان ولیعصر - بالاتر از بیمارستان دی - خیابان نیلو شماره 4

تلفن

43936

فکس

88776293

   منبع خبر: گردآوری آمثبت

ارسال نظر

نام (اختیاری) :
*
ایمیل(اجباری):
نظر شما:
کد بالا :

نظرات کاربران

1394/07/20
با عرض سلام و وقت بخیر اینجانب فارغ التحصیل رشته سلولی و مولکولی در مقطع کارشناسی ارشداز دانشگاه تهران می باشم و مهارت در تست های آزمایشگاهی HLA را دارم. در صورت نیاز با ایمیل در ارتباط باشین .با تشکر

افا 1394/04/06
اطفا اگه کسی آزمایش NIFTY یاDNA براتشخیص سندرم داده بگه نتیجش مطمئنه؟یعنی درحد آمنیوسنتز هست؟لطفا راهنمایی کنید